maistingas šunų maistasNaminiams gyvūnams, nepriklausomai nuo veislės, reikia pilno, naudingo ir skanu maisto. Šiandien šunų maisto savininkų pasirinkimas dešimtims prekių ženklų. Gatavi mišiniai labai supaprastina šunų veisėjų gyvenimą ir skiriasi kainomis, maistine verte, komponentų rinkiniu ir naudingumu.

Iki jų pasirodymo naminių gyvūnėlių mityba buvo sudaryta iš mėsos produktų, grūdų, daržovių, o kiekvienas savininkas pats nusprendė, kaip ir kaip paruošti savo palatą. Ne tik “šuo virti” užtruko daug laiko ir indai ilgai nesilaikė. Naudojant natūralią dietą, labai sunku apskaičiuoti maisto kalorijų kiekį ir jo maistinę vertę.

Dabartiniai veisėjai turi:

 • Sausas maistas skirtingo skonio ir kompozicijos šunims;
 • konservai, kurie gali palikti visaverčią dietą arba naudoti kaip priedą prie sausų mišinių arba natūralaus maisto “iš stalo”;
 • sausas ir šlapias pyragas, skirtas augintinio reklamai;
 • vitaminų ir mikroelementų priedai, padedantys kompensuoti maistinių medžiagų trūkumą natūralioje dietoje.

šuns poreikius maistine mitybaTeisingai paruošta dieta yra ilgo gyvenimo, energijos ir sveikatos garantija. Paruoštas šuns maistas atsižvelgia į gyvūno poreikius, jo fiziologiją, amžiaus ir veislės savybes.

Jei maistas yra pasirinkta teisingai, tik valgyti juos augintinis gauna ne tik pakankamai energijos, bet taip pat gyvybiškai svarbių vitaminų, makro ir mikroelementų, bioaktyvių medžiagų, kurios yra atsakingos už imuninės apsaugos, augimo ir vystymosi šuo.

Sausų šunų maisto produktų klasifikavimas

sausas šunų maistasGyvūnų sausų pašarų pasirinkimas šiandien yra didžiulis. Paruoštos dietos yra baltymai, riebalai, angliavandeniai, skirti alkio patenkinti. Geriausias šunų maistas ne tik patenkina maisto poreikius, bet ir:

 • užpildykite kūno poreikius vitaminais, aminorūgštimis, mineralinėmis druskomis;
 • stiprinti imunitetą ir sveikatą;
 • palaiko virškinimo procesus;
 • pasirūpinkite kailio ir dantų būkle.

Dėl šunų savininkų pasirinkimo sausų maisto produktų gamintojai siūlo visą paruoštų racionų kiekį, skirtą skirtingo amžiaus, svorio, dydžio, gyvenimo būdo ir sveikatos būklės gyvūnams. Kruopštus šunų veisėjas, atkreipdamas dėmesį į kompoziciją ir žinant savo augintinio poreikius, tikrai suras skaniausius, naudingus ir saugius maisto produktus.

nei pašarų savo augintinio šunįDėl sausų šunų maisto kainos ir sudėties suskirstytos į kelias klases:

 • labiausiai prieinamas, ekonomiškas pašaras;
 • premium feed;
 • aukščiausios kokybės klasės sausi mišiniai;
 • Kanalai, kuriuose nėra grūdinių kultūrų, arba holistiniai;
 • veterinarinis ar gydomas maistas šunims, įtrauktas į dietas įvairioms sveikatos problemoms.

Kiekvienoje pašarų kategorijoje skirstomi į tuos, kurie skirti suaugusiems gyvūnams ir šuniukams, didelėms ir mažoms veislėms. Tokie pašarai skiriasi vienas nuo kito kroketų sudėtimi, forma ir dydžiu.

Kokį maistą pašarų šuniui, kad jis visada buvo linksmas, laimingas, neturėjo jokių sveikatos problemų?

Sausas maistas ekonominės klasės šunims

šunų maistas ekonominės klasėsLengviausias sausų šunų maistas gali būti įsigytas beveik kiekvienoje parduotuvėje. Dėl tokių mišinių gamintojų pakuočių visada pažadame, kad jūsų augintinė bus mėgautis maistu skonį, jo skonis ir porcijos energijos kroketas pakankamai žvėris buvo aktyvus visą dieną.

