sausas upelis kraštovaizdžio dizainasJei norite, kad priemiesčio plotas atrodytų gražiai, neįprasti ir šiuolaikiški, turite galvoti apie kraštovaizdžio dizaino detales. Dažnai naudokite rezervuarus zonavimo teritorijų, taip pat, siekiant veiksmingai pabrėžti centrinę dalį sodo. Įdomiausia yra tai, kad vandens prieinamumas to tikrai nėra būtinas. Mes jums pasakysime apie tokį įdomų dizaino elementą, kaip sausas upelis. Ši idėja turi daug privalumų, taip pat turi įdomią istoriją.sausų augalų dekoravimas

Istorija įvykio

senovės Japonijos sodo idėjosAkmens upelis ištakos atgal į senovėje – senovės Japonijoje, kur prieš 700 metų, buvo tradicija kurti Filosofo akmens sodai. Žiūrovai galėjo žiūrėti sausą kanalą, kuris nekantriai laukia pirmųjų lietaus lašų. Jie užpildys upę ir pavirs pilna upe. Ši iliuzija leido žmogui pasinerti į gilius filosofinius apmąstymus apie gyvenimą ir harmoniją. Laikui bėgant, ši įdomi kraštovaizdžio dizaino idėja tapo plačiai paplitusi vakaruose.

Kas yra sausas upelis ir kas yra naudinga

medinis tiltas per sausą srautąSrovės pradžia yra nedidelis šaltinis, kuris palaipsniui plečiasi, išsiverždamas aplink sodą. Manoma, kad namas pritraukia teigiamą energiją, sėkmę ir harmoniją. Sudėtis susideda iš nedidelių akmenų, simbolizuojančių vandens srauto judėjimą, ir didelius baltus riedulius, panašius į slenksčius ir krioklius. Ekologiškai srovė atrodo kaip krūmai ir maži mediniai tiltai, išmestos virš akmens uolos.

Pagrindinis šio neįprasto elemento privalumas yra jo universalumas. Sausas upelis gali būti sukurtas bet kurioje vietoje, nepriklausomai nuo pagrindinio pastato kraštovaizdžio dizaino ir dizaino stiliaus. Jis praktiškai nereikalauja priežiūros ir atrodo pelningas bet kuriuo sezonu.

visais sezono sodo apdailaBe išorinio apeliacijos, sausas srautas atlieka keletą naudingų funkcijų:

  • Tai yra natūralus inžinerinių komunikacijų masyvas, tuo tarpu lengva prieiti prie jų;
  • Tai yra geras pasirinkimas už aukščio skirtumas apdaila (nuo išplečiamojo Hill akmens srauto atrodo labai gražiai, o jei papuošti jį su gėlėmis ir krūmais, tai galima sukurti tikrą šedevrą, malonus vaizdas kasdien);
  • gali būti drenažas vandens nukreipimui.

sausas upelis netoli namo

Saulės upeliai, atliekantys audros griovio vaidmenį, gali būti dedami palei sodo takus. Tokios lūpos ant jų nepasirodys net sunkiausio lietaus.

Dizainas ir medžiagos

didžiųjų akmenų naudojimasKaip ir bet kuris kitas kraštovaizdžio dizaino elementas, sausojo srauto dizainas turėtų būti kruopščiai apgalvotas. Jums reikia sukurti piešinį, kuriame galite išdėstyti maketą, sudaryti medžiagų sąrašą ir dekoratyvinius augalus. Jei neturite tokio skaičiavimo patirties, užduotis gali pasirodyti labai sudėtinga. Nepaisant to, tai gana tikra, pakanka parodyti kantrybę ir vaizduotę.

Pasirinkite akmenis

augalai palei upęPirmiausia turite nuspręsti dėl spalvų schemos. Tradiciškai tamsūs akmenys imituoja vandenį, o dideli šviesos akmenys – ribos. Jei norite šviesiai mėlynų atspalvių, naudokite bazaltą arba skalę. Norėdami, kad kompozicija būtų rausvi arba žalsvos spalvos tonai, galima naudoti granitą ir ryškias vietas išryškinti – kalkakmenį.

Norėdami sukurti mirgėjimo efektą, surinkite stiklinius rutulius tarp akmenų. Jie gražiai atsisakys saulės šviesos, o vakaro valandomis bus pridėta paslapčių ir pasakų atmosfera.

Su daugybe posūkių ir rankovių krūvos atrodo daug įdomiau nei tiesūs akmeniniai kanalai. Įstatykite salą su gėlėmis, kurių srautas yra platesnis nei visi, o bankai dekoruoti žalia augmenija.

Sauso srauto augalai

griuvėsių purpurinių tonų dekoravimasNorint pasiekti vandens srauto iliuziją, naudokite augalus, kurie įprastu gyvenimu susiję su vandeniu:

  • bambukas;
  • miskanthus (Kinijos nendrės);
  • Arundo nendrė;
  • samanos

Gėlės yra geriausiai pasirinktos violetiniuose ir mėlyniuose tonuose. Puikiai tinka uodo žolei, erškėčių mėlynai, didelioliai nezbudochnik (brunner) ir lobelia. Daugiapakopiai gėlių lovos, apsupti sauso upelio krantų, sukuria iliuziją, kad ji ateina į gyvenimą.

Japonų sodas ir sausas upelisAkmens lazdele yra puikus sprendimas jūsų sodo teritorijai dekoruoti ir zonuoti. Pavyzdžiui, galite atskirti poilsio zoną, kepsnių zoną ir sodą. Šio neįprasto dizaino elemento statyba nereikalauja daug pinigų ir laiko, o jūsų svetainė pasikeis ir žaidžia su naujais spalvomis.

sausas upelis netoli poilsio zonosBe sodo sklypo, upelis gali būti naudojamas papuošti gretimą pagrindinio pastato teritoriją. Tai puikiai sutampa su bet kokio stiliaus fasadais nuo klasikinio iki šiuolaikinio aukštųjų technologijų. Nebijokite eksperimentuoti, nes visada galite pakeisti srauto turinį ar formą.

Sausas upelis šalyje – video