Po dlhú dobu som snil diverzifikovať miesto v krajine, čo je viac zaujímavé a nezvyčajné. Chcem ju zdobiť kvetináčmi. Ale nákup je drahý, takže by som chcel vedieť – ako krásne robiť betónové kvetinové záhony pre kvety vlastnými rukami? Čo je pre to potrebné a ako pokračuje výrobný proces?

Dnes sú kvetináče široko používané v krajinnom dizajne. Majú veľa výhod:

  • nízke náklady na suroviny;
  • trvanlivosť;
  • vysoká odolnosť voči mechanickému zaťaženiu, vysoká vlhkosť, teplotné zmeny, vystavenie ultrafialovému žiareniu;
  • možnosť vytvárať vázy každej veľkosti a tvaru.

Preto nie je zvláštne, že mnohí majitelia chát a súkromných domov si myslia, aké krásne je to, aby sa kvetinové záhony vytvorili vlastnými rukami.Vázy vo francúzskom štýle

K tomu môže robiť každý človek, aj keď nemá dostatok skúseností. Navyše nie je potrebné mať drahé zariadenia – môžete robiť všetku prácu sami bez špecializovaných nástrojov.

Použitie nákupných formulárov

Na predaj môžete vidieť desiatky špeciálnych silikónových a plastových foriem, ktoré sú určené na výrobu rafinovaných betónových vaní. Avšak ich náklady sa zvyčajne merajú v tisícoch rubľov – majú zmysel len vtedy, ak vyrábate desiatky alebo stovky výrobkov.Nákupný formulár pre kvetináče

Ich používanie je čo najviac zjednodušené – forma sa zhromažďuje, mazaná zvnútra olejom a naplnená tekutým betónom. Trochu ho pretrepte, aby ste distribuovali riešenie v celom zväzku. Po 48 hodinách sa betón uchopí a forma sa môže odstrániť. Držte banku niekoľko dní na suchom a teplom mieste a môžete ju nainštalovať na mieste.

Ako ušetriť peniaze pri výrobe kvetináčov?

Nie každý človek je pripravený vyplatiť tisíc alebo dve ruble za formu, ktorá bude použitá iba dvakrát alebo trikrát. Preto praktickí ľudia používajú improvizované veci.

Všetko, čo je potrebné, je formou vhodnej veľkosti a tvaru. Môže to byť silikón alebo plast. Vnútorný povrch je mazaný olejom, takže je hotový výrobok ľahko odstrániteľný. Do stredu sa umiestni sklo, vedierko alebo iný okrúhly predmet vhodnej veľkosti, tiež naolejovaný. V nádrži by mali byť položené kamene alebo tehly, takže na povrchu nie je.Výroba miniatúrnych betónových kvetínKeď sa forma plní tekutým betónom – príliš hustá nemôže vyplniť všetky dutiny. Keď je betón dostatočne tvrdý (nie menej ako 48 hodín), vedro alebo sklo sa odstráni a forma sa odstráni. Hotový výrobok sa môže použiť v jeho pôvodnej forme a môže byť natretý vo vhodných farbách.

Related  Ako pestovať sadenice vo filme a toaletnom papieri?

Podrobnosti o produkcii kvetináčov sú uvedené vo videu: