Nie tak dávno som sa dozvedel o koralovom begóniu. Veľmi krásna kvetina, chcela by som mať doma. Preto vznikla otázka – čo potrebujete vedieť o rastlinách, ako je koralový begón – starostlivosť o domácnosti, napájanie, osvetlenie atď. Pomoc, prosím, s radou!

Korálový begónia je prekvapivo krásna kvetina, ktorá dokáže dekorovať akýkoľvek dom. Ale to, že kvetina vás potešila po celý čas, potrebujete vedieť, čo coral begonia potrebuje – starostlivosť o domácnosť, teplotný režim a oveľa viac.

Kvitnúce begónie

Správne pristátie

Pri výsadbe koralového begónie je veľmi dôležité vybrať správny kontajner na pestovanie. Pre množstvo vlastností je najlepším riešením hlinitý hrniec – silný, bez chemických nečistôt a pomalého ohrevu.

V dolnej časti je položená drenáž – obyčajné štrk alebo expandovaná hlina. Nad ním sa naleje pôda. Stojí za to dať prednosť ľahkej, dobre tečúcej vode a vzduchu, zmesi živín. Vo väčšine špecializovaných predajní nájdete pôdne zmesi určené špeciálne pre begóniá. Ak nie je možné kúpiť hotovú pôdu, môžete si ju vybrať zvyčajnou. Ale aby sa stalo viac drobivé, pridajte malý perlit alebo vermikulit – vzduch bude lepšie prechádzať do koreňov a voda nebude stagnovať.

V pôde pripraveného hrnca vytvorte malú drážku a jemne vyraste klíčky. Okamžite ihneď vylejte zem, aby sa stonka rýchlo stala silnejšou. Môžete si kúpiť sadenice v mnohých obchodoch, alebo ich jednoducho odniesť od priateľov.Sadenice begónie

Stručne o starostlivosti

Pri pestovaní begónie je veľmi dôležité, aby bola rastlina správne naplnená. V lete, zavlažovanie by malo byť pravidelné a hojné – rastlina má masívne, mäsité listy, rýchlo stráca vlhkosť. Najmenej sucho môže zničiť kvet.

V zime by malo byť napájanie oveľa miernejšie, najmä ak miestnosť nie je príliš horúca a hrniec s kvetinou stojí ďaleko od radiátorov – nadmerná vlhkosť môže zničiť begónia, čo vedie k hnilobným koreňom.

Optimálna teplota – od +18 do +24 stupňov Celzia – chladenie má katastrofálny vplyv na tropickú krásu.

Nezabudnite na osvetlenie. Begónia veľmi miluje intenzívne svetlo, ale v lete by malo zostať na okne iba ráno a večer – priame slnečné svetlo môže poškodiť listy. V zime, ak okno nefúka, môže kvetina stáť na okne okolo hodín.

Begónia na okne

Podrobnosti o begónii, výsadbe a starostlivosti o ňu sú uvedené vo videu: