Získaná orchidea phalaenopsis. Celú zimu rozkvitla a až do leta sa listy začali vysychať. Povedzte mi, s akým hnojivom môžete vrátiť orchideu do života?

Orchidea Phalaenopsis priťahuje pozornosť pestovateľov kvetov hlavne preto, že kvitnutie trvá až šesť mesiacov. Samozrejme, rastlina bude mať kvitnúce pohľad s náležitou starostlivosťou, ktorá zahŕňa kompetentné zavedenie hnojiva. Koniec koncov, hnojivo bude mať prospech iba vtedy, ak sa zavedie počas obdobia rastu kvetu. Keď je orchidea v dobe odpočinku, môže byť dokonca nebezpečná a viesť k jej smrti.

Všeobecné požiadavky na hnojivá pre orchidey

Phalaenopsis orchideyNa hnojenie orchideí sú najvhodnejšie hnojivá v kvapalnej forme, čo umožňuje ich rozptýlenie v pôde v banke. Na nádobe s hnojivom je napísané – “Pre orchidey”.

Univerzálne univerzálne hnojivá sa tiež často používajú. Malo by sa však vziať do úvahy, že pri aplikácii sa odporúčaná dávka zníži o faktor 3, aby sa zabránilo spáleniu koreňa rastliny. Z toho istého dôvodu by mal byť vrchný obväz zvolený s nízkou úrovňou kyslosti.

Najdôležitejšie prvky pre aktívny vývoj orchideí sú fosfor, draslík a dusík. V závislosti od vývoja a rastu phalaenopsis sa používajú rôzne koncentrácie:

  • v období rastu sa uprednostňujú hnojivá s vysokým obsahom dusíka;
  • na tvorbu pukov, fosforu a draslíka;
  • mladé orchidey pre normálny vývoj potrebujú vrchný obväz s prevahou fosforu;
  • Na zabezpečenie jasných a sviežých farieb sa používa aj fosfor.

Orchidey môžu byť oplodnené dvoma spôsobmi: zavedenie živín pod koreň a topánky na listy.

Koreňové kŕmenie Phalaenopsis

koreňový obväz

Root top dressing sa aplikuje iba na absolútne zdravé orchidey. Tu je však potrebné dodržiavať určité pravidlá:

  1. Horné obväzy sa nevykonáva počas pokoja a po transplantácii kvetu.
  2. Je lepšie nevystavovať choré rastliny koreňovej špičke.
  3. Aby ste zabránili rozkvitaniu, nezavádzajte orchideu počas kvitnutia.

Pred pridaním hnojenia je potrebné navlhčiť korene dobre zavlažovaním rastliny.

Hnojivo zriedené v teplej vode v pomere uvedenom na obale. Pripravená kvapalina nalejte do malej misy – aby sa tam umiestnila hrniec. Môžete orchidea dať 20 minút do misy, a top s trochou rovnakého riešenia. Po odporúčanom čase odstráňte vázu a nechajte ju prebytočnú.

hlavná farba hnojiva

Medzi koreň hnojivo sa považuje za master-farebný vozidlo (pre rozvoj listy a korene) je najúčinnejší, hlavná farba orchidea (podporuje stonky kartu), POCONO (zvyšuje odolnosť proti chorobe), Greenworld (zvyšuje obdobie kvitnutia).

Related  Chic reprezentant ihličnanov – jalovec Curiva Gold

Foliarové aplikácie hnojív

V priebehu rastu koreňového systému sa aplikuje vrchný oblúk s poškodením koreňového systému, ako aj pri chlóroze. Pokovovanie plechu sa odporúča vykonávať za oblačného počasia, takže listy nie sú spálené.

Koreňový a listový obväz by sa mal urobiť postupne, ale v žiadnom prípade nie súčasne.

doktor fauluje

Sprej “Doctor Folly – orchidea” je dobre dokázaný – je sprejovaný listami zhora a zhora a vzduchové korene na povrchu hrnca. Kvety a púčiky nie je možné spracovať. Toto univerzálne hnojivo zabraňuje chorobe pred chlórou (keď kvety postrádajú živiny), sušenie listov a tiež stimuluje kvitnutie.

Video o tom, ako správne oplodniť orchidey