Kúpil som semená krásnej tmavo červenej astra na predaj, naozaj som jej rád okrúhle kvetenstvo. Na obale bolo napísané, že to bol pompon aster. Predajca ju stále ubezpečil, že kvitne až do zimy. Povedz mi, má tento druh iný sfarbenie?

pompon astersNiektorí pestovatelia si myslia, že pom-pom-aster je typ kvetu, ale to tak nie je. Je viac správne nazvať takúto skupinu rastlín, ktoré sa vyznačujú bežnými znakmi, najmä vzhľadom na vzhľad. Ako možno rozpoznať pomponovaný astra medzi ostatnými predstaviteľmi tejto rozkošnej záhradnej kvetiny?

Všeobecné charakteristiky

Väčšina pomponnye asters sú ročné, ale bez ohľadu na životný cyklus všetkých odrôd, ktoré sú súčasťou tejto skupiny, existujú také znaky:

  • forma nadýchaných froté v podobe polovice okrúhleho pomponu (odtiaľ názov);
  • pomerne veľké kvety až do 6 cm v priemere a niektoré vzorky ju prekročili dvakrát;
  • kompaktné veľkosti puzdier (nie viac ako 60 cm);
  • hustá pyramídová koruna rastlín s dobrým rozvetvením;
  • bohatý a dlhotrvajúci kvitnutie (jeden kefka môže viazať viac ako 4 tucty púčikov a niektoré odrody kvitnú až do neskorej jesene).

Navyše, vzhľadom na hustú podobu kroviny sú astry odolné voči poveternostným vplyvom a neruší sa poveternostnými vetrami. V starostlivosti o kvetiny nepríjemné a špeciálne hádky nedosiahnu, ale počas celého leta budú radi froté gule rôznej farby.

Populárne typy

Skupina pomponnyh asters sú dosť početné. Všetky odrody majú kompaktné rozmery a veľmi krásny kvet, prekvapujúce každý s vlastným odtieňom. Medzi najkrajšie a najobľúbenejšie druhy pomponóznych asterov patria nasledovné odrody:

  1. Zimná čerešňa. Často sa používa na rezanie do kytice vďaka veľkým a dvojitým kvetinám s ušľachtilým čerešňovým odtieňom, v strede kvetov žlté a biele.zimná čerešňa
  2. Výborný Ruckley. Zvrchovaný brušný krík odolný voči chladu s bohatým kvitnutím. Kvetenstvo modrá s bielym stredom.astra vynikajúce rakli
  3. princezná. Jedna z najväčších odrôd – priemer dvojitého kvetenstva môže dosiahnuť 13 cm. Neskoro kvitnú, farba púčikov závisí od špecifického hybridu a pohybuje sa od jemne bielej až fialovej.princezná astra
  4. Hi-no-maru. Veľmi ozdobná odroda s miniatúrnou veľkosťou: keša rastie do výšky najviac 45 cm a samotné kvety sú tiež pomerne malé, až do priemeru 5 cm. Ale farba asterov je originálna: žltá stredná sa mení na červeno-červené centrum a končí snehovo bielou hranicou.astra hai no maru

Video o pestovaní Pompon Astra Ksyusha