galingas ąžuolasDidžiulis aukštis, galia, didybė. Tai, kaip ąžuolas apibūdinamas senovės pasakose. Gyventojų atstovai auga daugelyje mūsų Žemės Globe kampelių, tačiau labiausiai įdomūs ir senovės egzemplioriai yra Rusijos Federacijos teritorijoje. Vietose, kuriose yra ideali jų vystymosi sąlyga.

Aprašymas

lapai ir ąžuolo vaisiaiĄžuolas yra galingas lapuočių ar amžinai žaliuojantis medis, priklausantis bukų šeimai (krūmų rūšis). Natūraliam augimui augalui reikia vidutinio klimato, taigi dažniausiai jis gali būti aptinkamas Šiaurės pusrutulyje, kartais aukštumų regionuose.

Nepriklausomai nuo rūšies, visi medžiai turi panašumų. Aukštis svyruoja nuo 35 iki 50 m. Kai kurie egzemplioriai siekia 60 m. Bagažas yra labai storas, o jo žievė yra šiurkšta ir padengta giliais įtrūkiais.

Nustatykite medžio įvairovę gali būti lapų forma (pavyzdžiui, dentuoti, lobed, pinnately padalinti) ir skirtingos spalvos.

Puiku, kaip ąžuolas atrodo rudenį. Įprasta žalia vasaros lapija pakeičiama į raudonų, raudonų, oranžinių, rudųjų, geltonų tonų drabužius.

Medis stipriai reaguoja į apšvietimą. Jo šakos yra išmintingos, nes jos tęsiasi prie šviesos ir keičiasi kryptimi, priklausomai nuo oro sąlygų.

Kalbant apie šaknų sistemą, ji taip pat yra galinga ir gerai išvystyta, kaip antai virš žemės ir giliai į dirvą. Augti milžinai nori maistinių dirvožemių. Tuo pačiu drėgnumas turėtų būti vidutinio sunkumo. Tačiau yra atstovų, kurie pasirinko peleniškas ar sausras vietas.

Žydėjimas įvyksta vėlyvą pavasarį, kai mažos biseksualios žydės išsiskiria iš žalios spalvos. Moteriškos gėlės yra tik pestle, vyrų (surenkamos žiedynuose) – tik tvagliai. Apvaisinimas vyksta su vabzdžių ar vėjo dalyvavimu.

Po žydėjimo susidaro vaisius – skirtingo ilgio gilė su dangteliu, vadinamoji plyuska. Atsižvelgiant į vaisių formą ir pliuso išvaizdą, nustatoma ąžuolo įvairovė.

Amžius ir spalvos

suaugęs ąžuolasOklos gyvena ilgiausiai. Vidutiniškai ąžuolų gyvenimo trukmė siekia 300-500 metų. Tačiau yra keletas egzempliorių, kurie išgyvena iki 2000 metų. Per pirmuosius 150 metų medis didėja, o po to – plotis. Todėl, atsižvelgiant į bagažo skersmenį, apskaičiuokite, kiek metų ąžuolas gyvena. Seniausias yra Stelmuzo ąžuolas, kuris auga Lietuvoje ir trunka 1500 metų 23 metrų aukščio ir 4 m skersmens.

Pagrindiniai vaizdai

Pasaulyje yra daugybė ąžuolų rūšių. Pasak įvairių šaltinių, jų skaičius svyruoja nuo 450 iki 600.

Rusijos veislės

Apsvarstykite ąžuolo įvairovę, kuri dažniausiai auga Rusijos regionuose.

Vyšnių ąžuolas

akmenuotas ąžuolasBe Rusijos Federacijos, rūšis taip pat galima rasti Vakarų Europos šalyse. Ir jis yra ilgai kepenis. Tarp išskirtinių savybių yra: atsparumas vėjui, ilgalaikė sausra ir dideli temperatūrų skirtumai.

Related  Popieriaus plokštės? Nesąmonė! Ar tai įmanoma?

Egzistuojančios rūšys, kurios auga atsitiktinai, kaip sakoma “lauke”, pakyla iki 50 m aukščio. Tačiau kaimynystėje su kitais ąžuolais jų aukštis yra šiek tiek mažesnis. Be to, dėl fotofiliškumo korpuso viršuje yra karūna, suformuota 15 cm ilgio lapais. Dėl dirvožemio, medžiai renkasi derlingas žemes.

Kaštono ąžuolo

kaštoninis ąžuolasŠią rūšį labai sunku susitikti Rusijos teritorijoje, tik dirbtinai sukurtuose parkuose ir plačialapiuose miškuose, nes dėl nekontroliuojamos konstrukcijos pjovimo augalas yra įtrauktas į Raudonąją knygą. Skiriamasis bruožas yra ilgas kampas, kurio ilgis siekia 30 m, o viršuje yra karūnos formos karūna su trikampio formos lapais ir smailiais kraštais.

Ypatinga medienos vertė randama padidėjusi kietumo medienai ir atsparumui šalčiui.

Didelis ąžuolo ąžuolas

šiurkštus ąžuolasKalnų vietovėse yra pietų Kaukazo veislė. Dažniausiai dirbtinai sukurti parkai. Medis auga labai lėtai aukštyje. Karūną suformuoja trumposios lapelės su nelygomis skiltimis. Lapų ilgis siekia 8 cm. Augalas labai mėgsta šviesą, labai atsparus šalčiui ir sausam orui.

Mongolų kalba

Mongolijos ąžuolasMedis labai patrauklus išorėje. Dėl savo dekoratyvinio ąžuolo ir gavo pripažinimą iš dizainerių.

Kaip taisyklė, jis yra pasodintas ant plotų kaip kaspinuočių ar alejose masyvo pavidalu. Augalas gerai išsivysto pusrutulyje. Skirtingas veislės bruožas yra lapija. Ji yra pailgos formos ir auga iki 20 cm ilgio. Taip pat įdomi ir karūnos spalva. Vasarą tamsiai žalia. Tačiau, atėjus lapams, jo spalva pasikeičia ryškiai rudos spalvos.

Garthviso ąžuolas

Hartwis ąžuolasTaip pat žinomas kaip Armėnijos ąžuolas. Jo tėvynė yra vakarinė Kaukazo dalis. Augalas mėgsta augti drėgnose, vidutiniškai tamsiose vietose su derlingomis žemėmis ir gana šilta aplinka.

Būtent dėl ​​sąlygų ir klimato, kai ąžuolas auga, jo egzistavimas šaltuose rajonuose yra neįmanomas. Be to, jis labai silpnai toleruoja žiemą.

Lapai turi obovacinę formą su pusiau ovaliais skilais. Po žydėjimo ant ilgų stiebo, gilių formos.

Viduržemio jūros regionas ir Europa

Šiuose regionuose nėra mažiau įdomių egzempliorių.

Kamštiena

kamštienos ąžuolo

Ši rūšis yra vertingas pythagoras, pasiekia 20 m aukščio, auga lėtai ir priklauso visada žalia augalams. Iš esmės auga aikštėse ir alėjose. Nepaisant to, kad augalas mėgsta drėgmę, jis turi atsparumą sausrai. Karūna formuojama nuo 6 cm ilgio ovalių lapų. Be to, jie turi purus pagrindą ir blizgantį paviršių. Vaisius atstovauja mažo dydžio gilė, stipriai sėdėjęs pliuše.

Rocky

roko ąžuolasTai yra pagrindinė parko zonų ir miškų masyvas. Augalas yra šešėlinis ir termofilinis, pageidaujant augti vietose su vidutinio drėgnumo. Lapai turi išskirtines savybes. Jis yra ant 2 cm ilgio stiebų. Moteriškos ąžuolo gėlės yra ant trumpo kulkšnies. Tas pats pasakoja apie giles.

Related  Pasiruošimas Naujiesiems Metams: namo pasirinkimas Kalėdų eglutė

Pūkuotas ąžuolas

purus ąžuolasŠis egzempliorius yra panašus į aukštą krūmą, pasiekiantis 10 m aukštį. Jis linkęs augti sausose ir kalkių vietovėse bei natūralioje aplinkoje. Todėl beveik neįmanoma to augti. Jei ąžuolas ir naudojamas kraštovaizdžio kompozicijose, tada kaip fonas. Medis yra linkęs į šukuoseną, jūs galite suformuoti karūną savo nuožiūra.

Ąžuolo vardas išsiplėtė dėl jo išvaizdos: viskas, pradedant nuo šakų ir lapų, baigiant gilėmis, yra padengta veltiniška pūga.

Amerika

Amerikos regionuose ši rūšis yra tokie egzemplioriai.

Raudonas ąžuolas

raudonas ąžuolasLabai gražus atstovas, puikiai žinomas ne tik dėl jo dydžio (pasiekia 30-50 m aukščio ir 1 m skersmens).

Ąžuolas turi labai gražią karūnos spalvą. Ištuštėjimo metu lapai turi raudoną pagrindą. Vasarą jos spalva yra šviesiai žalios spalvos. Tačiau rudens pradžioje pokyčiai pasidaro ryškiai rudos ar tamsiai raudonos.

Išorės išvaizda yra tai, kad ąžuolas dažnai naudojamas kraštovaizdžio dizaino. Visos kitos savybės yra panašios į įprastus rusų egzempliorius.

Šiaurinis

šiaurinis ąžuolasPriešingu atveju jis vadinamas borealiniu. Jo tėvynė yra Šiaurės Amerikos regionai. Išvaizda ąžuolas panašus į “raudoną” veislę. Karūna ir lapai yra kiaušinio formos. Lapai auga iki 25 cm ilgio ir rudens pradžioje dažomi gražiai ryškiai raudonos spalvos. Vienintelis skirtumas yra bagažinė. Tai nėra labai įtrūkęs ir švelnus, taigi jis šiek tiek švelnesnis nei kiti ąžuolai. Dėl savo grožio, augalas dažniausiai sodinamas parko zonose.

Akmuo ąžuolo

akmens ąžuoloŠi veislė turi savo ypatumus:

  • tai yra amžinai augalas;
  • turi didelį kampą aplink apskritimą, visi turi tvirtus įtrūkimus;
  • žievė pilka spalva;
  • karūną išsiplėtusios, su nedažais šakomis;
  • Lapija yra sekli, siekia 8 cm ilgio;
  • skiriamasis bruožas – baltas arba geltonas pagrindas, kai kuriais atvejais padengtas poliais;
  • Galite suformuoti karūną;
  • turi savo porūšį.

Be to, augalas yra visiškai nereikalingas šviesai ir gali augti bet kokiame dirvožemyje.

Didelis ąžuolas

šiurkštus ąžuolasŠis pavyzdys tinka drėgnoms vietoms, todėl jį galima rasti šalia vandens telkinių ar lietinguose regionuose. Galite išmokti iš pleišto formos pailgos formos lapų ir 5 porų peilių. Pavasarį žydintys lapai yra nudažyti sidabru. Atrodo, kad jis turi tam tikrą purškimą. Ateityje spalva pasikeis į prisotintą žalia spalvą. Apatinė dalis yra šiek tiek balta. Jo vardas buvo skirtas ąžuolams už jo vaisius. Giliai yra labai dideli (apie 5 cm ilgio) ir yra ant trumpų šakelių. Juosta uždaro vaisių iki pusės.

Related  Įdomu žinoti – medžių gyvenimo trukmė

Antropodas

ąžuolasŽvelgdami į medį, galėtumėte pagalvoti, kad prieš verkdami. Faktas yra tas, kad augalas turi neįprastą lapų formą visiems ąžuolams. Jis yra pailgas, siauras ir siekia 12 cm ilgio. Rudenį lapija įgauna matinį geltoną spalvą. Augalas neturi reikalavimų buveinei ir dirvožemiui. Jis dažnai būna lapuočių miškuose ir pasodintas parkuose.

Ąžuolas baltas

ąžuolo balta

Šios rūšies tėvynė yra rytų regionai. Augalas, iš esmės, neturi jokių reikalavimų į žemę, tačiau geriausiai vystosi maistinių medžiagų, kalkakmenio ir gerai nusausinti. Jos matmenys siekia 30 m aukščio. Karūnėlė yra sprawling, galinga, palapinės formos, formos iš pailgos ovalios formos lapų. Pastaruose yra iki 9 “niūrių” ašmenų ir auga iki 22 cm ilgio.

Karūnos spalva yra nepaprastai graži. Iškart po ištirpimo yra ryškiai raudonos spalvos. Su vasaros atsiradimu pavirsta ryškiai žalias ant viršaus ir balkšvai pilkas iš apačios. Rudenį lapija tampa purpuriškai violetinė arba tamsiai raudona. Korpusas yra padengtas šviesiai pilka žievė, kuri nėra smarkiai įtrūkusi. Po žydėjimo, giliai sudaro iki 2,5 cm ilgio, ¼ paslėpta pliuso. Augalas toleruoja sausrą gerai, yra šiek tiek jautrus šalčiui. Jis vystosi gerai. Dažnai nusileido alėjose. Jis gali augti atskirai arba grupėje su kitais medžiais.

Ąžuolinis ąžuolas

ąžuolo pelkėAugantis “milžinas” rytinėje Šiaurės Amerikos dalyje. Tai teikia pirmenybę “drėgnoms” žemėms su prasta drenažu, priemolėmis, molio dirvožemiais (pagrindas ir didelė kalkių koncentracija yra nepriimtini). Todėl jį dažnai galima rasti palei upių krantus, upes ir šlapias pievas. Ąžuolas myli šilumą, linkęs augti saulėtose vietose, paprastai reiškia puslankį, gerai toleruoja šalčius ir vėją. Jis puikiai atrodo alėjose ar kaimynystėje su kitais medžiais.

Augalas auga labai lėtai, siekia 25 m aukščio ir 10-15 pločio. Karūnos piramidės forma. Kamienas padengtas šviesiai žalios žievės, kuri ilgą laiką lieka lygi. Lapai auga 12 cm ilgio, turi keletą aiškiai apibrėžtų skilčių. Lapų spalva yra šviesiai žalia, o apatinė – šiek tiek lengvesnė. Netoli venos kampų yra neaiškumų. Rudenį spalva pasikeičia ryškiai purpurine spalva. Vaisius pavaizduotas nedidelis gilė (iki 1,5 cm) trečiuoju, paslėptu pliuše.

Ąžuolas šalyje – video