Na severnej strane dacha máme starý kamenný plot. Ak chcete rozobrať, je to škoda, stavba je zdravá, ale takéto oplotenie nesvieti zvláštnou krásou. Rozhodli sa ho uzavrieť dievčenskými hroznami. Povedzte mi, je to možné, pretože na tomto mieste nie je osvetlenie veľmi? A predsa, ako správne urobiť zaistenie dievčenskej panny?

plot v leteAk potrebujete hustú zelenú stenu, ktorá bude dobre rásť na každom mieste as minimálnou starostlivosťou, dievčenskú girling je vynikajúcou voľbou. Táto opadavá liana je schopná skryť miesto z lákavých očí, lezenie vyššie každý rok.

Výhody bushzaistenie na jeseň

Zabezpečenie dievčenského viniča je jednou z najoptimálnejších možností vytvorenia zeleného plotu. Rastlina má niekoľko výhod v porovnaní s inými kríkmi používanými na živé ploty. Medzi nimi stojí za zmienku takéto výhody:

 • vysoký mrazuvzdornosť;
 • odolnosť voči väčšine chorôb;
 • schopnosť rásť v tieni;
 • absolútna absencia požiadaviek na zloženie pôdy;
 • minimálna starostlivosť;
 • rýchly rast.

Nedostatky v viníc existuje len málo, okrem toho, že, rovnako ako všetky druhy listnatých, jeseň, bude sa pridá ťažkostí čistiacich opadaného lístia a v zime bude stáť nahý. Je potrebné vziať do úvahy ešte jednu vec: ak nemáte v pláne pravidelne kosiť zelenú stenu, potom je lepšie sa rozhodnúť pre inú ker, ktorý nevyžaduje prerezávanie. Hrozno bez neho sa rýchlo stane beztvarými škaredými húštami.

Ako urobiť plot?pristávacia

Vysádzanie hrozna je najlepšie začať na jeseň. Najlepšou možnosťou je mať pripravené sadenice, ktoré sa rýchlo zakoreňujú. Môžete tiež pestovať kepky zo semien na jar alebo môžete požiadať o odrezky od suseda a zakoreniť ich (aj na jar).

Rastlinné hrozno môže byť kdekoľvek: nie je príťažlivý na slnko, ale kvalita osvetlenia závisí od celkového vzhľadu kešu. Na slnku sú listy potešené v rôznych odtieňoch, ale padajú rýchlejšie a v tieni zostanú zelené až do začiatku zimy.

Vytvorte plot hrozna nie je ťažké, pre to potrebujete:

 1. Vyvložte vybranú oblasť.
 2. Pripravte otvory pre sadenice, pričom medzi nimi zostane vzdialenosť 1-1,5 m.
 3. V sadeniach pridajte trochu humusu a kompostu (na úrodnej pôde to nie je potrebné).
 4. Sadenice rastlín, voda a zakryť.

Nezabudnite poskytnúť podporu, na ktorú sa bude vinič natočiť. Môže to byť múr, plot alebo roztiahnuteľná sieť.

Maiden hrozno majú dobrý rast a už v prvom roku môže “rásť” až 3 metre. Aby sa zabránilo Bush chaotické aglomerácii, je potrebné pravidelne rezať. Na jar je nutné odstrániť vysuší, rozbité a zahusťujúca výsadbu vetvy, a v lete znížiť vrcholy a riadiť tvorbu kríky.

Related  Králiky – výber krátkych otázok a odpovedí!

Druhy lúk vhodné na živé ploty

Najčastejšie používané ako zelenú stenu sú také odrody dievčenského hrozna:

 1. Quin. Vytrvalý ker rastie o podporu do výšky 20 m. Veľký, jasný a zelené, listy piatich lupeňmi sa sfarbí do fialova na jeseň.päťčlenné hrozno
 2. Triostrenny. Pre listy s tromi lalokmi sa nazýva aj brečtan. Lístie tiež mení farbu na jeseň. Odroda nie je tak tvrdá a pomaly rastúca.trojrozmerné hrozno
 3. Henry. Listy s piatimi prstami sa vyznačujú charakteristickými bielymi žilami, ktoré sa zmenia na červenú. Mrazuvzdornosť je stredná.Henry hrozno

Rastlinné drevené hrozno na živé ploty – video