Povedz mi, ako uhasiť kapustu? V našej rodine je všetko “od starých po malé” veľmi obľúbené na rôzne jedlá s kapustou. To je len dusené z nejakého dôvodu, že nie vždy dostanem – je to vlhké, naopak, rozdeľuje sa a popája. A ešte jedna otázka: ak je kapusta príliš kyslá, môžem nejako vyčistiť kyselinu?

ako uhasiť kapustuZelná je najobľúbenejšia zelenina v strave potravín, najmä bielych krmiva. S nízkym obsahom tuku, ale zároveň obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, kapusta je vyhľadávaný zeleniny v kuchyni každej domácnosti, a to najmä v prípadoch, keď je dôležité sledovať ich váhu a stravu.

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako pripraviť elastické hlavy, je uhasiť. Minimálne prísady, trochu času a na ceste dostanete lahodnú jedlo a ak pridáte mäso alebo sušené ovocie, stane sa ešte výživnejšie. Takáto kapusta môže byť nielen podávaná ako príloha, ale tiež použitá ako náplň na koláče alebo koláče. Nič ťažké, ako sa dusiť kapustu, nie. Hlavná vec je poznať niektoré triky, aby sa pokrm ukázal byť kyslé a šťavnaté.

Na hasenie vhodné ako čerstvé alebo kapustové.

Hasiace vlastnosti čerstvej kapustynasekanej kapusty

Ak chcete uvariť dusené čerstvé kapustu, budete potrebovať jednu alebo niekoľko hláv. S nimi je nutné odstrániť horných listov (až 4 v závislosti na postavení osoby na čele) a vystrihnúť nepodarených miest, umývanie nie je nutné. Ďalej znížiť hlavu na dve polovičky, ak je príliš veľký – každý sa rozdelil na dve polovice a stále jemne nasekáme nožom alebo drviča na a vyhoďte šúľky.

Najjednoduchší recept na dušené kapusta je nasledujúci:

  1. Smažte v panvici v rastlinnom oleji niekoľko rozdrvených žiaroviek a strúhaných mrkvy až do zlatohnedej.cibuľa s mrkvou
  2. Pridáme nastrúhanú kapustu, soľ a korenie (podľa chuti) a takisto smažiť odparovať vlhkosť z listov a stávajú sa mierne mäkké.pridanie kapusty
  3. Do zeleniny nalievajte malé množstvo vody, upevnite oheň a nakrájajte, pokryté vekom, občas premiešajte. Trvá to asi pol hodiny.dusenie pod kapotou
  4. 10-15 minút pred koncom varenia, dal pár lyžíc rajčiakovej pasty – bude dať kapustu krásnu farbu a kyslé. Namiesto cestovín, čerstvých paradajok alebo paradajkovej šťavy bude robiť.paradajková pasta
  5. Na konci varenia môžete do misky pridať trochu vyprážanú múku – to jej prinesie zaujímavú chuť a urobí ju hustší.
  6. Hotové kapusta bude mäkká, ale nemala by sa rozpadnúť.

Môžete uhasiť mladú i starú (zimnú) kapustu, ale stojí za to zvážiť, že prvýkrát potrebujete menej času. Staré hlavy s ich hrubšími listami dusiť v priemere o 10-15 minút dlhšie.

Ako uhasiť kyslá kapusta?kyslá kapusta

Príprava kysnutého kapusty sa prakticky nelíši od čerstvej zeleniny. Jediná vec, ktorú treba zvážiť, je, že táto kapusta už má svoj vlastný chuť a jasne vyjadrenú kyselosť. Keď vysoký obsah kyseliny môže byť vopred namočené v kapuste studenej vody, okrem toho, mierne kyslý prídavok pomáhajú neutralizovať cukru počas kalenie. Pred položením kapusty do panvice je potrebné dobre vylisovať soľanku ručne. Ďalej, všetko ako obvykle, smažiť mrkvu a cibuľu na masle, pridáme k nim vyžmýkaný kapusta a korenia, guláš a zalejeme trochou vody. Na konci sezóny s paradajkovou pastou.

Related  Tajomstvo jarnej výsadby gladioli ako sľub letného kvitnutia

Video recept na dušené kapustu bez mäsa