geležies medisGamtoje geležies medis yra labai retas, todėl Raudonojoje knygoje jis gerbiamas. Tačiau jo savybes kiekvienas geležies medis yra ne mažesnis už ketaus tankį. Jo žievė gali atlaikyti šaudymo iš šaunamojo ginklo, bet jis beviltiškai nuskęsta vandenyje. Pažymėtina, kad tai nėra atskira medžių klasė, o visa grupė, surinkta iš skirtingų veislių. Jame yra keliasdešimt rūšių augalų su neįprastai tankiu medžiu. Jie gali būti rasti kiekviename žemyne. Be to, žaliavos naudojamos tiek pramonėje, tiek medicinos praktikoje.geležies dirbiniai

Kas yra ypatingas apie šiuos medžius?

grindys pagaminti iš geležies medžioSu plika akimi, labai sunku atpažinti daugiamečio augalo “akmenį”. Ypač jei jie yra ant išnykimo ribos. Nepaisant to, jiems būdingos tokios savybės:

 • tokių ilgio kepenų amžius yra ne mažiau kaip 2 šimtai metų;
 • Medienos pluoštas atsparus koroziniams procesams ir stipriai rūgščių poveikio nesikeičia;
 • žievėje yra daug taninių medžiagų, apsaugančių jų “savininkus” nuo visų rūšių parazitų, taip pat nuo grybų puvinio;
 • žurnalas būtinai eina po vandeniu, nes medienos tankis yra 1 t / m³, atsižvelgiant į 12% drėgmę, dėl šios priežasties tokios veislės auga lėtai;
 • kiekvieno aukštis viršija 25 metrus, o kamieno perimetras siekia daugiau kaip 200 cm.

didžiulė bagažinėVisos šios savybės yra būtinos, kad geležies medis išliktų sunkiausiomis klimato sąlygomis. Spartūs temperatūros pokyčiai Rusijoje, Afrikos sausra ar drėgnas Europos klimatas negali pakenkti šio gamtos reiškinio. Tokios veislės medžių puikiai prisitaiko bet kokioje nepalankioje situacijoje. Norėdami tai padaryti, jose įrengta daugybė prietaisų, pradedant nuo unikalaus kamieno / šaknų struktūros ir baigiant žievės chemine sudėtimi. Šiuo atžvilgiu jie plačiai naudojami gamyboje:

 • baldai;Ironwood kėdė
 • pastatų konstrukcijos;
 • automobiliai;
 • kosmetikos gaminiai;
 • dekoro elementai;rankena
 • povandeninė inžinerija.

Iš šių “akmens” veislių vaisių, žievės ir lapų gaunami ekstraktai, kurie sėkmingai naudojami gydymui:

 • podagra;
 • gimdos kaklelio sistemos ligos;
 • siaubingi odos bėrimai;
 • reumatas.

Related  Kalėdinių žaislų gamyba iš polimerinio molio

argano aliejusŠie eteriai taip pat nepaisė daugelio tautybių virimo. Iki šiol nedidelis tokio aliejaus butelis kainuoja nuostabių pinigų. Norint gauti porą gramų vertingiausio eliksyro, reikia perdirbti kelis kilogramus žaliavų. Visa tai daroma tik rankiniu būdu. Sužinoję apie pagrindines šių sunkiausių medžių veislių savybes, galite susipažinti su kai kuriais iš jų.

Šių augalų šakos senovėje buvo naudojamos galvijams šerti. Tuo pačiu metu daugeliui Maroko gentų toks kietas medis tarnavo kaip kuras. Rąstai lėtai sudegė, ilgą laiką išlaikė šilumą.

Beržas Schmidtas

Schmidto beržasRusija gali pasigirti tokiu reginiu. Šios šalies pajūrio vietovėse yra kelios dešimtys šio “geležies” beržo kopijų. Seniausias iš jų yra apie 400 metų. Kiekvienas medis auga iki 30 metrų aukščio. Tuo tarpu šio grožio kamieno skersmuo yra 80-90 cm. Šmidto beržo bruožai yra:

 1. Rusvai pilka žievė su kreminiu atspalviu. Jo galingos bagažinės paviršius padengtas giliais įtrūkiais. Kai kuriose vietose matomos išsiplėšusios žievės sluoksniai arba zonos, kurios pradeda nulupti.
 2. Idealiai lygios šakos. Jie gali būti juodos arba rudos spalvos ir pernokusių vyšnių atspalvis. Iš išorės stebėtojai yra nedelsiant sužlugdyti jų derva. Šios “lenticles” gamina malonų aromatą.lapai ir šakos beržo Schmidto
 3. Lapų forma primena ovalo formą, kurioje vienoje pusėje yra pasviręs galas.

