obilnínObilniny sú nielen všetky známe plodiny poľnohospodárstva. Existujú tie, ktoré rastú voľne a nepredstavujú pre človeka výhodu, rovnako ako druhy, ktoré sa používajú na dizajn.

Popis obilnín a ich význam pre človeka

Ovocie obilných rastlín je jednoklíčnolisté zrno, spojené s plášťom. Listy sú dlhé, s paralelným venovaním, úzke, dva rady. Stonka je dutá, tenká. Zvyčajne dlho. Kvetenstvo sa panikuluje, špicatá alebo húževnatá.

cereálieVýznam obilnín je veľký, je to od nich, dokonca aj v dobách extrémneho staroveku, ľudia sa naučili vyrábať chlieb a obilniny. Najprv sa na lúku (druhého mena rodiny obilnín) venovala osobitná pozornosť, až kým si neuvedomili, že ich plody môžu byť rozdrvené na prach, to znamená do múky. Cesto bolo vyrobené z múky a chlieb bol pečený z cesta, pretože dnes neboli žiadne bochníky a bochníky. Neskôr, obilniny začali mať nielen jedlo, ale aj lekárske hodnoty kvôli obsahom živín. Okrem kultivovaných rastlín, z ktorých ľudia profitujú, sú buriny škodlivé pre poľnohospodárstvo, ako aj celoročné trávy, ktoré sú úplne neškodné.

kultúrne obilniny

V priebehu času sa ľudia uistili, že nie všetky obilniny sú jedlé a vhodné na varenie. Hľadali sme iba tých, z ktorých zrna sa ukázalo, že sa jedlo výborné. To znamená, že práve kultúrne obilniny boli potrebné. Tiež si človek uvedomil, že niekde nie je potrebné niečo zbierať.

Vyhľadajte vhodné rastliny, zakaždým, keď budete chodiť a zistiť: kde rastú av akom množstve. Potom vezmite semená, vezmite ich domov a tak ďalej v kruhu. Koniec koncov, môžete začať pestovať obilie v blízkosti svojho domova. Rastlina ovocie, voda a čakať na to, aby vystúpili, rastú z nich rastliny a dozrievajú.

Nové plody boli zozbierané, niektoré zostali na brúsenie a niektoré na nasledujúci výsev. Takto sa rozvíjalo poľnohospodárstvo. Boli zavedené nové odrody obilnín, ktoré by mali byť odolné voči suchám a iným nepriaznivým účinkom. Chovatelia vzali do úvahy vzorec kvetu obilnín, aby predpovedal genetickú štruktúru nových rastlín, aby vypracovali podobný vzorec.

Zmenení jednotlivci prešli podrobným výskumom. Hlavným cieľom chovateľov je vytvorenie perfektných odrôd. Tieto rastliny by mali byť absolútne odolné voči suchám, burinám a iným nepriaznivým účinkom. Každá odroda má svoje vlastné meno.

Zoznam kultúrnych, burinových a travnatých rastlín

obilnín v záhrade

Bluegrass je rozdelený na tri hlavné kategórie: obilniny, buriny a trávy. Niektoré druhy sa používajú na scenériu.

Na zoznamoch nie sú zastúpení všetci zástupcovia, ale niekoľko známych kultúrnych, burinárskych a trávnatých druhov. V skutočnosti je oveľa viac.

obilniny:

 • spoločné proso;
 • ovos;
 • jačmeň;
 • kukurica;
 • ryže;
 • raž;
 • pšenice.

weed:

 • plazivá pohovka;
 • proso kuracie;
 • ražný požiar;
 • ľudsky;
 • plevy sú viacfarebné;
 • bluegrass ročné.

byliny:

 • trasúce sa tráva;
 • perlovnik;
 • peří tráva;
 • staminate;
 • Moline.

Nepýtajte všetky buriny obilnín, ktoré voľne rastú v lúkach. Sú to hlavné potraviny hospodárskych zvierat a hydiny.

