Nedávno navštívil priateľa. Bol som ohromený, ako sa pestuje jahody – vo vertikálne stojacej rúrke. Tiež som to chcel vyskúšať, hlavne preto, že som vo svojej dachi nakrájal kúsky veľkého potrubia. Povedz mi, ako vytvoriť záhonky s rúrkami s veľkým priemerom?

Hlavnou výhodou vytvorenia záhonov z potrubí je nedostatok finančných investícií alebo ich minimálne náklady. Často po oprave alebo inej práci zostanú nepoužité materiály alebo ich odpad (v tomto prípade orezanie rúrok). Z veľkých potrubí môžete vytvoriť dva typy kvetinových záhonov:

  • horizontálne;
  • vertikálne.

Horizontálne záhony rúr

horizontálne kvetinové lôžko potrubia

Pre vodorovné postele veľkého potrubia priemer musí rezať na požadovanú dĺžku (to bude dĺžka postele po inštalácii), obe strany dať zástrčky mierne ustúpiť od okraja a stredu rúrky znížiť na polovicu jeho priemeru, alebo o niečo viac. Je dôležité mať na pamäti, aby sa otvory pre odvodnenie na rastliny záhon nie je preč zo stojatých vôd. Kvetinový pripravení dať na stojane-podpory, aby ho z valcovania na mieste.

pozastavené záhony rúr

Keby boli po ruke iba rúry priemerného priemeru, z nich by sa dala jemná závesná posteľ.

Vertikálne záhony rúr

jahody v kvetinovom lôžku potrubia

Zjednodušenie vytvárania nízkeho vertikálneho kvetinového záhonu z potrubia s veľmi veľkým objemom: ak dĺžka rúry (ktorá je jeho výška) nie je príliš veľká, záhonová hala je už pripravená. Zostáva len, aby boli umiestnené na zvolenom mieste, naplnili sa živnou pôdou a rastliny sa pestovali. Príliš dlhé rúry je možné rozrezať na úlomky požadovanej dĺžky.

Ak je nedostatok miesta, môžete umiestniť na regáloch vertikálne záhony, čo vedie k viacúrovňovému záhonovému kvetu, ktorý bude pestovať mnoho rastlín s minimálnym využitím priestoru.

Pri použití rúrky z kovu je potrebné dbať na to, aby sa vysadené rastliny nedotýkali a posunuli možné miesta kontaktu s malými doskami. Takéto lôžko je umiestnené na tmavom mieste, pretože v slnečnom kovu má vlastnosť na zahriatie.

vertikálne kvetinové lôžko s potrubím na zavlažovanie

Ak chcete vytvoriť viacúrovňové kvetinové záhony:

  1. Rúru oddeľte do rovnakých kúskov.
  2. Vystrihnite malé otvory, v ktorých budú rastliny vysadené, pretože v úzkych otvorkách budú mať len málo priestoru na vývoj a široké otvory môžu vypadnúť z pôdy.
  3. Na oboch stranách je potrubie uzatvorené špeciálnymi zátkami vhodnej veľkosti.
  4. Vložte potrubie s malým objemom do veľkej potrubia, ktorá sa má napojiť, zatiaľ čo menšie potrubie by malo vyčnievať 10 cm od vrchu a zatvoriť.
  5. Do potrubia, ktoré je vložené, vložte výtoky na vodu a utesnite spodnú časť lepiacej pásky.
  6. Najprv naplňte kvetinovú zástavu malým množstvom expandovanej hliny (na drenáž), potom so živnou pôdou a zalievajte ju tak, ako je naplnená, aby ste sa vyhli tvorbe dutín vo vnútri potrubia.

Táto možnosť vytvorenia vertikálneho kvetinového záhonu je široko používaná ako záhradníčka pre pestovanie jahôd, ako aj pre pestovateľov kvetov pre lezenie rastlín, napríklad petúnie.

Viac informácií o tom, ako vytvoriť zvislú kvetinovú posteľ (alebo posteľ), rozpozná video