Povedzte mi, kedy sa pestovať kapustu na sadenice? Kúpili sme niekoľko odrôd a balenie naznačovalo iný čas očkovania. Existuje významný rozdiel medzi načasovaním výsadby bielej kapusty a karfiolu?

zberová sejačkaKultivácia sadenice kapusty sa trochu líši od paradajok a korenia. Je to spôsobené tým, že rôzne druhy kapusty majú svoje podmienky pristátia v krajine na trvalé miesto. Jedna posledná mesiac, takže sadenice sú posilnené, zatiaľ čo iní trávia v dočasných hrncoch av skleníkoch takmer 2 mesiace. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že napriek pomerne vysokej odolnosti voči chladu niektoré druhy tejto plodiny preferujú vyššiu teplotu, resp. Dlhšie zostanú v skleníku.

Preto v čase, keď sa kapusta vysádza na sadenice, tieto faktory ovplyvňujú:

  • klimatické podmienky;
  • typy kultúry.

Aby sa zabránilo rozťahovaniu a výrastu sadeníc, sa semená osijú v strednom páse od marca do apríla. V chladnejších regiónoch sa tieto termíny posunú o takmer mesiac.

Kedy pestovať biele kapustu na sadenice?biele kapustové sadenice

Biela kapusta, v závislosti od času a rýchlosti zrenia plodiny, je pripravená na výsadbu na lôžku za jeden až dva mesiace. Vychádzajúc z toho sa odporúča vysadenie semien na sadenice v takých časoch:

  • skoré odrody – v polovici februára – začiatkom marca;
  • stredné odrody od začiatku do polovice marca;
  • neskoré kapusty – od začiatku do polovice apríla.

Kedy pestovať sadenice s karfiolom?sadenice karfiolu

Sadenice karfiolu budú silnejšie a budú pripravené na transplantáciu na trvalé miesto za mesiac a pol od okamihu siatia, preto môžete začať pestovať sadenice:

  • v prvých desiatich mesiacoch marca – na rané dozrievanie odrôd;
  • v prvom desaťročí apríla – pre stredne veľké druhy;
  • od polovice mája – pre neskoré dozrievanie kapusty.

Karfiol je teplotne náročný a tvorí vaječníky len vtedy, ak sa udržiava rozsah 16 až 25 stupňov Celzia. Nižšia alebo vyššia teplota kultivácie vedie k strate plodiny a “dutého” kríža.

Kedy sa pestovať sadenice brokolice?sadenice brokolice

Suroviny brokolice sa vytvárajú pomerne rýchlo av priebehu mesiaca sú pripravené na “premiestnenie” do trvalého bydliska. Sejacie semená pre sadenice môžu byť dva a dokonca aj tri súpravy, udržiavanie medzi plodinami v intervale 2 týždňov. Začnite pestovať sadenice v polovici marca, posledná dávka je možné zasiať koncom mája, aby sa zabezpečila dobrá úroda.

Kedy pestovať Peking kapustu a kohlrabi na sadenice?keramické sadenice

Kolrabi a pekinka sú jedným z najrýchlejších druhov kapusty. Potrebujú len tri mesiace na úplné zrenie a sadenice rastú silnejšie tri až štyri týždne po zasiatí. Začať kultiváciu sadeníc by mala byť z druhého desaťročia marca.

Pri plánovaní zasiatia kapusty na sadenice je potrebné dôkladne preskúmať odporúčania výrobcu týkajúce sa načasovania výsevu, ako aj zohľadniť obdobie dozrievania hlavy a miestne klimatické podmienky.

Video o časoch výsevu sadeníc kapusty