Mám veľa ruží kríkov na mieste. Vždy som si kúpil hotové stromčeky a môj priateľ mi odporúčal, aby som sa s pomocou zemiakov pokúsil pestovať ruže. Hovorí, že odrezky v ňom sú dobre zavedené. Povedz mi, ako pestovať ružičku v zemiakoch?

Každý, kto miluje ruže, aspoň raz sa pokúsil ich pestovať samostatne a výsledky neboli vždy povzbudzujúce. Ako viete, ruža je trochu rozmarná a nie každý môže získať novú sadenicu.

ruže a zemiaky

Pomerne často sa používajú pre šírenie rezne umiera stále v procese zakorenenie z nedostatku kyslíka počas ich klíčenia vo vode alebo tiež vysušiť pomocou metódy podstielky pre klíčenie. Aby nedochádzalo k týmto chybám, skúsení pestovatelia sa odporúča, aby sa pokúsili pestovať ruže z odrezkov domova na zemiaky. Zemiaky nielen udržiavajú potrebnú úroveň vlhkosti, ale tiež zdieľajú s rezaným škrobom.

Príprava odrezkov

príprava odrezkov

Pre klíčenie môžete použiť obidve odrezky z kefa rastúceho na kvetinovom lôžku a odrezky z kvetu v kytici. Príprava rezu na zakorenenie:

  1. Majte dobrý zdravý výhon s ostrým nožom alebo ostrím do dĺžky až 25 cm.
  2. Horný rez musí vyčnievať nad obličkami o 1,5 cm a je vyrobený z pravých uhlov.
  3. Spodný rez musí byť urobený v ostrom uhle.
  4. Odstráňte listy z odrezkov a nechajte pár kusov na vrchu.
  5. Sekcia procesu s manganistanom draselným (slabý roztok).
  6. Jeden deň v roztoku na stimuláciu rastu (Kornevin alebo Heteroauxin).

Použitie biostimulátora prinesie vzhľad kořenov a po niekoľkých týždňoch bude stonka už klíčiť. Bez stimulátora rastu bude tento proces trvať mesiac.

Výsadba odrezkov na zemiaky

odrezky na zemiakoch

Pripravené vŕtanie rezané do hľuzy zemiakov s ostrým rezom. Mal by byť bez poškodenia a bez očí. Jeden zemiak prilepený na jeden zemiak.

S rukoväťou zemiaky zasadené do hrnca s živným pôdy, položené na dne črepníka drenážnej vrstvy z expandovaného ílu, a zhora je nutné na pokrytie pohára. Môžete použiť plastovú fľašu.

odrezky vysadené vo fľašiach

Listy na odrezkoch by sa nemali dotýkať strán plechovky.

Starostlivosť o rukoväť

Vložte hrniec s odrezkami na teplé miesto s dobrým osvetlením. Voda dvakrát denne za desať dní, vyhýbajte sa stagnácii vody, inak by mohlo dôjsť k hnilobe stonky. Je dobré aplikovať postrek listov.

Akonáhle sa objavia výhonky (dva až tri týždne), banka pravidelne potrebujú pootvorené, temperovanie postupne vzrástli v normálnej teplote. Pokaždé, keď sa zvyšuje doba zdržania s otvoreným hrncom a po dvoch týždňoch sa úplne vyčistí.

Ak stonka s novými výhonkami vyhodí aj pupen, musí byť odrezaná tak, aby neodstraňovala silu z kvetu.

Pristátie zakorenených odrezkov na kvetinovom lôžku

zakorenené čierne stopky

Rúže pestované v zemiakoch, v porovnaní s bežnými sadenicami, majú trochu zníženú imunitu. Preto by mali byť na jar transplantované do otvoreného priestoru, takže pred nástupom mrazov má krík čas silnejšie.

Na zimu by mala byť skrytá mladá ruža. Ak to chcete urobiť, môžete si vziať borovice pobočku alebo ker sypané opadané lístie s ovocných stromov a kríkov, a ležal na hornej časti krajiny, listy nie sú fúkané preč vetrom. Teplý vzrástli nutné len po trvalej chladné počasie (5 stupňov Celzia), ak si to príliš skoro, to začne klíčiť.

Video o pravidlách zakoreňovania ruže na zemiakoch