Videl som známy obraz od svojich priateľov doma, vyrobený zo sušených ruží. Veľmi ohromený! Keďže mám veľkú ružovú záhradu, chcela som sa tiež pokúsiť urobiť niečo také. Spýtajte sa, ako sušiť ruže v domácich podmienkach, že nestratili objem a formu?

Väčšina žien uprednostňuje rast na všetky kvety. A tak je dvojnásobne ťažké ich vyhodiť po tom, čo kvety vyblednú. A prečo to dokážete, ak môžete vysušiť ruže a to predlžuje ich život, ale inak? Samozrejme, suché rastliny robia veľa rôznych kompozícií pre dekor, od jednoduchých sušených kytiek po zložité obrázky. Jednoduchá metóda sušenia kvetov (pokiaľ ide o herbárium) nie je veľmi vhodná. Ruže potrebujeme vysušiť, aby nestratili svoj tvar.

sušené ruže

Ktoré ruže sú najlepšie sušené

Iba čerstvé rezané ruže sú vhodné na sušenie. Kvety, ktoré vo váze stoja na chvíľu, začnú proces zničenia.

Ruže musia byť rezané v suchom počasí, aby nedošlo k poklesu vlhkosti.

Kvety s hustými okvetnými lístkami majú najlepší tvar. Nepoužívajte tiež plne kvitnúce pupeny, pretože po vysušení sa plátky kvetov rozpadnú.

Osušujú ruže doma, aby nestratili tvar, dvoma spôsobmi: zavesením na lano alebo nalievaním piesku.

Sushi ruže na lane

Ruže zoradiť, rezané stonky na požadovanú dĺžku alebo len rezané špičky. Nižšie listy sa tiež prerušujú, ale bez fanatizmu. V suchej miestnosti, ktorá nedostane slnečné svetlo, vytiahnite laná. Temnota je nevyhnutným predpokladom, pretože kvôli slnku sa kvety stanú krehkými, tmavne, zvlnené a rozpadajú sa.

Každý ružový kravín viaže lano. Nemôžete viazať kvety na kyticu – v tejto forme nebudú mať dostatok vzduchu a začnú hniť.

pozastavené ruže

V tej istej vzdialenosti ruže ruže tak, aby sa navzájom nedotýkali. Suché kvety budú pripravené za dva týždne. Ak počas sušenia ríše mierne zmenila farbu, musí byť “natretá” lakovaním.

Sushi ruže v piesku

Pre túto metódu potrebujete hlbokú škatuľu lepenky alebo drevenú škatuľu. Pripravte ruže rovnakým spôsobom ako pri sušení na lane.

Potom varenie piesku – pečieme ju v rúre alebo smažte v panvici a pretrite cez sito. Vhodný riečny piesok alebo špeciálny kremenný piesok pre činčily, ktorý sa predáva v obchodoch s domácimi zvieratami.

V krabici alebo krabici nalejte piesok s vrstvou 5-7 cm, potom vložte ružičku s kvetinou nahor (ako vo váze) a jemne ju naplňte úplne pieskom. V tomto prípade by kvetina mala stáť prísne vertikálne.

sushi ruží v piesku

Krabica by mala byť uzavretá 2-3 týždne a umiestnená v suchom tme. Na konci tohto obdobia vytvorte na dno kontajnera malé otvory, aby sa piesok mohol vysypať. Kopanie ruží z piesku sami nemôžete, aby nedošlo k poškodeniu lístkov.

Ak chcete, aby boli ruže krásnejšie a silnejšie a tiež aby boli chránené pred vlhkosťou, posypeme sprejom na vlasy.

Ako sušiť ruží kvetinárstva

Existuje ďalší spôsob, ako sušiť ruže, ktoré používajú kvetinárstvo. Liečia rastliny so špeciálnym prípravkom – silikagél. Ide o špeciálny voľne tečúci prášok, ktorý absorbuje vlhkosť. Avšak doma, táto metóda je lepšie nepoužívať, pretože nesprávne použitie prášku povedie k úplnému zničeniu ruží.

Video o tom, ako vyschnúť ružu v piesku