Mám chalupu s malou záhradou. Ale je to ďaleko od mesta, takže sem prichádzam len na víkend. Keď bolo leto horúce, bez pravidelného zalievania sa stratili mnohé plodiny. Sused uviedol, že môžete požiadať o zalievanie v záhradných plastových fľašiach. Povedzte mi, ako to urobiť v praxi?

Zalievanie záhrady je boľavým miestom pre letných obyvateľov, najmä pre tých, ktorí navštívia dachu len o víkendoch. A tí, ktorí žijú v krajine, ale majú problémy s neustálym zásobovaním vodou, zalievanie zostáva naliehavým problémom počas letného sucha. Zhromažďujte dažďovú vodu – nie je to veľmi vhodná možnosť, keď sú zrážky nepravidelné a nie sú hojné. Akvizícia kvapkajúceho zavlažovacieho systému si vyžaduje záhradu zo strany záhradníkov. A potom prísť na záchranu zbytočné, na prvý pohľad, veci – plastové fľaše.

Článok v téme: Remeslá z plastových fliaš pre vily vyrábané vlastnými rukami.

Medzi mnohými spôsobmi, ako používať plastové fľaše na zavlažovanie, sú tri najjednoduchšie a najjednoduchšie zostaviť a prevádzkovať:

  1. Zalievanie z fľaše bez ich vykopania do zeme.
  2. Odkvapkávacie zavlažovanie z fliaš uložených v pôde.
  3. Zavesený zavlažovací systém z plastových fliaš.

Výhody používania plastových fliaš

zalievanie z fľaše

Použitie plastových fliaš v záhrade na zavlažovanie výrazne ušetrí na kúpu drahého zariadenia, navyše s pomocou takéhoto systému je možné zabezpečiť zavlažovanie celej lokality a nielen jednotlivých postelí. Výhody systému “fľaše” sú tiež, že:

  • pôda sa navlhčí metrom do hĺbky;
  • rastliny dostávajú už vykurovanú vodu;
  • Fľaše môžete používať na otvorených miestach aj v skleníkoch;
  • nedochádza k žiadnej zmene zloženia pôdy;
  • je možné pridať kvapalný vrchný obväz;
  • stály prístup k vode neumožňuje rastliny “hladovať”;
  • umožňuje vám nielen záhradu, ale aj záhradné rastliny, kríky a stromy.

Váhový argument v prospech používania plastových fliaš v krajine je skutočnosť, že v neprítomnosti vlastníka takéhoto zavlažovacieho systému, zlodeji je nepravdepodobné, že pozaryatsya.

Zalievanie z fľaše bez ich vykopania do zeme

zalievanie bez plnenia do fliaš

Naplňte plastovú fľašu s objemom 2 litre vodou a ponechajte trochu prázdneho miesta na vrchu fľaše. Namiesto veka na krku vložte vhodný kus penovej gumy. Vložte fľašu pod rastlinku pod koreň.

Takéto kontajnery s vodou sa rozložia po celej lokalite pre každú vysadenú plodinu. Keď sú fľaše úplne vyprázdnené, musia byť znovu naplnené vodou.

Kvapkanie zavlažovania z fliaš uložených v pôde

zalievanie z pohárovej fľaše

Pri fľaši odrežte dno, ale nie na koniec, aby ste získali niečo ako kryt (ušetríte tak vodu, aby sa dostala do zeme a odparovala sa na slnku). Ak je to žiaduce, dno môže byť úplne prerezané. Zapojte pevne utiahnite a okolo krku v hornej časti fľaše vytvorte malé otvory, aby ste opustili vodu. Takéto otvory môžu byť vyrobené priamo v zástrčke.

Pri napájaní pieskovitej zeminy sú postačujúce 2 otvory a pre SUHLINDER sú 4 otvory.

Fľaša je zakopaná medzi sadenice v hĺbke 15 cm, s vyrezaným dnom na vrchu a krkom na dne. Aby sa zabránilo upchávaniu otvorov, odporúčame dať pod nimi suchú trávu. Nalijte vodu, zakryte dno. Podľa potreby doplňte.

Závesný systém zavlažovania z plastových fliaš

zavesený zavlažovací systém

Odrežte dno fľaše a v korke vytvorte zalievanie. Niektorí výrobcovia nákladných vozidiel opúšťajú korku celkom a len mierne ho otočia, aby umožnili vypúšťanie vody.

Namontujte nosnú konzolu: z oboch koncov lôžka nainštalujte držiak, prach a umiestnite priečnik na vrch. Zaveste fľaše na opierku na fľaše so svojimi krkmi a nalejte do nich vodu. Pôda pod fľašou, ktorá odkvapká vodu, pokryje malým kúskom filmu a posype ju zeminou. Je potrebné, aby kvapky padali na film a už z neho vytekajú na zem a nerozmazávajú.

Ako urobiť kapačové zavlažovanie z 5-litrovej fľaše bude zobrazovať video