Už niekoľko rokov predávam paradajky a uhorky, ktoré rastiam na svojich stránkach. To je len v tejto sezóne, zber trochu sklamaný – paradajky sú malý, a medzi uhorky veľa kvetov. Počul som, že s pomocou kuracieho hnoja je možné zvýšiť výnos. Povedzte mi, ako použiť kuracieho hnoja na hnojenie paradajok a uhorky?

Kuracie hnoj sa široko používa na hnojenie záhradných plodín. Majitelia kureniec môžu byť závidení – majú voľný prístup k najcennejším hnojivom.
kurčiat a paradajokKuracie stelivo v jeho zložení je oveľa lepšie ako rôzne komplexné hnojivá, pretože má vysokú koncentráciu:
• horčík;
• fosfor;
• draslík;
• dusík.

Zvláštnosťou tohto hnojiva je, že vrh má pozitívny vplyv na pôdu počas nasledujúcich 3 rokov od jeho zavedenia.

tekutý hnoj z vrhu

Kuracie stelivo pre hnojivo sa používa v nasledujúcich typoch:
1. Tekuté hnojivo. Roztok sa pripraví v pomere 1:20 (vrh: voda) a trvá 10 dní. Toto hnojivo sa napojuje len medzi riadkami, nie je možné ho podvádzať pod koreňmi, aby sa nehořilo.
2. Kompost. Na výrobu kompostu by ste na jeseň mali položiť podstielku na tráve (môžete použiť aj zberané vrchnáky) a premiešať so zemou. Na jar môže byť kompost už oplodnený zeleninovou záhradou – zmiešanou so slamenou a usporiadanou v radoch.

kompost kuracieho hnoja

Kultúra oplodnite kuracou podstielkou vo forme infúzie, ktorá sa odporúča po zalievaní postele alebo po dobrých dažďoch. Treba mať na pamäti, že vo svojej čistej podobe nemôže byť vrh zavedený.

Najvyššie obliekanie paradajky

hnojivá paradajka

Kuracie stelivo by sa malo oplodnené paradajkami počas týchto období:
• pred výsadbou paradajok – ako suchý kompost (môžete použiť granulované kuracie trus);
• v období vegetácie – vo forme infúzie.

kuracie stelivo

Najlepšie obväzy s kvapalnou infúziou je potrebné urobiť dvakrát. Prvýkrát – po troch týždňoch po výsadbe sadeníc, a druhý – o mesiac neskôr. Na prípravu infúzie na kvapalný obliekanie sa kuracie trusu čerstvo naplní vodou v pomere 1:20 a naleje sa pôda medzi kefky rajčiaka. V tomto prípade musíte zabezpečiť, aby kvapalina sama nezašla do kríkov, a ak sa tak stane, umyte roztok z listov čistou vodou.
Pri zavádzaní podstielky musíte pozorne sledovať rast paradajok, aby ste nepreháňali. Ak sa po oplodnení začalo intenzívne zvyšovať zelená hmota, listy a stonky sa zvyšovali v hrúbke – musíte prestať kŕmiť, inak hrozí zníženie výnosu. Ak chcete urobiť nasledujúcu časť hnojív, odporúča sa len po uplynutí najmenej 10 dní a dokonca len ekologické druhy. A s cieľom zlepšiť situáciu a vrátiť metabolizmus späť do normálu, je dobré použiť infúziu vody s popolom.

Related  Čo ak sa tiahne kačica physalis?

Kŕmenie uhoriek

uhorky oplodnené výkalmi

Na zvýšenie výnosu uhoriek sú počas sezóny dvakrát kŕmené rôznymi druhmi hnojív. Hneď ako sa na kríve vytvorili 3 letáčky, uhorka by mala byť kŕmená kvapalným hnojivom z kuracího hnoja a vody rýchlosťou 1:10.
Pre druhý vrchný obväz (pred kvitnutím) použite roztok s prídavkom síranu sodného (je potrebné, aby kvapalina vo farbe pripomína slabý čaj). S riešením naliať zem pred kvitnutím uhoriek – to zníži počet kvetov vo vaječníku. Ošetrenie sa vykonáva aj len medzi rastlinami.

Video o tom, ako vyrobiť suché hnojivo z kuracího hnoja