Savarankiškai įrengiamas laikymo vandens šildytuvasBuitinis prietaisas vandens šildymui įrengtas bute, kaimo namuose ar privačiame name. Vandens šildytuvo pasirinkimas ir montavimas yra susijęs su kambaryje gyvenančių žmonių skaičiumi.

Tegul diegimo procesas pats savaime yra paprastas, tačiau be patirties problematiška sukurti kokybišką diegimą. Todėl geriau perskaityti instrukcijas, skaityti patarimus ir rekomendacijas.

Apibendrintas vandens šildytuvo prijungimo darbų planas

Standartiniai veiksmai:

 1. Pasirinkite tinkamiausią vietą pagal dydį ir vietą. Būtina išmatuoti visus lėktuvus su vandens šildytuvo rezervuaru.
 2. Raskite tikslų vandens įleidimo posūkių skaičių. Numatomas vonios kambarys, kriauklės, dušai ir pan. Taškų skaičius lemia galingumą, ryšio proceso sudėtingumą.
 3. Laidų duomenys. Geriau žinoti kabelio skerspjūvį, jo didžiausias apkrovas. Faktas yra tai, kad aplaidus požiūris į elektros energiją namuose gali sukelti avarijas. Siekiant didesnio tikrumo pakviesti elektriku konsultuotis ir tiksliai sužinoti, kaip prijungti vandens šildytuvą, galima prijungti deklaruotą pajėgumą šildytuvas. Jei ekspertas sako, kad įtampa silpna, tuomet reikia naująjį kabelį “mesti” atskirai.
 4. Tiekiamo skysčio kokybė. Idealiu atveju vanduo, patenkantis į katilo bakus, turi būti išfiltruotas. Jei vandens kokybė yra maža, geriau įdiegti primityvius filtro elementus sistemoje, kad būtų išsaugoti šildytuvo darbiniai paviršiai.
 5. Geriau išsiaiškinti, kuris šildytuvas yra geresnis: su laikymo sistema arba srauto pernešimo sistema. Ir dydis ir gamintojas taip pat vaidins svarbų vaidmenį.
 6. Pasirinkę ne tik modelius, bet ir tipo įrenginys, jūs galvojate apie pasirinkimą. Būtina nustatyti tarp sienos, grindų, vertikalių arba horizontalių tipų.
 7. Prietaisas turi būti tvirtai pritvirtintas prie paviršiaus. Teisingai, jei nelieskite liesdami, o jo judėjimas skirtingomis kryptimis yra griežtai draudžiamas saugos metodais.
 8. Vandens šildymo sistema turi būti visiškai uždaryta.
 9. Vamzdynams nerekomenduojama naudoti prastos kokybės žarnas. Optimali medžiaga tokiems elementams – plienas, varis, plastikas ar plastikas.
 10. Pirmasis paleidimas ir tolesnis naudojimas yra griežtai esant stove arba tekančiu vandeniu.

Kaip įdiegti saugojimo elektrinį šildytuvą

Šildytuvo prijungimo prie karšto vandens įleidimo taškų schema

Tiems, kurie nusprendė atlikti tokį darbą savarankiškai, patariame! Nepastebimose situacijose nenustatykite vertikalaus instrumento horizontalioje padėtyje ir atvirkščiai!

Saugojimo vandens šildytuvo prijungimas yra patogesnis ir teisingas:

 1. Preliminarus įrengimo vietos įvertinimas.
 2. Paprastai mažame plote esančiame kambaryje nėra daug vietos buitiniams prietaisams. Vandens šildytuvo prijungimas prie buto vandens vamzdžio šiuo atveju atliekamas paslėptose nišose arba santechnikos spinte.
 3. Technika, kurios tūris yra iki 200 litrų, gali būti varstomas. Griežtai ant grindų įrengti didelės apimties prietaisai, kitaip neišvengiamai sugedę.
 4. Vandens šildytuvą nuo 50 iki 100 litrų geriau pritvirtinti prie guolių sienos. Tvirtinimui naudokite inkaro varžtą. Be to, reikia įsigyti tokių tvirtinimo detalių, nes jų komplekte nėra. Išlyginti brangius įrenginius jokiu būdu neįmanoma. Kuo daugiau šildytuvo skliausteliuose yra fiksuotos, tuo patikimesnis operacijos procesas iš metų į metus. Jei modeliuose yra 10 ar daugiau litrų pakabinimo elementų, turi būti bent 4 skliausteliuose.
 5. Jei nuspręsite įrenginį įdėti į tolimą vietą, iš anksto pamąstykite apie paslaugą. Žemos kokybės modelis dažnai turi būti suremontuotas, o tai nėra patogus atlikti sunkiai pasiekiamose vietose.

Reikalingas apsauginis vožtuvas. Tai apsaugo sistemą nuo mechaninių pažeidimų ir slėgio. Veikimo principas yra paprastas – per didelis slėgis pašalinamas perteklius. Kitaip tariant, vanduo išleidžiamas į sistemos veikiamą slėgį.

