8. marca mi manžel poskytol očarujúcu kučeravú kapradinu, v banke bol štítok s názvom “Emin”. Nemal som ešte také kvety a naozaj ju nechcem zničiť kvôli neznalosti. Povedzte nám, prosím, o nefrolíne spoločnosti Emin. Čo miluje a akú starostlivosť potrebuje?

nephrolepis eminDomov pre paprade (oni Nephrolepis) sú tropické tienisté lesy s vysokou vlhkosťou, ale to nezabránilo niektoré z nich dobývať nové priestory, a to aj na našich parapetov. Ako kultúra miestnosti sa pestuje asi päť odrôd papradí a Ephin nephrolepis je jedným z najkompaktnejších a najkrajších druhov.

Medzi kvetinármi je táto kaprada známa ako “chvost draka” alebo “zelený drak” pre neobvykle kudrnaté listy.

Ako vyzerá rastlina?paprade

Milovníci malých rastlín s ozdobnými listami oceňujú Emin: nízka, až 50 cm vysoký, s vzpriamenej listami Nephrolepis-vayyami neberie veľa miesta, ale je výhodné vystupovať na pozadí iných farbách jeho krásne ľahučké listy zhromaždených v hustej ružici. Palisty sú na okraji malých zubov a veľmi kučeravé listy sami, takže celá Bush otočí pyshnenkim a hustá.

Nephrolepis Eminus kladie veľké nároky na vlhkosť vzduchu a ak nie je dostatočne vysoká, kefka stráca svoju lásku a kohúty.

Zvláštnosti pestovaniamladý Bush

Ak vytvárate podmienky pre kapustu miestnosti, ktoré sú čo najbližšie k prirodzenému prostrediu svojho rastu, vo všeobecnosti sa takéto zariadenie v byte veľmi dobre cíti celkom dobre. Keďže koreňový systém nefrolep je povrchný, je lepšie vybrať hrniec pomerne široký, ale nie veľmi hlboký. V spodnej časti je potrebné odvodňovať, inak sa môže ohýbať a vylejeť voľnú a kyslú zeminu zhora.

Osvetlením papradiem nie sú náročné a rastú dobre na východných a dokonca aj na severných oknách, ako aj v zadnej časti miestnosti.

Starostlivosť o nefrolepov Eminov je čo najjednoduchšia:

  1. Zavlažovanie priamo do hrnca ako horná vrstva podkladu suší.
  2. Časté postreky a pravidelné kúpele pod sprchou.
  3. Týždenné komplexné hnojivo pre rastliny okrasných listnatých rastlín (roztok má byť mierne koncentrovaný, najviac 0,5 z odporúčanej dávky a ešte menej).
  4. Prerezávanie skratených dolných listov.

Related  Čo robiť, ak dospelý jabloň nekvitne

V zime by sa frekvencia zavlažovania mala znížiť a hnojivo by sa malo používať aspoň raz za mesiac. Ale v teplej miestnosti, aby sprej Bush bude mať stále viac a viac dobré zaviesť prídavné osvetlenie do papradie zachovala svoje svieže, jasne zelené a kučeravé listy.

Video o pestovaní vnútornej kapradiny