Nie je to tak dávno, keď som si všimol, že mnohé kvety doma oslabujú – listy sa zmenšujú a strácajú bohatú zelenú farbu. Niektorí ľudia práve zomierajú, pretože nerozumejú prečo. Priateľ povedal, že mikrobiologické hnojivá môžu pomôcť. Prosím, povedzte o hnojive “Baikal EM-1”, žiadosti o vnútorné rastliny a pravidlá používania.

Špeciálne hnojenie “Baikal EM-1”, ktoré sa na trhu objavilo pomerne nedávno, prinieslo skutočný pocit. Mnoho záhradníkov, letných obyvateľov a len milovníkov vnútorných kvetov ju široko používa. Ale ako každé iné hnojivo by sa malo používať veľmi opatrne – akákoľvek chyba, na prvý pohľad, nevýznamná, môže viesť k smrti kvetov. Preto bude užitočné zoznámiť sa s hnojivom “Baikal EM-1”, aplikáciou pre rastliny vo vnútorných priestoroch a mnohými ďalšími jemnosťami.Banka Baikal EM-1Čo je Baikal EM-1?
Najprv to nie je hnojivo alebo hnojivo v bežnom zmysle slova. “Baikal EM-1” neobsahuje látky potrebné pre rastliny na intenzívny rast, kvitnutie a plodnosť, ale na kultiváciu mikroorganizmov.

Skúsení záhradníci vedia, že časom sa vyčerpá akákoľvek pôda, a to aj pri pravidelnom používaní hnojív a kŕmení – vykopávacie plochy ničí baktérie, ktoré žijú v pôde. Vzhľadom na to, že hnojivo je horšie absorbované, korene a listy prestávajú hniť. V takýchto prípadoch sa má používať “Baikal EM-1”. Zavedením do pôdy obnovíte normálnu rovnováhu baktérií a neustále obnovujete plodnosť.

Ako používať a čo sa obávať

Podľa pokynov zrieďte požadované množstvo “Baikal EM-1” v príslušnom množstve sladenej vody. Za pár hodín môžete do pôdy priniesť vodu bohatú na baktérie, ktorá ju zalieva – účinok bude viditeľný po niekoľkých dňoch.Účinok hnojiva je zrejmýAvšak, nie je horlivý – používať hnojivo pre zavlažovanie môže byť nie viac ako 1 krát za týždeň. Zvyšok času je lepšie používať obyčajnú vodu.

Tiež pomocou “Baikal EM-1”, nezabudnite na konvenčné hnojivá – baktérie urýchli proces spracovania užitočných látok, ale nenahradzujte ich.

Related  Dwarf ročná dahlia Legrační chlapi

V žiadnom prípade by ste nemali používať hnojivo po dátume exspirácie. Z tohto dôvodu niektoré agresívne baktérie (kyslé mlieko) zničia ostatné a keď sa aplikujú na pôdu, môžu výrazne zvýšiť svoju kyslosť – nie všetky kvety ako vysoká kyslosť a môžu zomrieť.

O jemnosti použitia “Baikal EM-1” pre kvety sa dozviete sledovaním videa: