Blízky príbuzný dal chlapík, chcem ho dať pod oknom na jar. Povedzte nám, prosím, stručne o farbách drogy a zvláštnostiach ich výsadby a starostlivosti (s fotografiou, ak je to možné). Potrebujete pestovať sadenice a kde sa bude rastlina páčiť viac – na slnku alebo v polostrove?

dork BushV niektorých krajinách šíriace husté včely voľne rastú vo voľnej prírode a dokonca sú považované za burinu, ale ich jedinečný kvitnutie si zaslúži ďalší osud. V našom regióne sa kvôli zdobeniu stránky bežne používajú kvety drogy, s fotografiou, výsadbou a starostlivosťou, o ktorých sa budeme bližšie poznať. Vyzerajú dobre v jednom prístupe a sú skvelé v skupinových kompozíciách a veľké, ale jemné kvetenstvo sa okamžite zdôrazňujú. Ale poďme sa rozprávať o všetkom v poriadku.

Vo vedeckej literatúre sa kultúra nazýva datura.

Opis kultúrysemená mlieka

Datura tráva – to sa často nazýva táto bylinka, ale to nemá nič spoločné s trávou: kvetina rastie v hustom kuse, alebo správnejšie, dokonca aj keša rastie až 1,5 m, a priemer koruny často prekračuje. Je pravda, že modravé výhonky nie sú pokryté kôrou, ako v bežných Bush kultúrach, ale zostávajú ako šťavnaté, aj keď veľmi trvanlivé. Koreňový systém rastliny je tiež veľmi silný a nie je to pre každého, aby vytiahol ruky dospelého Bush. Listy datury, maľované šedozelenou farbou, sú v mladšom veku takmer rovnaké ako v baklažánoch, ale v priebehu času sa listová doska výrazne zväčšuje.

V polovici leta začnú na kríkoch rozkvitnúť obrovské zvony. Kvitnú na noc a žijú iba do rána, ale množstvo púčikov im umožňuje obdivovať ich až do polovice jesene. Kvetenstvo vytvára sladkú sladkú arómu a ich farba závisí od odrody. Najčastejšie nájdete dva druhy spreje:

  • bežné v bielej farbe;Datura stramonium
  • Indián s purpurovými zvonmi.durman metiel

Na konci kvitnutia sú očkovacie kapsule uzlíkované, podobne ako gaštany s mnohými tŕňmi a zaobleným tvarom, ale vo vnútri majú mnoho oddelení s malými semenami.

Všetky časti drogy sú jedovaté: pri požití môžu spôsobiť halucinácie a dokonca aj duševnú poruchu.

Ako pestovať?klíčky durman

Datura je vo svojej podstate vytrvalá rastlina, ale neprežije naše zimy v otvorenom teréne, preto sa pestuje ako záhradná ročná. Zalievanie sa môže vykonávať dvoma spôsobmi:

  1. Zasadenie ihneď do pôdy začiatkom mája, zatiaľ čo prehlbovanie semien nie je nutné – potom rastú zle.
  2. Výsev semien pre sadenice koncom marca. Sadenice sa transplantujú do postele na konci mája, pričom medzi nimi zostáva vzdialenosť až 1 m.

Semená sa musia naplniť horúcou vodou a plávajúce duté vzorky zlikvidovať.

Ako sa starať?

Datura je celkom schopná rásť aj bez účasti človeka, ale niektoré opatrenia starostlivosti ešte nebránia tomu, aby kvitnutie bolo bohaté a dlhšie. Patria medzi ne:

  • pravidelné zavlažovanie, najmä v suchom leto;
  • minerálny vrchný obväz v období jari-leto.

Niektorí pestovatelia na zimu vykopali kefu, vložili ich do hrnca a priniesli predpoklad. V takom prípade musíte nakrájať výhonky na jeseň a tvoriť korunu.

Video o semenách na pestovanie semenáčikov