Jei jums atrodo, kad viena iš šių pašarų šunims sudėtį, paaiškėja, kad kartu pažadas mėsos maltinukai sudaro mėsos ir kaulų miltai, gyvuliniai riebalai, sojos ir grūdų produktai, celiuliozė, aromatinės medžiagos ir kvapiųjų medžiagų, dažiklių ir konservantų.

Nors dėl ekonomiško šunų maisto pigumo ekonomiškai vertinamas pirmasis ir neįtikėtinai paplitęs, jie greičiausiai nebus naudingi naminiams gyvūnėliams. Jie neturi vitaminų.

Ekonomiškas maistas traukia gyvūnus, bet ne dėl jo naudingumo ir tikro skonio, bet dėl ​​sintetinių skonių gausos. Tokių mišinių mineralinė sudėtis yra bloga, jų maistinė vertė yra maža.

Šunys, gaunantys racioną ekonomikoje, yra priversti daug valgyti, kad išlaikytų gyvą. Gyvūnai dažnai kenčia nuo valgymo sutrikimų ir alergijos. Šuniukai, kurie atsilieka nuo kolegų, kurie maitina aukščiausios kokybės ir natūralų šunų maistą. Pasirinkus ekonominius junginius, šunų veisėjas kelia grėsmę jo augintinio sveikatai ir ilgaamžiškumui.

Šunų kūnas greitai išnyksta, manoma, kad trūksta vitaminų, aminorūgščių ir mineralų, kad sumažintų imunitetą. Jų pažeidimas tampa chroniškų ligų vystymosi priežastimi.

Sausas maistas aukščiausios kokybės šunims

sausas priemokos maistasVisi pašarų kroketai yra labai panašūs vienas į kitą, tačiau jų sudėtis gali būti labai skirtinga. Kuris šunų maistas yra geresnis? Vienintelis, turintis labiausiai subalansuotą, naudingą kompoziciją, nesukelia virškinimo sutrikimų, alergijų ar kitų rūpesčių augintojams ir tuo pačiu metu naudojasi gyvūnu. Aukščiausios klasės mišiniai yra sudėtingesni ir naudingesni nei ekonominiai pašarai.

Mėsos komponentai naudojami šalutiniams produktams, nebrangios baltos žuvies veislės ir mechaniškai iškasamos naminių paukščių rūšys. Gyvūnų baltymų sudėtyje, siekiant pagerinti virškinimą, maiste yra daržovių, naudingų augalinių aliejų ir atskirų vitaminų. Tačiau javai yra pagaminti iš grūdų, pavyzdžiui, kukurūzų, kviečių, avižų arba ryžių.

Šuniukas maistasGyvūnas jaustis gerai, būti sveiki ir energingi, jo mityba papildyti vitaminais, biologiškai aktyvių medžiagų, kurios gerina virškinimą ir priežiūra plaukus.

Jei naminiams gyvūnėliams būdinga maisto alergija, geriau pasirinkti hipoalerginį produktą šunims, kurių sudėtyje yra mažai javų, kalakutų ar ančių, kurių mėsa retai sukelia nepageidaujamas reakcijas.

Šunų maistas aukščiausios kokybės

geriausias naminių gyvūnėlių ėdalasLabiausiai natūralios ir naudingos kompozicijos kanalai sujungiami į aukščiausios kokybės klasę. Recepte atsižvelgiama į visus gyvūno poreikius, taigi maistas palieka visišką mitybą ir nereikia įtraukti meniu į priedus ir esminius vitaminus.

Įvertinus šunų maisto super aukščiausios klasės, pora dešimčių ženklų, ir šis sąrašas nuolat plečiasi. Norėdami išskirti tikrai naudingą ir kokybišką pašarą, galite atkreipti dėmesį į jo sudėtį:

 • tokios mėsos dalys kaip jautiena, ėriena, vištiena, kalakutiena, antis;
 • mažiausias grūdų kiekis, naudojamas kaip baltymų ir skaidulų šaltinis;
 • daržovės ir vaisiai;
 • augaliniai aliejai;
 • naudingų augalų ekstraktai;
 • mineraliniai komponentai;
 • paribiozės, skatinančios virškinimą;
 • vitaminų kompleksas.

