Moja krása Astilbe je asi sedem rokov, bush rástol počas tejto doby je len obrovský. Ešte som sa ho nedotkol, ale nedávno som čítal, že je potrebné vykonať transplantáciu každých päť rokov. A potom ďalší sused dlho žobrí kvet. Povedz mi, ako môžeš na jar vyrobuť Astilbu?

AstilbeAstilba je milovaná všetkými bez výnimky, kvetinárstva, pretože táto absolútne neprestížna trvalka má nielen krásne dekoratívne listy, ale aj úžasne kvete. Väčšina rastlinných druhov má dlhé kvitnúce obdobie a dekorujú miesto celé leto, a niektoré kvitnú len asi mesiac, ale ich kvetenstvo je prekvapivo krásne.

Pestovanie astilby nie je vôbec ťažké, toleruje transplantácie dobre, rýchlo sa zakoreňuje a aktívne rastie. Najlepší čas na výsadbu trvaliek je jar, aj keď sa podáva jeseň. Avšak vysadenie rastlín na jeseň je veľmi riskantné, najmä v regiónoch s chladným podnebím, pretože existuje riziko, že nebude mať dostatok času dostať sa dostatočne silno až do zimy.

Spôsoby vysádzania astilby

Pri výbere spôsobu vysádzania rastlín je potrebné brať do úvahy jednu veľmi dôležitú nuansu – čas prvého rozkvetu priamo závisí od toho, ako na jar vysadiť astilbu.

Existujú tri možnosti na vysádzanie astilby:

  1. semená. Najdlhšia a najnepracovnejšia cesta. V marci osijeme semená pre sadenice. Keď vyrastú, ponorte sa do samostatných kontajnerov. Sadenice astilby rastú veľmi dlho a od okamihu siatia až po pristátie v zemi trvá najmenej rok. Iný rok bude vyžadovať, aby keby rástli a rástli. Kvitnutie teda nastane až v treťom roku po zasiatí.sadenice
  2. Rezy s pätou. Táto metóda vám umožňuje približovať kvitnutie počas jedného roka. Koncom marca, keď sa mladé výhonky zdajú byť vyrezané z minuloročného pupku s kríkom s novým výhonkom, zatiaľ čo zachytávajú časť odkvete. Pestuje pôdu s pätou v pôde živín v skleníku na zakorenenie. Zalievajte ju na kvetinovú záhradu na jar budúci a kvet bude už v stredu leta.výstrižky
  3. Rozdelením kefa. Najpopulárnejšia metóda reprodukcie, ktorá umožňuje vidieť kvitnutie priamo v roku výsadby. Vykopať dospelý Astilba Bush skoro na jar a rozdeliť ho na časti, pričom na každom fragmente odrodky ponechá niekoľko púčikov a malý koreň (nie menej ako 5 cm). Zostavte kusy na otvory vo vzdialenosti 30 cm. Prvé kvitnutie sa vyskytne na jeseň.bush divízie

Osivá metóda výsadby nie je vhodná na pestovanie odrody astilbe, pretože nové odrody často nie sú prenášané na odrodové znaky.

Kde je lepšie pestovať a ako oplodniť pôdu

Astilba má veľmi rád vlhkosť, takže ak tam je miesto na mieste, kde sa podzemná voda toku blíži k povrchu zeme, je to miesto pre ňu. Vo vlhkej pôde bude kvitnutie oveľa dlhšie a kefka rýchlo zvýši jeho objem.

Pokiaľ ide o osvetlenie, väčšina typov astilby preferuje čiastočný odtieň. Takéto podmienky sú najviac podobné prirodzenému biotopu trvaliek. Na druhej strane dnes existuje veľa odrôd kvetu, ktoré môžu aktívne kvitnúť na slnku, čo by sa malo vziať do úvahy pri výbere miesta na pestovanie.

Na zabezpečenie potrebného množstva výživných látok na astilbe treba do výsadby umiestniť trochu humusu, popola a kostnej múčky, ako aj zložité minerálne hnojivá (25 g každej).

Pestovanie Astilba – video