Aké druhy trávnikov sú tu a koľko rokov bude dosť dlhého trávnika, ktoré nevyžaduje strih? Ako vybaviť krajinu predmestskej oblasti tak, aby sa minimalizovali finančné náklady a čas na starostlivosť o zelený kryt?

žiadne kosenie trávnikaDoteraz experti vyvinuli niekoľko typov trávnikov, ktoré si nevyžadujú špeciálnu starostlivosť a zrážky. V poslednej dobe získavajú rastúcu popularitu medzi obyvateľmi vidieckych domov. Je to spôsobené tým, že s minimálnou údržbou je zaručená životnosť takéhoto zeleného trávnika v priemere 5 až 7 rokov.

Požadované podmienky pre výsadbu trávnika

Aby zelené plantáže na trávniku už dlhú dobu potešili oko, je potrebné vybrať ten správny kvet a trávu. Nemožno to urobiť bez pomoci profesionálov, ktorí starostlivo skúmajú horné vrstvy pôdy v záhrade, určujú percento jeho vlhkosti a prítomnosť burín na ňom. Ak sú oba dostatočne veľké, rastliny sa vyberú na výsadbu a sú schopné potlačiť burinu buriny počas klíringu.

Okrem toho by odrody tráv by nemali byť náchylné na pošmyknutie, rýchlo sa zdvihnúť po daždi alebo krupobití a zotaviť sa z náhle vytvorených “plešových miest”. Aby sme si nemysleli, koľko rokov dlhý trávnik nevyžaduje účesy, experti zahŕňajú nekonečné odrody kvetov a tráv, ktoré sa množia semenom.

Odrody trvácich trávnikov, ktoré nevyžadujú účesy

Existuje niekoľko odrôd zelených trávnikov, ktoré nevyžadujú dôkladnú a pravidelnú starostlivosť. Tu sú niektoré z nich:

  1. Maurský trávnik. Zmes zahŕňa rastliny a kvety, plne prispôsobené klimatickým podmienkam centrálneho ruského pásu. Na takých trávnatých plochách rastú delfínia, maky, chryzantémy, sedmokrásky, chrliče, nechtík, čínske klinčeky. Táto rôznorodosť farieb vyzerá skvele na pozadí tráv a rastlín a ohnutých tráv. Pri vykládke mauritánskeho trávnika sa používa asi 30 druhov semien krásnych, ale nenáročných kvetov a rastlín. Trávnik je vysadený skoro na jar, tráva nie je strih, ale je pravidelne napojená prevzdušňovaním.
  2. Clover trávnik. Bohatá a voňavá zelená lúka s rýchlo rastúcou nízkou rastlinou – ďatelina. Usporiadanie prímestskej oblasti týmto spôsobom bude nielen krásne, ale aj užitočné – ďatelina sa vzťahuje na niekoľko typov poľných tráv, ktoré obohacujú pôdu dusíkom. Starostlivosť o trávnik ďateliny zahŕňa pravidelné zavlažovanie a strihanie trávy raz za rok – skoro na jar.

Related  Hnojivo z vaječných škrupín – pre ktoré rastliny sa majú použiť?

Všetky bylinky a kvety obsiahnuté v zmesi pre celoročné trávniky patria k rastlinám divokých polí. Majú úžasnú schopnosť zotaviť sa v nasledujúcom roku a vynásobiť semenami, ktoré boli odložené po kvete. Ak raz ročne chcete na trávniku vysadiť ďalšie stromčeky a pravidelne navlhčiť pôdu, zelený trávnik, ktorý nevyžaduje strih, vám môže slúžiť až 5-7 rokov.