Som fanúšikom organických látok a dlhodobo používam humus pri pestovaní záhradných plodín. A potom priateľ odporučil kŕmiť kvety v kvetináčoch. Povedzte mi, ako používať humus na hnojenie vnútorných rastlín?

Medzi organickými hnojivami používanými na hnojenie rastlín stojí za vyzdvihnutie humusu. Jedná sa o produkt spracovaný zo šneku života domácich vtákov a zvierat vrátane rastlinných pozostatkov. V dôsledku zavádzania humusu do pôdy sa jeho štruktúra stáva voľnejšou, čo pozitívne ovplyvňuje rast vnútorných rastlín a tvorbu ich koreňového systému.

Vermicompost

Humus sa môže použiť na oplodnenie všetkých rastlín, bez ohľadu na ich typ a zloženie pôdy, na ktorej sú pestované.

Ako je humus pre rastliny v interiéri?

Vermicompost

Humus obsahuje vo vode rozpustné humáty sodíka, draslíka a lítia. Sú potrebné na normálny vývoj rastlín, pretože:

  • urýchliť klíčenie semien;
  • zvýšiť sadenice po transplantácii;
  • stimulovať aktívny rast koreňov a celého kvetu,
  • zrýchliť kvitnutie a urobiť z nej svieža a tiež ovplyvniť rast šľachy vo veľkosti;
  • aktivovať procesy fotosyntézy v rastlinách, čím je farba zelenej hmoty viac nasýtená;
  • podporovať asimiláciu farieb živín z pôdy.

Ako používať hnojivo z humusu pre vnútorné rastliny

tekuté hnojivo

Organické hnojivá sa široko používajú v období aktívneho rastu rastlín: od začiatku jari – až do neskorej jesene. Medzi spôsobmi použitia humusu môžeme rozlíšiť nasledovné:

  1. Zalievanie a postrekovanie. Na prípravu koncentrovaného roztoku v nádobe s vodou (nie studenej), 1 polievková lyžica. humus, dôkladne premiešajte a nechajte trvať na deň. Hotové riešenie sa podobá farbe vareného čierneho čaju. Pred použitím 1 polievková lyžica. naliať zriediť 2 polievkové lyžice. voda. Toto riešenie sa používa na zavlažovanie a postrek izbových rastlín a dutiny vytvorené v spodnej časti vedra sa nalejú do kvetináčov.
  2. Pridanie k pôde. Obzvlášť dobre sa osvedčil humus v rastúcich kvetinových sadeniciach. Mladé sadenice rastú aktívnejšie a menej choré, ak sú vysadené v podklade 1 časti humusu a 2 časti zeme zo záhrady.
  3. Namočenie semien do roztoku humusu počas 12 hodín zvyšuje ich klíčenie na 96%, čo je o 17% viac v porovnaní s namáčaním vo vode.

koncentrát

Ak nie je možné transplantovať vnútorné rastliny každú jar v novej pôde, jednoducho aktualizujte hornú vrstvu pôdy. Aby ste to urobili, opatrne vyberajte zem a na jej mieste vyplňte vrstvu čistého humusu o hrúbke 2 cm. Môžete tiež predmiešať ju s novou zemou, potom sa vrstva stáva silnejšou.

Použitie vermicompost v kvetinárstve – video