Fotografie a názov obilnín

Pestované obilniny sú špeciálne pestované na použitie ako potravinový výrobok. V písomnej forme spotrebujem celé a drvené zrno, múku a pečivo.

proso

hrachové prosoProso je rastlina, ktorá dokonale toleruje teplo a sucho. Hodnota je proso prosa, je zo semien, že prosa je extrahovaná. Vlasť – juhovýchodná Ázia. Pestuje sa všade, vrátane soľných pôd. Zvýšená kyslosť je jedinou slabosťou prosa, nemôže to vydržať a zomrie. Zrná sa používajú na výrobu obilnín, polievok a tiež ako potraviny pre hydinu.

ovos

Ovesné zrnoRočná rastlina, ktorá sa bežne používa v poľnohospodárstve. Ak sú negatívne environmentálne podmienky stabilné, môžu sa pestovať na tých krajinách, kde je dostatočne studená. Pochádza z niektorých provincií východnej Číny, Mongolska. Predtým ich poľnohospodári vnímajú ako burinu, ale ich kŕmne vlastnosti vyvrátili tento názor. Neskôr sa naučili robiť rôzne pečivo, zatiaľ čo Nemci pripravovali takzvané biele pivo. Je nafúknutá a bledá. Druhý je menej bežný ako prvý a vyžaduje veľa vlhkosti.

jačmeň

jačmeňové poleJedna z najdôležitejších obilnín, zvládnutá pomerne nedávno, asi pred 17 000 rokmi. Jeden z prvých ľudí, ktorí si to všimli, boli ľudia na Blízkom východe. Chlieb z jačmennej múky je ťažší, hrubší ako pšeničná múka, ale teraz sa považuje za užitočnejší produkt. Rastlina je jednokvetá, opeľovaná nezávisle. V súčasnosti sa jačmeň pestuje pre potreby krmív a potravín. Pivo z jačmeňa je tiež bežné medzi znalcami tohto produktu.

kukurica

kukuričný klasTiež sa nazývajú kukurica alebo cukor. Používa sa na potreby krmív a potravín. Od každého druhu je to jediný reprezentant pestovaných obilnín. Z iných druhov sa celá rodina vyznačuje veľkým klasom so žltými semenami. Krajina pôvodu – Mexiko.

Na predaj je len druhá pšenica. Používa sa na výrobu kukuričného škrobu, konzervovaných potravín a dokonca aj liekov.

ryža

lúpaná ryžaRočný bylinný závod. Vyžaduje špeciálnu pozornosť, závod je náladový, potrebuje veľa vlhkosti. Pestuje sa v ázijských krajinách, ale niektoré druhy ryže sa nachádzajú v afrických krajinách. Ryžové polia sú vyrobené tak, aby sa mohli nalievať vodou (ochrana pred slnečným žiarením), zatiaľ čo rastlina dozrieva, ale potom sa vyprázdnila. Produkujte zrná zŕn, škrob. Ak sú zrná embryonálne, sú skvelé na výrobu ryžového oleja.

Vyrábajú alkohol z alkoholu, liekov. Rajská slama sa používa na výrobu papiera a krmivové otruby sa vyrábajú z plevy.

raž

dozrievanie ražeV dnešnej dobe sa na zasiatí používa najmä zimná raž, pretože je odolnejšia voči nepriaznivým podmienkam. Nenáročná rastlina, na rozdiel od pšenice, kyslosti pôdy, raž nie je osobitne citlivá. Najlepšou pôdou na pestovanie je černozem. Používa sa na výrobu múky, kvasu a škrobu. Žitná tráva ľahko potláča burinu, čo veľmi uľahčuje boj proti škodlivým faktorom pri pestovaní. Rastlina je dvojročná a jednoročná rastlina. Najobľúbenejšie v Nemecku.

pšenica

pšeničné špirályPrvým miestom pestovania a predaja je táto obilná plodina. Z pšeničnej múky pečený chlieb najvyššej triedy, vyrábajú cukrovinky a cestoviny. Pšenica sa používa aj pri výrobe piva a iných liehovín. Pestuje sa prakticky na všetkých krajinách, s výnimkou území patriacich do tropickej zóny. Obsahuje asi desať druhov.

Mnohí veria, že žlté špiclety s dlhými kvetmi – a tam je pšenica. To však nie je. Pšenica má šedivé špirály, menej zrna a krátke chĺpky.

