Získané na jeseň krajiny, od starých majiteľov zostal skleník. Jej manžel má trochu zrekonštruovaný a plánuje pestovať paradajky sám. Povedzte mi, aký je najlepší čas na pestovanie sadenice na skleníku?

Doba plodenia paradajky trvá v priemere maximálne tri mesiace. Preto mnohí výrobcovia nákladných vozidiel uprednostňujú pestovanie paradajok v skleníku. To umožňuje nielen zvýšenie času a množstva zberu, ale aj získanie staršej zeleniny.

Výťažok rajčiakov spočiatku závisí od kvality sadeníc a samozrejme aj od náležitej starostlivosti. Materiál na sadenie je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach alebo samostatne rastúce, čo výrazne znižuje finančné náklady.

Doba výsadby sadeníc

sadenice

Doba výsadby pre sadenice paradajky pre skleník priamo závisí od teploty v skleníku, a konkrétnejšie, prítomnosť vykurovania. Ak je tento druh prítomný v skleníku a teplota vzduchu neklesne pod 15 stupňov, výsadba sadeníc sa môže uskutočniť na konci zimy. V prítomnosti obyčajného, ​​nevykurovaného, ​​skleníka sa rastliny pestujú najskôr koncom apríla alebo začiatkom mája.

Mnoho obyvateľov v lete osije paradajky v špeciálnych kontajneroch a dá ich na parapety v apartmánoch. V priebehu času sa posilnené sadenice transplantujú do skleníkov. V tomto prípade môžete začať pestovať vo februári.

Pestovanie sadeníc paradajok doma pozostáva z nasledujúcich etáp:

  • selekcia a príprava semien;
  • príprava pôdy;
  • výsev a ďalšiu starostlivosť o sadenice.

Výber a príprava semien rajčiakov

sejba semien

Výber semien závisí od toho, ktorá odroda sa plánuje vysadiť. Prvým zasiať skoré a vysoké odrody. Pred vysadením sa semená ponorí do vody na testovanie klíčenia. Semená osiva sa odoberajú a vyhodia.

Na urýchlenie klíčenia sa zostávajúce semená zabalia do mokrej gázy a nechajú sa jeden deň.

Príprava pôdy

mini pareniska

Ak je to možné, vezmite si pôdu pre semenáčiky zo skleníka, kde sa paradajky rastú – takže sadenice ľahšie zadávať transplantáciu a prispôsobiť rýchlejšie. Najlepšou možnosťou je zakúpenie špeciálneho substrátu pre paradajky.

Paradajky rastú dobre v piesočnatých pôdach s nízkou kyslosťou.

Semená sa osijú v spoločnom kontajneri alebo okamžite na jednotlivých pohároch. Je veľmi výhodné používať rašelinové tablety na sadenice, ktoré sú vopred namočené vo vode.

Sejacie semeno a ďalšia starostlivosť

prvé strieľať

V pripravených nádobách (šálky) rozložte semená, ponechajte medzi nimi vzdialenosť asi 5 cm a posypte tenkou vrstvou zeminy. Nie je potrebné, aby voda z napájania, že semená neopustili spolu s vodou pod zemou. Stačí stačiť sprej zo spreja.

Kontajnery s budúcimi sadenicami musia byť pokryté fóliou na vytvorenie skleníkových podmienok. Po prechode prvých výhonkov sa film odstráni. Keď sa na semenáči vytvárajú 2-3 reálne listy, sú potápané.

Aby sa zabezpečilo, že sadenice nie sú natiahnuté, mali by byť vybavené dostatočným osvetlením, v prípade potreby sa inštalujú ďalšie svietidlá. Taktiež sa pravidelne zavlažuje, aby sa zabránilo vniknutiu vody na listy.

mladá sadenica

Na hnojenie sadeníc paradajok sa používa obväz s hornou vrstvou folátu s monofosfátom draselným, močovinou alebo dusičnanom draselným.

Približne 1,5 mesiaca po naočkovaní sa semenáče transplantujú na trvalé miesto do skleníka. Predtým je postupne prepichnutý.

Pestovanie sadenice na pestovanie v skleníku – video