“Trávnik alebo osivo, radiť, čo si vybrať,” mnohí sa opýtajú, snívať formalizovať územie oblasti s rovnomernou trávou. Na túto otázku odpovieme v článku, pričom vezmeme do úvahy všetky výhody a nevýhody týchto typov pokrytia trávnika.

Semenársky trávnik

Na prvý pohľad je trávnik na semená ľahšie usporiadaný a lacnejší. Pripravte si pôdu vyčistením buriny, zasiatím semien a čakajte na výskyt zelenej trávy. Pestovanie trávnatej trávy má však vlastné charakteristiky, ktoré potrebujete vedieť, aby ste mohli urobiť správne rozhodnutie.

Ak chcete získať plynulý trávnik bez buriny, je potrebné starostlivo sa oň starať, ihneď vytiahnuť buriny, ktoré sa objavia, alebo ich ošetriť špeciálnymi herbicídmi systémového pôsobenia.

trávnik na výsev

Funkcia trávnatého trávnika spočíva v tom, že roste pevný koberec, korene sú pevne prepletené a povrch je zelený koberec s veľmi hustou trávou. Takýto ideálny stav sa dá dosiahnuť až po dvoch alebo troch rokoch kultivácie. Včasné hnojenie, pletie a rezanie trávy dosiahnete požadovaný výsledok nie skôr ako za dva roky.

Rolling trávnik

Valcový trávnik sa pestuje v špeciálnych škôlkach na trávnik. Na obrovských plošných plochách s pomocou moderných technológií je pôda pripravená na siatie.

Rôzne zmesi trávnikov sú zasiate tak, aby zákazník mohol vybrať typ krytu trávnika, ktorý potrebuje. Agrotechnika monitoruje, že hnojivo sa zavádza v čase, v prípade potreby sa plodiny ošetrujú proti škodcom, chorobám a burinám.

Čerstvo narezané valce trávnikov

Zasadená trávnatá tráva je pravidelne napojená a strižená. Za dva roky, keď trávnik “dozrieva”, stane sa pomerne hrubý a rovnomerný, je rezaný špeciálnymi strojmi. Hrúbka trávnika je dostatočná na to, aby bola živá na novom mieste.

Strihané vrstvy sa zrolujú a posielajú sa na miesto predaja. Existuje obdobie, počas ktorého je žiaduce umiestniť rezané valce trávnika na nové miesto. Nesmie prekročiť tri dni.

Related  Mexický avokád na vašom okne: ako sa starať o exotické

Pri kúpe trávnika je možné objednať inštalačnú službu. Pracovníci vyrovnávajú zvolenú lokalitu, správne ju pripravia na balenie a rovnomerne prinesú priložené trávy.

náklady na valcovaný trávnik

záver

Odpoveď na otázku: “Čo si vybrať trávnik alebo siatie?” Môžete povedať, že všetko závisí od vašej túžby a možností.

Ak chcete rýchlo získať trávnik, vyberte si kotúč. Sedem dní po jej položení budete mať na svojej záhrade zelený koberec na trávnik, ktorý je nielen krásny, ale aj veľmi užitočný. Hrubá tráva ako špongia absorbuje zbytočný prach a vyčistí vzduch a nasýti ho kyslíkom.

Ďalším prírastkom trávniku je, že husté korene trávy neumožnia, aby väčšina burín vykorenila a bolo by jednoduchšie a ľahšie odstrániť trávu. Hlavná starostlivosť sa obmedzí na včasné strihanie a napájanie.

Ak všetci radi robíte sami, a viac si ceníte, čo je extrahované vašou vlastnou prácou, pokúste sa pestovať trávnik, ktorý pokrýva semená. Za dva roky budete hrdí na to, aby ste povedali svojim priateľom, ako siali a napádali, napojili a strihali, oplodnili a konečne dostali tento zelený zázrak.

Ak ste si istí svojimi schopnosťami a máte dostatok trpezlivosti na pestovanie trávniku zo semien, želáme vám veľa šťastia v tejto ťažkej záležitosti. Počiatočné náklady na pokrytie semien trávnika, bez toho, aby ste započítavali čas, ktorý ste vložili do nej, je samozrejme menej, než pri pokládke trávniku. Pripravte sa na to, že bude potrebné kúpiť hnojivá, herbicídy, pesticídy a pravdepodobne aj na trávu na určitých miestach, keď je zriedená. Výhodou je, že môžete vysadiť dekoratívny kvetinový trávnik, ktorý sa nevyrába na poliach.

Veľa šťastia a krásnych trávnikov!

2 videá: čo zvoliť roll alebo trávnik