Po dlhú dobu som chcel pestovať ružové ružové kvetiny, kvitnúce celé leto. Povedzte mi, ako správne vysádzať takú ružu a starať sa o ňu?

Kvetinové rastliny, ktoré rozkvitajú celé leto, si zaslúžia zaslúžene uznanie a lásku. Koniec koncov, taký keb bude nielen vytvoriť jedinečný záhon, s jeho pomocou je jednoduché a jednoduché zdobiť uličky, altány, obrubníky. Kvetinové ruže môžu dokonca spevniť pôdu v miestach, kde sa rozvíja erózia, a nedovolí im vyplávať pôdu v kvetinových záhonoch, ktoré sa nachádzajú na svahu počas obdobia dažďov.

ruže na plotu

Všeobecné charakteristiky

Vo všeobecnosti sa ružové ruže rozdeľujú na 5 typov:

 • Veľké s výhonkami, ktoré sa šíria (šírka puzdra je viac ako 1,5 m, výška je až 50 cm);
 • Malé s výhonkami, ktoré sú roztiahnuté (šírka puzdra je až 1,5 m, výška je asi 30 cm);
 • Veľká s rozvetvenými výhonkami (šírka puzdra presahuje 1,5 m, výška je väčšia ako 1 m);
 • Malé s rozvetvenými výhonkami (šírka púzdra 1,5 cm, výška do 1 m);
 • Veľké kríky rastúce rovno.

biele ruže

Všetkých päť typov zemných ruží má spoločné charakteristiky:

 1. Prítomnosť veľkého kríža s množstvom bočných výhonkov, zatiaľ čo šírka ruže je väčšia ako jeho výška.
 2. Kríky kvitnú dlho a veľmi hojne.
 3. Spolu s veľkým počtom kvetenstvo je tiež veľa zelenej hmoty (letáky).
 4. Zrýchlený rast bočných výhonkov.
 5. Nemajú strach z mrazu, kríky sú odolné voči chorobám.
 6. Nepotrebujete osobitnú starostlivosť a opatrné “strihanie”.

Vlastnosti pristátia

opletená ruža

Pri výbere miesta na vysádzanie zemných ruží by ste mali mať na pamäti, že patria k svetlom milujúcim rastlinám, takže tieňové lôžka pre nich nie sú najlepším miestom. Je nepravdepodobné, že dosiahne dlhé kvety z ruží. Priame slnečné lúče sú však pre tento druh nebezpečné, pretože budú slúžiť ako príčina zvarovania.

Najvhodnejšie miesto bude západné alebo juhovýchodne od miesta, ktoré je na podloží, a pri výsadbe mladých kríkov by malo byť položené pod uhlom.

Tiež je potrebné vziať do úvahy, že ružové zeminy nemajú radi vysokú vlhkosť a kyslosť pôdy, rovnako ako piesočnatú pôdu.

Najlepší čas na vysádzanie ruží je jeseň, zatiaľ čo výhonky je potrebné mierne skrátiť. Ale ak sú zimy zvyčajne príliš chladné, je lepšie ju na jar vysadiť na zachovanie Bush. Pri jarnej výsadbe bude prerezávanie sadenice oveľa ťažšie: na silný výstrel, ponechajte 2 obličky, na slabú jednu – 1 obličku.

Aby sa uľahčila ďalšia starostlivosť o ruže, mali by byť pred výsadbou miestnosť očistená od buriny a po výsadbe by mali byť rady pokryté pilinami alebo filmom.

Rastliny rastlín môžu byť buď v rade (hĺbka radu by mala presiahnuť dĺžku koreňového systému o 20 cm), alebo samostatne (priemer jamy – 50 cm, hĺbka – 70 cm).

Pri posypávaní pôdy, posypte časťami a každá časť zeme by mala byť napojená, horná vrstva pôdy by mala byť zlikvidovaná, opäť je dobré zasiať vysadený keb a pôda ju. S rastom 5-centimetrového mladého výhonku vyčistite ružu od zeme a zakryte ju mulčovaním.

Pokyny na starostlivosť

červené zemné krytie ruží

Pri starostlivosti o zemné pokrývajúce ruže stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 1. zalievanie. Vykonajte striktne ráno sušením hornej vrstvy zeminy o 4 cm.
 2. umelé hnojivo. Ruže sa kŕmia iba počas vegetačného obdobia (Cytovit, Agricola) a na jeseň (potašové hnojivá). Keď kvitnú dosť, aby odtrhli vyblednuté ruže.
 3. prerezávanie. Ak výsadba zabezpečuje dostatočnú vzdialenosť medzi krúžkami (tak, aby sa neprekĺbili), ružové rastliny nepotrebujú prerezávanie.
 4. Ochrana pred mrazom. Že v zime bez zimy sa kríky nezmrazia, mali by byť pokryté ďalej. Nízke ružové ruže môžu byť pokryté lapnikom alebo natočte film na drôtený rám. Najvyššie kríky tiež pokrývajú, ale predtým sa výhonky ohýbajú nadol a doštičku sa pod nimi podliehajú tak, že ruža neleží na zemi.

Viac informácií o pestovaní zemných ruží nájdete na videu