Kriaušės, obuoliai, slyvos, avietės – visa tai labai gerai. Bet jūs galite auginti kažką egzotiško! Leisk ne atvirame lauke, bet balkonu ar žiemos sodu. Taip, net puodelyje ant palangės, apelsinų ar mandarino, ananasų ar kivių – tai toks kietas!

Kivi

Kiviai yra rozpieczna liana. Ji gali važiuoti palei balkoną, aplink specialius lentynos. Tai gražus ir praktiškas – augalų augintojai gali mėgautis ir gydyti svečiams.

Kur galėčiau gauti kivių sėklų?

Raskite kivių sėklų, kurias galite rasti internetinėse parduotuvėse ir surinkti daugiausia iš įsigytų vaisių. Tai daroma gana paprasta:

Kivių sėklos

 

  1. Valgyti vaisių vaisiai supjaustyti per pusę. Galite pasiimti kaip kupranugario ir sklandžiai.
  2. Nuo vidurio pasieksite maždaug 20 mazgų sėklų.
  3. Sulenkite marinuotą sėleną, sumaišykite su maišeliu, nuplaunama po vandens srovę. Padarykite šią procedūrą keletą kartų, kad sodinamosios medžiagos nebūtų mėsos. Priešingu atveju, sėklos bus puvinio dirvožemyje.
  4. Išplaunama sėkla džiūna keletą valandų. Galite įdėti jį į švarų laikraštį ir palikti jį sausoje, vėjuojančioje vietoje (ne prie atviro lango, o ne gryname ore, o ne šaldytuve).

Kivio sėklos

Taigi egzotinės augalų sėklos yra pasirengusios, kurias vėliau galite nustebinti savo draugus, pažįstamus ir kaimynus.

Bet kodėl rekomenduojama paimti 20 sėklų, o ne dviejų ar trijų? Taip, nes ši kultūra yra dviaukštė.

Yra kivių moterų ir vyrų augalai. Taigi, norint vėliau gauti vaisius, jums reikia turėti abu. Norėdami nustatyti, ar šis augalas yra vyrų ar moterų, galite tik tada, kai jis žydi. Todėl būtina auginti kelias kopas, kad nebūtų pakenkta jų trūkumui.

Kviečių sėklų daigumas

Šis procesas užtruks visą savaitę. Atsižvelgiant į tai, kad kiviai auga gamtoje zonoje, kurioje vasara yra ilga ir šilta, eksperimentuoti pradžioje pavasarį, kovo viduryje.

Vandeninis diskas, sudrėkintas karštu vandeniu ir įdėti į lėkštuką. Sėklos išdėstytos ant jo paviršiaus. Lėkštelyje neturėtų būti vandens.

Related  Kaip sukurti jaukią poilsio zoną šalyje

Sėklos dygimui

Sėklų lėkštė yra dedama į plastikinį maišą ir sujungta. Pasirodo, kad šiltnamio efektas yra miniatiūrinis. Parodo dizainą saulėje.

Kivių sėklų daiginimo procesas

Naktį lėkštė pašalinama iš pakuotės, o ryte vata vėl sudrėkinama šiltu vandeniu, o sėklų medžiaga paslėpta po filmu.

Supjaustyti kivių sėklos

Pasibaigus baltųjų ūglių atsiradimui, iškrovimas atliekamas.

Dirvožemio paruošimas, sėklų sodinimas

Kivio dirvožemio sudėtis yra paprastas: humusas, smėlis, velėna ir durpės vienodomis dalimis sumaišomos ir dedamos į puodus. Galite naudoti paruoštą dirvą daržovių kultūroms, į jas įpilant smėlio. Taip pat gerai sumontuoti puodus molio apačioje, smulkia žvyne.

Kivio kopūstai

Kiwi ūgliai

Nerekomenduojama naudoti statybinio smėlio – jis sutankina dirvą, dėl to jis netinkamas augalų augimui.

Sėklai dedama ant paruošto dirvožemio. Iš viršaus jis yra padengtas plonu sausos žemės sluoksniu. Labai atsargiai įpurškite dirvą purkštuvu, kad iš sėklų neplautų viršutinio dirvožemio sluoksnio. Ši procedūra atliekama kasdien.

Svarbu užtikrinti, kad dirvožemis nebūtų išdžiūvęs! Dėl kivių drėgmė vargu ar yra svarbiausias veiksnys, leidžiantis augti ir duoti vaisių.

Apsaugoti dirvožemį nuo džiovinimo padės kupolas aukščiau puodų, pagamintų iš supjaustytų plastikinių butelių.

Kiwi atvirame lauke

Augkite kivi vasarą ir lauke. Tačiau prasidėjus šaltu oru, augalui reikia šilumos ir papildomo apšvietimo. Todėl rudens-žiemos laikotarpiu aplink sodinimus įrengiamos sienos, stogas, šildytuvai ir fluorescencinės lempos įrengiamos “žiemos soduose”.

Pagrindiniai gero kivio augimo reikalavimai

Tas pats kasdieninis augalų laistymas purkštuvu yra svarbi šios kultūros sąlyga. Vieną kartą nustatydamas, kiek purkštuko slėgio užtikrina vienodą dirvožemio drėkinimą, reikėtų nuolat laikytis šio skaičiaus.

Rostoko kivi

Sodinamosios vazonai su augalais turėtų būti pietinėje namo dalyje, nes jiems reikia daug šviesos. Rekomenduojama naudoti fluorescencines lempas, nes kiviai yra ilgo dienos šviesos kultūra. Papildomas apšvietimas reikalingas horizontaliai, o ne iš viršaus.

Kivių sodinukai

Kartą per metus būtina vynuogynus tiekti biohumuso ar kompostu. Maisto mišinį įpilkite į kanalus, kurie susidaro aplink dygsta. Laistymo laikotarpiu augalų šaknims taps būtinos augimo ir vaisiaus kiviai.

Kiwi vazonuose

Potted būdas auginti kivi.

Kartą per savaitę vasarą kultūra tiekiama kompleksu mineralinių trąšų.

Kivi ant balkono

Kiviai – liana, klajojantys aplink balkoną.

Liana viršuje yra periodiškai sugadintas, taip skatinant šoninių procesų augimą.

Related  Charming Kalėdų žaislai su savo rankomis iš sūdytos tešlos

Kiaušidžių vaisių kivi vaisius

Norėdami iš vaisių išauginti gėlių, reikia apdulkinimo. Viduje nėra tokių vabzdžių, kurie atliktų šį darbą. Todėl žiemos sodo savininkas pats turėtų tai pasirūpinti.

Kivi gėlė

Mes auginame kivi namie. Vaizdo įrašas