Dažnai vasarnamių savininkai yra susirūpinę dėl teritorijos ekonomikos. Sėkmingas šios dachos problemos sprendimas bus šiltnamio pastatymas ant ūkio pastato stogo. Dar geriau, sutvarkykit jį tiesiai namo mansardoje.

Šiltnamio efektą sukeliančios medziagos, įrengtos ant vonios stogo

Šiltnamyje ant vonios stogo.
Šiltnamio efektas ant garažo stogo

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų ant plytų garažas.
Žiemos sodas - šiltnamio efektas

Šiltnamio-žiemos sodas ant stogo.

Ekonominė šiltnamio efektą sukelianti nauda ant stogo

Šis sprendimas padės savininkas sodo išspręsti daug klausimų:

 1. Tai yra papildoma apsauga nuo pastato stogo stogų.
 2. Šiltnamio įrengimas palėpėje padidins namų šilumos izoliaciją.
 3. Tikslingai bus naudojami šilumos nuostoliai, kurių visiškai neįmanoma atsikratyti.
 4. Išsaugojus žemę svetainėje, bus galima auginti daugiau pasėlių. O jei sėjinukai anksčiau buvo auginami kambario ant palangės, dėžutės iki šiltnamio daro gyvenimą patogesnes ir namuose švaresnius.
 5. Anglies dioksidas, kylantis iš gyvenamųjų patalpų, yra būtinas augalų dujų mainams ir fotosintezei.
 6. Nereikia išleisti pinigus apšvietimo, nes šviesos augalų prieiga per dieną – medžiai ir pastatai netrukdo augalo vystymąsi, nes struktūra auga visa tai suteikia atspalvį saulėtą dieną virš.
 7. Turėdamas šiltnamį ant stogo, savininkas taupo pamatą, atlieka ryšius vandens tiekimui, šildymui ir vėdinimui.

Šiltnamio efektą sukelianti mūrinis namas palėpėje

Svarbus veiksnys yra tai, kad šiltnamio efektas, esantis ant žemės, ankstyvą pavasarį tiesiogiai liečiasi su dirvožemiu, kai vis dar yra gana užšaldytas. Ant tos pačios problemos stogo trūksta. Todėl augalų šaknys gauna daugiau šilumos, o sėklos greičiau sudygsta.

Dujų mainai šiltnamyje ant stogo

Anglies dioksidas, kuris išskiria žmones, yra būtinas augalams fotosintezei.

Būdai įrengti šiltnamius ant stogo

Yra keletas šių žinių organizavimo galimybių.

Tipas “Antrasis stogas”

Tiesiogiai pačiame pastate įrengtas šiltnamio efektas, kurio pagrindas yra stogas, jei jis nėra nuolydis. Norėdami tai padaryti, jums reikės užbaigti sienas. Geriausia juos padaryti skaidrią medžiagą, pavyzdžiui, stiklą. Taip pat pasirūpink antruoju stogu, kuris, kaip ir sienos, ledo šviesoje.

Galite naudoti antrą variantą: antrą stogą padaryti antgaliu arba vienkartine. Žinoma, tokioje šiltnamyje, kaip ten, kur sienos išaugo, nebus taip pat patogu dirbti, tačiau ekonominiame plane šis variantas bus laimėtas.

Šiltnamio ant stogo brėžinys

Šiltnamio efektą sukeliančių įrenginių brėžinys ant plokščio stogo.

Šiltnamio palėpės tipas

Ši galimybė yra tai, kad savininkas tiesiog pertvarko stogą pats, pakeisdamas jį skaidraus. Mansardai įrengiami dangčiai su žeme ir augalais.

Svarbu atsiminti, kad kiekvienas pastatas turi savo paskirtį. Ir jei namai palėpėje buvo įrengtas su lūkesčiais, kad vaidinti saugojimo retai naudojamų daiktų su šviesos svorio antresolėmis vaidmenį, tai visai įmanoma, kad jis negalės atlaikyti apkrovą, kuri yra skirta šiltnamiuose.