Fotografie a názvy buriny

Musíme bojovať s burinami. Mnohé z týchto rastlín sa používajú ako krmivo pre zvieratá.

Pyritei plazivý

pohovka trávaĽahko presúva kultivované rastliny. Veľmi húževnatá, schopná vytiahnuť zo zeme šťavy, ktoré potrebujú iné druhy. Korene sú mocné, mocnejšie ako korene kultúrnych predstaviteľov. Cíti sa veľmi dobre na mokrej úrodnej pôde.

Kuracie proso

kuracie prosoKuracie proso alebo ježko. To je pomenované kvôli skutočnosti, že táto rastlina je veľmi podobná jej kultúrnym príbuzným. Vyznačuje sa veľkou veľkosťou a veľkými listami, ktoré vyžadujú veľa živín. Prirodzene, je nútený kradnúť ďalšie rastliny a všetko odísť.

rosička

rosičkaCrabgrass, najmä krv-červená má rovnakú schopnosť prežiť, rovnako ako iné buriny. Môže existovať na kyslých pôdach. Má v semenách veľa semien. Aby vyklíčili, stačia iba dva stupne tepla.

Rusty kosti

ohnisko ražMôže sa ľahko zameniť so žito, ale miera prežitia je o niečo vyššia. Odolná voči suchu. Obytky ražných polí. Keď sa jej semená zmiešajú pri zbere semien kultivaru, kvalita plodiny sa zníži.

ľudsky

ľudskyMá tiež iný názov, alpské cirok. Jedná sa o jednu z najnebezpečnejších rastlín, predstavuje vážne ohrozenie obilnín. Vynikajúci prežije počas sucha, ale napriek tomu je cirok veľmi náročný na vlhkú a úrodnú pôdu. Má silný podzemok pre trvalý príjem živín.

Plevel viacfarebné

plechový polykarbonátOvplyvňuje strukoviny a obilniny. Šíriť všade. Vynikajúce prežívanie pri nepriaznivých podmienkach. Rastlina je silná, môže dosiahnuť výšku jedného metra. Uprednostňuje dusíkaté pôdy.

Bluegrass ročné

ročná bluegrassĎalší zástupca obilných burín, ktoré poškodzujú poľnohospodárstvo. Rastá na poliach, hlavne tam, kde sa pestujú obilniny. Na negatívne vplyvy je jednoročná bluegrass stabilná. Táto ročná rastlina je rozšírená v strednej Ázii, západnej Sibíri a tiež na Kaukaze.

Fotografie a názvy obilnín

Obilné trávy sa môžu stať ozdobou našich letných chát, ak sa naučíte, ako ich správne používať.

trasúce sa tráva

trasúce sa trávaRastá najmä v európskych lúkach. Pripomína mi to krov s plochými špicatami. Miluje slnečné lúče a miernu vlhkosť. Výborná ako jedlo pre hovädzí dobytok a hydinu.

Perlovnik

perlovnikToto sa nazýva, pretože jeho semená sú veľmi podobné perličkovým jačmeňom. Rastlina je trvalka rastúca v lesoch, niekedy v stepiách. Často sa môžete stretnúť na brehoch jazier a močiarov. Zahŕňa niekoľko odrôd.

perie trávy

perie trávy v prírodePrebýva v európskych stepiach, na lúkach. Má dlhý tenký špirál, ktorý pripomína svetlošedú niť zo vzdialenosti. Veľmi vhodný ako krmivo pre hospodárske zvieratá. Pôda potrebuje slnečné, neutrálne. Zlisuje nezávisle.

lyme grass

húšti lyme grassRastú v južných častiach Európy. Má dlhý koreň, pretože roste na piesočnatých pôdach. Rastlina je masívna, s dlhými, hustými hrotmi. Farba listov je modro-zelená.

Molina

MolinaVeľká viacročná rastlina. Vyskytuje sa v lesoch, močiaroch, ako aj pozdĺž brehov riek a jazier. Vyzerá to ako keř s rovnými listami. Spikelety sú panikulátne, veľké, tmavo purpurové. Rastú v európskej časti kontinentu, na solárnych územiach alebo na povrchu s miernym odtieňom. Často sa používa ako okrasná rastlina.

Ako používať obilniny v krajine – video