Iš šviežiai paimtų lapų ar inkstų įpylimas / nuoviras gali būti naudojamas kaip cholagogas, taip pat gydomoms žaizdoms. Su jo pagalba galite įveikti keršulius, egzemą ar spuogus.

beržas rudenįToks egzotinis beržas yra Šiaurės Korėjoje, vienoje iš Kylančios saulės žemės salių, taip pat ir Dangų imperijoje (Kinijoje).

Argana dygliuotas

argana dygliuotasŠiuolaikinio Alžyro ir Maroko teritorijoje, remiantis naujausiais duomenimis, auga daugiau kaip 2 milijonai tokių daugiamečių augalų kopijų. Tai viskas, kas išliko iš galingų miškų, kurią sudaro tik Arganija. Tėvynėje tai simbolis, taip pat gyvenimo šaltinis Afrikos кочевых конд. Iš jos medžio buvo įvairūs buities daiktai. Vaisius ir lapus sunaudojo tiek gyvūnai, tiek žmonės. Medienos mediena tęsėsi ilgą laiką, nes bagažo aukštis buvo nuo 10 m ir didesnis, o perimetras – daugiau nei 15 m.

Related  Įdomu žinoti – medžių gyvenimo trukmė

ožiai ant argano“Argania” turi labai galingą šaknų sistemą, gebančią 30 metrų giliai įsiskverbti į dirvą. Tai apsaugo augalą nuo dehidratacijos ir uragano vėjo. Jo šakos ir lapai yra maitinami daugelio Afrikos gyventojų. Bet jų sulaužymas nėra taip paprasta, nes jie yra padengti aštriais erškėčiais.

Vakarų Afrika (Kongo Respublika) taip pat turi atstovą iš akmens / geležies medžių grupės. Žmonėse tai vadinama “Shi”, bet botanikų pasaulyje jis vadinamas “Vitellaria amazing”. Tačiau šio žemyno atogrąžų platumose didėja didinga Lofira Wing.

vaisių šia

“Temir-agach” arba “Parrotia Persian”

temir-agachasJėgos laipsniu šis lapuočių medis yra neprilygstamas. Jo mediena yra keletą kartų sunkesnė už patį geležį. Be Afrikos, parrotija taip pat galima rasti Artimuosiuose Rytuose. Irano ir Azerbaidžano miškai turi daugybę šių nuostabių egzempliorių. Ypač puikūs yra tokie medžiai pavasarį, kai jie žydi. temir-agach parkeNors jie pageidauja šilčiau klimato, jie vis dar gali išgyventi -25 ° C temperatūroje. Temir-agacho liemuo naudojamas gaminant:

 • parketo / grindų lentos;
 • rėmai;
 • automobilių komponentai;
 • kirviai;
 • meno elementai.

parrotija rudenįKadangi tokie augalai nėra būdingi elastingumas ir lankstumas, jie yra pagaminti iš galingų “gyvų” tvorų. Išaugę ir sustiprinantys jie sudaro nesuderintą bokštą, apsaugantį namų ūkį nuo nekviestų svečių.

Kiti grupės atstovai

Be to, tokios populiari rūšys, priklausančios “geležies medžio” grupei, yra ir daugybė kitų “akmeninių” augalų. Jie auga skirtinguose žemynuose ir stebina jų stiprumą, taip pat unikalius gydomųjų savybių. Tai apima šias veisles:

 1. Tees. Mediena sugeba išlaikyti drėgmę, bet ji neužgydo.kukmedis
 2. Kalėdų eglutė, kuri randama Naujojoje Zelandijoje. Šioje teritorijoje yra tokių medžių giraitės. Jie išmeta žiedynus tik Kalėdoms.Kalėdų eglutė
 3. Hmelegrab. Jis tinka subtropinio juostos klimatui, todėl auga bunkeris šiek tiek virš ekvatoriaus. Deja, Rusijoje rasta tik iškastiniai medžio likučiai.apyniai
 4. Mesuying. Azijos žmonės naudoja šio augalo nuodingas dervas kaip terapinį vaistą.Mezuya
 5. Tsezalpinia. Išnykančios rūšys auga Brazilijos teritorijoje Amazonės džiunglėse.Tsezalpinia
 6. Guyacum. Jis auga salose, esančiose Karibų jūros. Dervos medžiagos šio medžio naudojamos kaip stimuliatoriai.guaiacum

Related  Namų kalėdiniai žaislai iš karoliukų

Matyt, taisyklių išimtys yra ne tik kalbotyros, bet ir pobūdžio. Tokie “geležimi” medžiai yra pavyzdys. Jie turi neįprastai stiprią medieną, kuri negali likti ant vandens.

Mediena iš geležies medžio – video