Máme veľkú lokalitu, na ktorej je dostatok priestoru pre mladú záhradu. V minulom roku zasadil mnoho ovocných stromov, rovnako ako niekoľko odrôd orechov kúpil v škôlke. Špecialista, ktorý predal sadenice, naznačil, že je možné urýchliť plodenie orechov, ak sú vysadené. Povedzte mi, čo môžem vysadiť orech a ako si vybrať štep?

očkovaný orechFunkcia orechov je veľmi pomalý rast. Na rozdiel od ovocných stromov, ktoré sa začínajú prinášať ovocie v polovici tretieho roka života, orech ovocie nie je až do dosiahnutia 8 rokov veku. Ale skúsení záhradníci už dlho známe, že urýchlenie rodiť dvakrát bude možné, ak orechovú výsadbu. V takom prípade sa prvá úloha objaví maximálne po 5 rokoch. Okrem toho, že vakcína môže uložiť vysokej kvality kvalitné matice, pretože semeno vyrastené stromy, ako často cross-opeľovanie, a namiesto veľkými plodmi s tenkou škrupinou môžu získať malé, tvrdé oriešky. Hlavná vec, v tomto prípade – vedieť, čo môže byť naštepený orech, rovnako ako vybrať si potomka a vykonať vyššie popísaný postup.

Výber a príprava zásob

mladé orechy

V prípade podpníkov sa odporúča používať sadenice odrody orechov pestované zo semien, ktoré nie sú staršie ako 3 roky. Ideálne je, ak ide o dvojročný strom s priemerom 1-1,5 cm.

Rozmanitosť podpníkov musí byť biokompatibilná s chovom, má dobrú odolnosť voči mrazu, má vysokú odolnosť voči chorobám a obmedzený rast.

Musí sa urobiť výber zásob, zameraný na klimatické podmienky v regióne, kde bude strom pestovať. Najčastejšie sa orech vysádza na sadenice:

  • orech odrody (päťročný plán, produktivita, Zarya Vostok) – oni sú najviac konzistentné, dobre znáša mrazy a dať veľkú úrodu a štep prežíva dobre;
  • oranžový strom – je lepšie vybrať odrody so stredným alebo silným rastom, ale stojí za to zvážiť, že nie každá pôda je vhodná pre nich a stromy môžu trpieť v mimoriadne mrazivom zime;
  • orechy z hindu – sú charakterizované vysokými výnosmi z tretieho roka života a odolnosťou voči chorobám, ale zle tolerované chladnými zimami.

Related  Zinnia sadenice sú žlté: prečo a čo robiť?

Ako si vybrať štep?

Pre výhonok je potrebné vybrať mladé vetvy orechov, ktoré sa vytvorili v bežnom roku. Hlavným kritériom pre výber by mala byť kvalita plodiny.

Nepoužívajte ako trusové mastné, veľmi predĺžené výhonky, rovnako ako vetvy, na ktorých sa tvoria obličky na kôrach kôry.

Odbor treba odrezať, takže hladké rezná dĺžka 20 cm s púčiky rozvinutých, ktorého hrúbka by mala byť aspoň 0,8 cm. Neodporúča sa používať obličky na základni a na vrchole strieľať.

Očkovanie orebu – video