Povedzte mi, kedy zasievať nechtíka na sadenice? Vždy zasiate kvety priamo na kvetinové záhony, ale chcem vychutnať kvitnutie nielen koncom leta a jesene. Suseda naznačil, že keď budú vysadené sadenice, budú kvitnúť skôr.

semenáčiky mesiacov

Marigolds alebo blackgrass sú jedným z najnáročnejších záhradných kvetov. Semená z nich sa vyznačujú dobrou klíčivosťou, kríky absolútne nevyžadujú starostlivosť, ale budú dlho príjemné s elegantným kvitnutím. Navyše, charakteristická aróma kvetenstva a listov sa bude vystrašiť z miesta malých škodcov, čo robí kvety užitočným nájdením pre farmárov kamiónov.

Najbežnejšou metódou reprodukcie nechtíkov je semeno. Najčastejšie sa semená okamžite zasielajú na otvorenom priestranstve a na konci leta sa svieže kríky zakryjú žltými alebo hnedými kvetenstvami, ktoré vytvárajú pretrvávajúcu a bohatú príjemnú vôňu.

Metóda sadby umožňuje približovať čas kvitnutia po dobu jedného mesiaca a takisto vyhnúť sa takému postupu ako riedenie výhonkov na posteli, pretože zvyčajne sa semená zasielajú “s okrajom” v prípade, ak nie všetci vystúpia.

Kedy sa rastliny nechtí rastliny na sadenice? Čas nasadenia závisí od dvoch faktorov:

  • miestnej klímy;
  • očakávané obdobie kvitnutia.

Klimatické vlastnosti rastúcich sadenícnechtík

Pri plánovaní výsadby sadeníc by sme mali venovať pozornosť skutočnosti, že sadenice nechtíka sú vysadené na lôžku nie skôr než sa pôda dobre zohreje. Na ulici by malo byť stanovené teplé počasie so stabilnými plus hodnotami, vrátane v noci – od opakujúcich sa mrazov sadenice hrozí umieranie.

V každom regióne jar príde včas. Ak v máji môžete vysadiť sadenice na posteli v južnom pásme, potom v severných oblastiach sa kríky budú môcť “pohybovať” na ulicu až na konci júna. Vychádzajúc z toho sa určujú podmienky výsevu semien, ktoré sa pohybujú od konca februára do apríla.

Vplyv doby kvitnutia na čas siatiasadenice kvitnú

V priemere meslinky potrebujú asi dva mesiace na to, aby vyrastali z malého semena plného kríkov a viazaných pupienkov. Je potrebné začať odkedy potrebujete kvitnúť, a to:

  • v južných regiónoch, kde v apríli až máji môžu kvitnúť črepky na kvetinovom záhrade, môžete zasiať semená pre sadenice v poslednom desaťročí februára – v prvých desiatich mesiacoch marca;
  • Pre letné kvitnutie, výsadba sadeníc je lepšia v apríli.

Ak sa sadenice pestujú skoro, v zimných mesiacoch by sa mali vysadiť na svetlo, inak sa roztiahnu, čo bude mať negatívny vplyv na kvitnutie.

Seedling metóda – najviac optimálna možnosť získať kvet okvetu nechtíka v správny čas, navyše, sadenice dokonale tolerovať transplantáciu.

Video o pestovaní semenáčikov mesiacov