Kaip įjungti jau sumontuotą šildytuvą

Taigi, reikia naudoti saugojimo vandens šildytuvą. Būtina atlikti šiuos veiksmus:

 1. Uždarykite stovo karšto vandens vožtuvą. Jei to nepadarys, prietaiso apdorotas vanduo pateks į bendrą vandens tiekimo sistemą. Uždarius vožtuvą, girdėsite tam tikrą garsą, patvirtinantį užraktą.
 2. Tada atidarykite vožtuvus vandens šildytuve. Pirmasis yra šaltas vanduo, tada atidarykite čiaupą, kuris siurbiuoja vandenį iš katilo į drenažą.
 3. Po šių manipuliavimų įjunkite įrenginį. Populiariausi katilų ir vandens šildytuvų modeliai automatiškai pradės darbą su tinkamu vandens tiekimu.

Diagrama diagramoje:

Ryšio seka

Abejonių ar kranų atidarymas nėra geriausias, jei nesate įsitikinęs, arba jei pirmą kartą susiduriate su buitine technika. Kartais pigiau paskambinti kapitonui net įjungti 3 kranus ir paleisti prietaisą nei mokėti už remonto darbus po nutekėjimo.

Kaip prijungti vandens šildytuvą name

Įrengimas šildymo elementų šalyje reiškia, kad sistemoje yra žemo slėgio vandens vamzdis. Deja, be slėgio keliose atmosferose neįmanoma prijungti ir eksploatuoti saugojimo vandens šildytuvo naudojant klasikinį metodą. Ši situacija yra operatyvus požiūris.

Katilo rezervuarai pripildomi vandens dėka rezervuaro, kuris yra montuojamas atskirai nuo vandens šildytuvo. Šioje grandinėje naudojamas atbulinis vožtuvas nėra įmanomas.Vandens šildytuvo kolektoriaus sujungimo schema su papildomu pajėgumu daugiau nei 2 metrai

Šalies vandens šildytuvo sujungimo schema, kurios papildomas pajėgumas mažesnis nei 2 metrai

Papildomas pajėgumas parenkamas pagal apimtį. Tai turėtų būti keletą kartų didesnė nei bako talpa ar šildytuvo talpa. Slėgio indas neturi būti uždarytas (vakuumas). Paprasčiau tariant, jai reikia gręžti skyles.

Tai yra praktiškiau, jei tokį rezervuarą ar konteinerį sukurs plūduriuojantis vožtuvas, reguliuojantis vandens lygį.

Jungtis iš bako į katilą turi būti su vožtuvu arba vožtuvu.

Slėgio bakas dažniausiai yra sumontuotas mansardoje. Pagrindinė sistemos veikimo su papildomu baku sąlyga yra slėgio indo vieta, esanti virš 2 metrų nuo katilo.

Įdiegti vandens šildymo elementą prie pastato arba periodinio gyventi namuose, prieš šalčius reikės išleisti skystį iš bako!

Tinklo vandens šildytuvo sujungimo schema

Tinklo vandens šildytuvo sujungimo schemaBet koks vandens šildytuvas reikalauja elektros tinklo laidumo. Kalbame apie kabelio skerspjūvį, būtent apie vielos varinę šerdį. Jo storis turėtų prasidėti nuo 2,5 milimetrų.

Kokybinis ryšys su tinklu neįmanomas be saugiklių ar apsaugos įtaiso. Bet kuriame šildytuvo modelyje turi būti įrengtas RCD įrenginys (apsauginis išjungimo įrenginys).

Klasikinis prisijungimo prie tinklo būdas yra prijungti prie artimiausio lizdo. Svarbu sukurti antžeminį ryšį. Norėdami tai padaryti, naudokite trijų polių lizdą su drėgmei nepralaidžia funkcija.

Klasikinis metodas tinka mažo galingumo vandens šildytuvams. Galingi modeliai nėra skirti šiam metodui. Jie bent jau šildo kioską.

Sistemingai išleidžiamo šildymo metu atsiranda laisvų kontaktų ir kibirkščių. Kibirkštis užsidega lizdo plastiką, sulaužo šildymo elementą, uždega elektros energijos tiekimo sistemą.

Geriau iš anksto pasirūpinti saugumu. Norėdami tai padaryti, turite atsinešti norimo skyriaus elektrinį kabelį pagal individualų užsakymą. Tokiu atveju laidas iš elektros lentos į katilą montuojamas be papildomų išleidimo angų ar šakų.

Prisijungimas prie RCDBe kištukų ir lizdų, atjungimas galimas tik per automatizavimo įrenginį. Nors pagrindinė mašinos funkcija yra saugus ir saugus vandens šildytuvo naudojimas.

Jei rinkinyje nėra saugiklio, tuomet turite įsigyti prietaisą su apskaičiuotu jautrumo lygiu. Jei įdiegsite saugiklį su nepakankamu jautrumu, katilas nebus išjungtas.

Galingiems vandens šildytuvams įdėti saugiklius 16 amperų.

Rekomenduojame žiūrėti vaizdo įrašą apie vandens šildytuvo montavimą patys:

Norint įsigyti reikalingą vandens šildytuvą, geriau iš anksto nustatyti, kaip tolesnis montavimas. Įrengdami savo rankomis niekuomet neturėtumėte ignoruoti saugos būdų. Mažiausiai abejonių, geriau ne taupyti, o paskambinti patyrusiems specialistams.

Saugojimo vandens šildytuvo montavimo instrukcijos – video