Vitajte! Každý rok je potrebné venovať veľa úsilia na pestovanie globulárnej chryzantémy v letných kvetinových záhonoch. Hovoria, že dokáže prežiť zimu? Ak áno, povedzte mi viac o takom úžasnom kvete ako globulín chryzantémy – zimovanie v prírode, príprava a tak ďalej.

Chryzantém – obľúbená rastlina mnohých letných obyvateľov. Kvôli svojej kráse sú ochotní stráviť veľa času a energie. A chryzantém môže naozaj prežiť v otvorenom teréne. V závislosti od odrody ľahko tolerujú zimovanie nielen na juhu, ale aj v strednom páse našej krajiny. Samozrejme, aby takáto rastlina, ako je globulárna chryzantémia, zimovala v otvorenom teréne, prešla bez dôsledkov, je nevyhnutné pripraviť ju.Chryzantém - jedna z najkrajších kvetov

Príprava na zimovanie

S príchodom jesene kvetiny klesajú z chryzantémy, listy zblednú. Takže je čas uistiť sa, že vaša obľúbená kvetina ľahko prežila zimu.

Za týmto účelom sú puzdrá vyrezané do výšky asi 10-12 centimetrov. Odporúča sa použiť ostrý výhonok – stopky sú pomerne mäkké a ľahko poškodené. Hlúpy záhradník bude žuť viac, ako by ich rozrezal.

V južných oblastiach krajiny, kde nie je žiadny mraz, to stačí. Ak sa podieľate na pestovaní chryzantémov v strednej skupine, musíte dbať na to, aby prvé mrazy nezabili stonky a korene. Za týmto účelom je chryzantémom pokrytý smrek lapnika alebo silná vrstva pilín. Prvá možnosť je výhodnejšia – na jar už nemusíte odstraňovať piliny. Ale druhý je prístupnejší – nie každý má príležitosť zásobiť si na správnu sumu lapniku.

Ak sú zimy v regióne veľmi mrazivé a nie príliš zasnežené, potom jediným východiskovým bodom je preniesť do vázy a skladovať ich v suteréne alebo v pivnici, po ktorých nasleduje výsadba.

Jarná práca

Na jar, akonáhle dopadne sneh a stane sa dostatočne teplo, chryzantéma by sa mala odstrániť z lapniku alebo odstrániť z pilín. Prebytočná vlhkosť by mala odísť, aby mladé výhonky neovplyvňovali hnilobu a plesne. Ale ak sú noci studené, odrezky vo večerných hodinách by mali byť pokryté hadrmi.Prebudenie odrezkov

Related  Tajomstvo varenia vynikajúce domáce želé

Všeobecne platí, že nie je vhodné pestovať jeden chryzantémový keh už viac ako dva roky po sebe – kvety sa zmenšujú a ker sa rozpadne. Preto na konci druhej sezóny by mal byť keš rozdelený na odrezky a zasadený. Potom sa kvetinový záhon viac ako rok uspokojí so svojou krásou.

Video vám podrobne povie o zimovanie chryzantémov: