Veľmi som počul o používaní fertikov na pestovanie zemiakov na zvýšenie výnosov. Povedzte mi, aké sú pokyny na aplikáciu hnojiva Fertil na zemiaky? Kedy je lepšie vyrábať drogu?

Fertika je komplexné minerálne hnojivo, ktoré je v rôznych variantoch v závislosti od druhu rastliny, na ktoré sa používa. Pri pestovaní zemiakov sa používa špeciálne hnojivo “Na zemiaky”. Ide o prášok podobný prípravok s malými granulami, ktorý sa rýchlo a úplne rozpustí vo vode.

Charakteristika prípravku

umelé hnojivo

V hnojive Fertik “Pre zemiaky” obsahuje celý rad užitočných látok potrebných na získanie bohatej úrody koreňových plodín:

 • dusík;
 • fosforu;
 • draslíka;
 • horčík;
 • síra.

Hnojivo absolútne neobsahuje chlór a je škodlivé pre rastliny a ľudí.

Užitočné vlastnosti hnojív

prášok

Výsledkom prípravy:

 • zemiaky sa aktívne pestujú a dozrievajú rýchlejšie;
 • zvýšená odolnosť voči rôznym chorobám;
 • dochádza k znášaniu viacerých hľúz, čo vedie k zvýšenému výnosu;
 • koreňové plodiny sú uložené dlhšie a bez straty chuti.

Ako sa liek užíva?

Hnojivo Hnojivo “Na zemiaky” má jednoduchý návod na použitie. V závislosti od obdobia, počas ktorého sa liek používa, sa urobí nasledovne:

 1. Počas prípravy pôdy. Pred sadením zemiakov na začiatku jari v pôde na mieste, aby sa hnojivo vo výške 80 g na 1 štvorcový. m a kopať, zatiaľ čo odstránenie koreňov buriny.preplantovať hnojivo
 2. Počas výsadby zemiakov. Pripravené jamky boli vo vzdialenosti asi 40 cm od seba vo vzdialenosti riadkov 70 cm, naliať hnojivo v malom množstve (až do 20 g na jamku). Lopatka opatrne otočiť zem v diere, miešanie s hnojivom, a potom rozložiť hľuzy. Toto sa robí tak, aby sa zemiaky priamo nedotýkali granúl.sadenie zemiakov
 3. Počas rastu zemiakov. Počas vyklíjania sa zemiaky môžu kŕmiť Fertikom na 1 štvorec. m. 30 g liečiva. Oplodniť rozptyl okolo kríkov a jemne premiešať so zemou. Vykonať hilling by mala byť dvakrát, prvýkrát – keď výsadba rastie do výšky 10 cm, a druhý – pred radmi blízko.vylovovanie zemiakov

Related  Vŕba alebo vŕba – aký je rozdiel?

Špeciálnym znakom prípravku je zabudovanie granúl do vlhkej pôdy. V suchom počasí môže byť na rozpustenie lieku potrebné dodatočné napájanie.

Skúsení záhradkári hovoria, že najlepší efekt sa dosiahne tým, hnojenie Fertikov zemiakov pred výsadbou hľuzy alebo priamo pri výsadbe, pretože tento úvod poskytuje potrebnú rovnováhu živín.

Hnojivo pre zemiaky – video