Moja priateľka videla kvitnúce adenium. Moc sa mi páčilo, že som si objednala semená a čoskoro sa na mojom okennom parapete umiestnila mladá sadenica. Zariadenie však čoskoro bude staré 2 roky a doposiaľ nebolo kvitnutie. Povedzte mi, kedy začne kvitnúť kvet?

adeniumDoma doma môžete často nájsť adenium – rastlinu z rodiny Kutrov. Rastá veľmi pomaly, ale vyzerá úžasne a nezvyčajne. Na zahustenom kmeň spodnej základne sú tenké vetvičky pokryté predĺženými zelenými listami. V období kvitnutia vyzerajú kvetenstvo rôznych farbách v tvare gramofónu, ktoré nie sú osprchoval po dobu jedného týždňa.

Kvitnúce – kedy očakávať?

Mnohí pestovatelia sa pýtajú, kedy kvitne kvet. Konkrétna odpoveď je veľmi ťažká, pretože čas vzniku prvého kvitnutia závisí od mnohých faktorov. Po prvé, stupeň kvetu je dôležitý a po druhé, dôležitá úloha zohráva správnu starostlivosť o rastlinu a vytváranie vhodných podmienok. V priemere kvitne adenium z druhého roka života. Niektoré druhy sú pripravené k vytvoreniu kvetenstvo len 4 rokov, ale to sa stáva, že sa mladí sadenice vo veku 6-8 mesiacov je spokojný so svojimi krásnymi kvetmi.

Aké faktory ovplyvňujú kvitnutie adenía?

adenium bloom

Na stimuláciu kvitnutia je potrebné poskytnúť pohodlné podmienky pre adenium. Tvorba kvetenstva v prvom rade závisí od týchto faktorov:

  1. Dostatočné osvetlenie. Svojím charakterom je adenium veľmi fotofilnou rastlinou, preto by mala mať najviac osvetlené miesto. V ideálnom prípade, ak ide o juh alebo juhovýchodný okenný parapet. Jedinou výnimkou sú mladé sadenice ihneď po transplantácii, rovnako ako vyblednuté kvety.
  2. Prítomnosť doby odpočinku. V neskorom jesene, kedy svetlo skráti, Adenium by mali byť preložené do pokoja, takže sa oprel a získal silu. Odporúča sa položiť hrniec do miestnosti s teplotou vzduchu maximálne 15 stupňov tepla a znížiť napájanie až na 1 mesiac. Zalievanie adenium je potrebné aj keď klesá listy.
  3. Pravidelné prerezávanie. Na začiatku jari, akonáhle rastlina začne opúšťať čas odpočinku, je potrebné orezávať roztiahnuté výhonky. To bude nielen tvoriť krásnu korunu, ale bude tiež dať impulz na budenie púčiky.

Adenium kvitne skôr, ak sa transplantuje v čase, keď sa korene naplnia hrncom, zatiaľ čo sa nedoporučuje príliš veľký hrniec.

Kvitnúce adenium, video

Related  Ako pestovať sadenice vo filme a toaletnom papieri?