Mám v pláne nainštalovať zavlažovací systém vo vilovej oblasti na pestovanie zeleniny. Podnebie je veľmi horúce a je takmer nemožné zbierať dobrú úrodu bez vody. Upozornite najlepšie postrekovač na záhradu.

zalievanie záhradyKaždý vie, že zárukou dobrého zberu je pravidelné zavlažovanie záhrady. Mnohí obyvatelia v lete používajú na tento účel dlhé hadice, ktoré sa jednoducho presúvajú zo záhrady na posteľ, pretože pôda je nasýtená vlhkosťou. Tento proces je dosť namáhavý. Je oveľa vhodnejšie použiť špeciálne trysky, ktoré sú umiestnené na koniec hadice a postrek vodou na určitú vzdialenosť. Preto vzniká účinok zavlažovania kvapkami, čo je veľmi výhodné pre husté pestovanie plodín.

Typy rozprašovačov

V závislosti od princípu fungovania sa tieto typy zariadení líšia:

  • ventilátor (statický);
  • dáždnik;
  • kyvadlo;
  • dynamické (rotačné);
  • pulz.

Ventilátorové postrekovače

ventilátora

Takéto postrekovače rozbiť prúd vody do kvapôčok a vyfúkať ich. Sú stacionárne, to znamená, že sa neotáčajú, preto maximálna plocha na zavlažovanie nie je väčšia ako 5 m. Môžete zmeniť iba svah, veľkosť kvapôčok a polomer pôsobenia. Na tento účel je zahrnutá sada pripojených príloh.

Fan systém je zvyčajne jedným z najtvrdších a trvanlivejších. Používa sa na zavlažovanie trávnikov.

Dáždnikové príchytky

dáždnikové postrekovače

Zariadenia sú obzvlášť populárne pri zavlažovaní vysokých rastlín a kríkov, pretože sú schopné napájať vodu priamo pod plantážami. Na vonkajšej strane tryska vyzerá ako dáždnik obrátený hore nohami. Z plusov je potrebné zdôrazniť schopnosť striekacích pištolí prechádzať pod zem pri zastavení práce a zatvorení otvorov, ktoré ich chránia pred kontamináciou pôdy.

Nevýhodou zastrešujúcich postrekovačov je zložitosť inštalácie, ktorá vyžaduje kladenie rúr pod zem.

Kyvadlové mechanizmy

kyvadlový rozprašovač

Výhodou rozprašovača je jeho pohyblivosť: dýza vo forme rúrky s otvormi počas prevádzkového výkyvu zo strany na stranu ako kyvadlo. To vám umožní spracovať väčšiu oblasť webu.

Dynamické postrekovače

rotačný rozprašovač

Takéto zariadenia sú veľmi vhodné, keď sa používajú na zalievanie rastlín vysadených rovnomernými lôžkami. Ekonomicky konzumujú vodu, zatiaľ čo majú obrovskú plochu zalievania kvôli cirkulujúcej vlastnosti dýzy.

Rotačné rozprašovače môžu pokrývať oblasť s polomerom do 20 m a môže sa meniť uhol sklonu dýzy.

Pulzné postrekovače

impulzný rozprašovač

Zariadenie sa skladá z niekoľkých prvkov, ktoré sa otáčajú pod vplyvom hlavy vodného prúdu. Najhospodárnejšia možnosť pre veľké plochy. Jednou z jeho nevýhod je požiadavka na silný tlak v žeriave, čo nie je vždy a nie na všetkých miestach. Okrem toho kontaminovaná voda v rúrkach často vedie k upchatiu trysiek.

Poradiť najlepšie postrekovač pre záhradu je veľmi ťažké, pretože každý majiteľ má svoje vlastné preferencie a požiadavky týkajúce sa spôsobov pestovania rastlín a starostlivosti o nich. Okrem toho je potrebné zohľadniť prácu mechanizmov a zamerať sa na ich klady a zápory. Preto je voľba zariadenia súkromnou záležitosťou pre záhradníka.

Postrekovač na záhrade s vlastnými rukami – video