Kroketų sudėtis, energija ir maistinė vertė skiriasi priklausomai nuo to, kam ji skirta. Be rapsų su mažais javų kiekiais, yra visiškai be grūdų pašarų, arba holistiniai.

Koks šunų maistas yra geresnis: pasirinkimo niuansai

pasirinkti naminių gyvūnėlių maistąŠiandien savininkas gali pasirinkti dietą, daugiausia dėmesio skiriant veislei, dydžiui, amžiui, sveikatai ir net jo augintinio pobūdžiui.

Mažesni šunys dažniau nei didelės veislės yra sužadinančios, nervingos, taip pat kenčia nuo problemų su dantimis ir visų rūšių sužalojimų. Gyvūnui buvo sveika ir labai patenkinta savininku, daugelis gamintojų siūlo specializuotą šunų maistą mažoms veislėms. Tokių racionų nėriniai yra nedideli ir pritaikyti žandikaulių aparatui ir smulkių gyvūnų virškinimui.

Dėl didelių šunų veislių maisto neturėtų būti per daug kalorijų, ypač laikant gyvūnus miesto apartamentuose. Perteklinis kalorijų kiekis sukelia nutukimą, o pernelyg mažos kroketės sukelia dantenų susidarymą, dantenų uždegimą ir netgi dantų praradimą. Šunų maistas dideliems šunims ne tik skiriasi nuo kroketo dydžio, bet ir nuo kompozicijos. Čia baltymų kiekis padidėja, o riebalai sumažėja. Be mišinio, įdedami komponentai, apsaugantys šunį širdies ir raumenų ir kaulų sistemos.

Šuniukai, kurie sparčiai auga ir sportuoja daug energijos, turi turėti kalorijų, turinčių daug vitaminų. Specializuoti šios kategorijos pašarai dažniausiai gaminami viščiukų mėsos, praturtintos kaulams ir virškinimo stimuliuojančių komponentų kaulams, pagrindu. Panaši sudėtis pašarams, skirtiems nėščioms ir slaugančioms kalėms.

sterilizuotų šunų maistasGyvūnai, kurie gyvena kaip augintiniai, sterilizuojami. Ši procedūra veikia ne tik šunų reprodukcines funkcijas, bet ir kitas fiziologines savybes. Sterilizuotų šunų maistas turi mažesnį kalorijų kiekį, kad žvėris nepasiektų svorio. Be to, dietos sudėtis apima medžiagas, kurios palaiko virškinimą ir šlapimo organų sveikatą.

Gerai, kai šuo yra sveikas, bet sergančiam gyvūnui reikia ypatingos atsargos. Jo dalis yra tinkamai parinkta dieta, sudaryta iš sauso arba drėgno terapinio šunų maisto. Tokių pašarų veterinarijos linijos yra labai plačios ir apima produktus, skirtus įvairių ligų profilaktikai ir gydymui, įskaitant:

 • kepenų ir kasos disfunkcija;
 • inkstų ir šlapimo pūslės patologija;
 • širdies liga;
 • problemų su raumenų ir kaulų sistema;
 • cukrinis diabetas.

gydomasis šunų maistasŠiuolaikinis šunų maisto pasirinkimas yra neįtikėtinai didelis. Kuris maistas pasirinkti? Tai priklauso nuo turimų priemonių ir nuo gyvūno sveikatos, veislės ir amžiaus. Pirkdami pašarų paketą neturėtumėte pamiršti, kad ekonominės klasės produktai nėra geriausias pasirinkimas. Jie nesumažins gyvūnų naudos, kartais gali pakenkti jo sveikatai.

Švelnus maistas šunims, drobėms ir aukščiausios klasės mišiniams yra brangesnis, bet daug kartų naudingesnis. Jų pasirinkimas yra puikus, o kainos ne visada yra pernelyg didelės. Sutelkiant dėmesį į fiziologinius gyvūno poreikius, visada galite pasiimti maisto, kuris užtikrins puikią sveikatą ir ilgą, laimingą gyvenimą.

Kaip pasirinkti šunų maistą – video