Povedz mi, ako sa starať o fikus? Prednesená k narodeninám fikusu Benjamina som mala jednu, ale zrejme som “zmrazil” to a Bush bol preč. Nechcem, aby táto kvetina trpela rovnakým osudom. Ako často by som ju mal vodou, a mohol by som odrezať kefu?

fikusFicusy – jedna z najatraktívnejších dekoratívnych a listnatých rastlín, ktoré sa široko využívajú na terénne úpravy, ako kancelárske priestory, tak súkromné ​​”pozemky”. Elegantné lístie, plytké alebo slušné rozmery, bohatá tmavozelená alebo veselá pestrá farba listových listov, kompaktná veľkosť alebo hrdý výskyt týchto rastlín vyvoláva obdiv a túžbu mať takých pekných ľudí. Všeobecne platí, že nenáročné kvety, fikusy sa necítia zle ako doma, ak sa na začiatku postaráte o ich pohodlie a niekedy vám dávajú kvety malú pozornosť. Ako sa starať o fikus tak, aby “kvitne a vonia” Najprv sa musíte postarať o takéto momenty:

  1. Vyzdvihnite kvetinu na miesto v dome, kde bude svetlo a teplo.
  2. Nastavte pravidelný režim zavlažovania.
  3. Pravidelne podávajte a transplantujte krík.
  4. V prípade potreby upravte tvar koruny.

Podmienky pre udržanie fikusu: kam umiestniťFicus v miestnosti

Vzhľadom na ich tropickú povahu fikus ako teplo a svetlo. Teplota vzduchu v miestnosti, kde stojí váza, by nemala klesnúť pod 16 stupňov Celzia. Je obzvlášť dôležité dbať na to, aby kefka nezmrazila “na nohy”, takže ak je dom studenou podlahou, väčšie vzorky sú lepšie umiestnené na stojane.

Pokiaľ ide o osvetlenie, v závislosti od farby listov sa mení aj potreba slnečného svitu, a to:

  • rozmanité odrody potrebujú viac svetla;
  • jednobarevné zelené druhy rastlín sú schopné žiť v malom tieni.

Bez ohľadu na to, aký druh patrí fikus, musí trvať jeho svetlý deň najmenej 12 hodín, vrátane zimy, inak by sa krík začal zbavovať listov.

Ako sa voda?zalievanie fikusu

Ficusy sú hygrofilné a vyžadujú časté a pravidelné zavlažovanie. V lete bude potrebné “kvitnúť” kvety až trikrát týždenne, ale nie skôr, než pôda zhora vysuší. Ak je krajina stále mokrá, koreňový systém neprežije takú starostlivosť a bude hniť. Ale v zime, najmä ak je miestnosť v pohode, frekvencia zavlažovania by sa mala znížiť a je dosť dobré na to, aby voda kvitala raz za týždeň.postrek fikusu

Nie menej náročné sú fikusy a vlhkosť vzduchu a dobre reagujú na striekanie koruny. Pri odrodách s veľkými listami musíte z času na čas otrieť vlhkou špongiou z prachu.

Frekvencia ďalších obväzov a transplantátovtransplantácia fikusu

Pretože figovníky sú okrasné listnaté rastliny, na hnojenie je potrebné zvoliť hnojivá s prevahou dusíka, aby sa stimuloval rast listnatých hmôt. Stačí stačiť ich dvakrát mesačne od jari do jesene, kedy je Bush vo fáze aktívneho rastu.

Ficusy rastú dosť rýchlo a mladé jedinci vo veku do 4 rokov potrebujú každoročnú transplantáciu s výmenou hrnca. Urobte to najlepšie na jar, zatiaľ čo je príliš veľký na to, aby ste si vzali hrniec – v ňom bude rast pomalšie. Staré veľké fikusy zvyčajne netransplantujú, ale jednoducho aktualizujú hornú vrstvu zeme.

Related  Čo by ste mali robiť, keď sa hyacinty stanú vyklenuté?

Tvorba kríkovorezávanie fikusu

Väčšina druhov fikusov je vhodná na formovanie, navyše táto metóda umožňuje obmedziť ich rast a vytvoriť objemný, ale nízky úľ pre priestorové podmienky. Ak chcete to urobiť, v apríli musíte odstrániť špičku mladého kríka a potom pravidelne zužovať bočné výhonky.

Tajomstvo starostlivosti o fikusy – video