Related  Namų kalėdiniai žaislai iš karoliukų

Todėl būtina sustiprinti guolių sijas, savaime sutapus. Yra ir kita galimybė: pastatyti naują aukštą mansardoje, šiek tiek išsitrenkus tiesiai į sienas. Jo kraštai turi būti įrengti ant naujų stulpų-atramų. Tada šiltnamio efektas nepadidins pastato sienų ir lubų.

Šiltnamio stiprinimo brėžinys

Tepimo struktūros stiprinimo brėžinys.

Jei namas iš pradžių buvo suprojektuotas kaip pastatas su mansarda, kuris buvo nuspręsta naudoti šiltnamyje, tai beveik nekyla konversijos problemų.

Šiltnamius ant stogo ar mansardos, suplanuotos prieš statant pastatus

Optimalus iš anksto tiekti šiltnamio efektą sukeliančių įrenginių net prieš statant namą ar lauko statybą. Galų gale, šiuo atveju, rengiant projektą, galima apskaičiuoti grindų guolių gebą, kad vėliau nebūtų sijų ir kitų nepageidaujamų akimirkų.

 

Šiltnamiai su polikarbonato stogu

Šiltnamių ant stogo įranga

Savininkas, kuris nusprendė pasinaudoti šia praktine patirtimi, turėtų rūpintis tokiais veiksniais kaip:

 • šiltnamio vandens tiekimas;
 • grindų hidroizoliacija;
 • vėdinimas;
 • šviesos valdymas.

Šiltnamio vėdinimas ant stogo

Vandens tiekimas

Šiltnamyje reikia vandens, nes augalai reikalauja nuolatinio laistymo. Žinoma, galite jį dėvėti kaušeliuose aukštyn, nors tai sunku. Tačiau bet kuriuo atveju būtina įsitikinti, kad šiltnamio laiptai yra patogūs ir ilgaamžiai.

Laiptai prie stogo šiltnamyje

Geriausia, žinoma, laikyti vandenį aukštyn. Tai nėra taip sunku padaryti, jei pats namas jau yra tekantis vanduo.

Jei vanduo yra tik stulpelyje, kuris manipuliuoti įtrauktį neįmanoma, o į šiltnamį, tai yra įmanoma, kad ten įdėti bet konteineris, kuris yra užpildytas sodo žarna, tada iš jos vandens augalus.

Hidroizoliacija

Ir čia kyla klausimas: kas nutiktų, jei staiga žarna bus pertrauka ar tai bus išstumti iš bako konteinerį pati su vandeniu arba apvirsta tiesiog lėtai ištekėti nematomas? Atsakymas neturi optimizmo. Todėl svarbu rūpintis hidroizoliacijos į šiltnamį grindis.

Šiltnamiai su skaidriomis sienomis

Galite tepėti jį karštu bitumu mastika. Yra ir kita galimybė: pastatyti ant ritinio hidroizoliacijos.

Related  Visi aplink jus įdomu – kivi namie gamykla!

Ventiliacija

Verta manyti, kad šiltas oras visada pakyla. Todėl šiltnamio temperatūra bus daug didesnė nei esanti ant žemės. Todėl vėdinimo problema yra toli nuo paskutinės.

Ventiliacijos įranga šiltnamyje ant stogo

Būtina šiltnamyje sudaryti kuo daugiau langų. Abiejuose galuose esančios durys taip pat padės reguliuoti kambario temperatūrą. Jūs netgi galite įdiegti viduje esantį termoreguliatorių, kuris automatiškai atidarys langus ir duris, arba informuos savininką, kad yra laikas vėdinti šiltnamį.

Šviesos valdymas

Įvairiuose gyvenimo etapuose auginamiems augalams reikia kitokio saulės spindulių.

Prognozuojamai valdyti vaisių guolius, žaliąją masę, žydėjimą, žmogus dirbtinai prailgina ar sutrumpina šviesos dieną. Galite tai pasiekti šiltnamyje, jei planuojate visas galimybes iš anksto.

Namas, suprojektuotas šiltnamiuose ant stogo

Paprasčiausi būdai sutrumpinti dieną – tai skėtinės tipo montavimas arba sienų užkliuvimas ir stogo užkliuvimas. Ir jūs galite jį išplėsti, įskaitant specialias ultravioletines lempas, skirtas sodinimui.

Vaizdo įrašas apie šiltnamio efektą sukeliančių įrenginių ant stogo