Šildymo elementas laikymo vandens šildytuvuiNorint šildyti vandenį bet kurioje grandinėje, reikia suteikti energiją medienai, dujoms ar elektrai. Vandens šildytuvo vanduo yra mazgas, kuriame elektros energija praeina per nichromines spirales, šildo jas, o karštis perduodama vandeniui per metalą arba keramiką. Veikiant šildymo elementui ir vidiniam vandens kontūram yra funkcinės vandens šildytuvo dalys. Norint užtikrinti procesą nurodytais parametrais, reikalinga visa kita įranga.

Vandens elektrinių kaitinimo elementų įvairovė

Elektros šildymo elementų tipaiPrimename senas elektrines karštas plokštes su atvira spirale, kurie buvo naudojami praėjusio šimtmečio viduryje. Jei tokia spiralė yra padengta gryno smulkiojo smėlio sluoksniu ir dedama į metalo mėgintuvėlį, galai uždaromi izoliaciniu kamščiu, bus gautas vandens šildytuvo kaitinimo elementas. Spiraliniai laidai nesiliečia su vandeniu ir metalu, tačiau vamzdis pašildomas iš vario ar plieno. Dėl to nėra elektros smūgio pavojaus, o vanduo yra šildomas iš šlapio ar atidaryto elektrodo, kuris į jį patenka.

Norėdami išvalyti TEN nuo mastelio, jis turi būti panardinamas į karštą vandenį su Antinakipin arba laikomas citrinų rūgšties tirpale. Patvirtinęs bylos vientisumą.

Kitas šildymo elemento tipas yra konstrukcija, kai laidininkas dedamas į kolbą, nesusijęs su vandeniu. Ir toks įtaisas laikomas “sausu” šildymo elementu arba uždarytas. Kiekvienas elementas turi privalumų ir trūkumų.

Termoelementų įtaisas ir taikymas

Termoelemento įtaisasGautas šildymo vamzdelis gali būti sulenktas ir jo dalis užpildoma taip, kad ją būtų galima įmontuoti indu. Šiuo atveju viršutinis metalinis korpusas pagamintas iš laidininko su geru šilumos perdavimu – plienas, varis, lydiniai. Vandens šildytuvui TEN galima užfiksuoti atskirais veržlėmis arba abu elemento galus. Bet kuriame vandenyje, išskyrus distiliuotą, yra druskų. Kai kurie iš jų, kaitinant, tampa netirpūs ir nusėda ant metalinių vamzdžių. Procesas vyksta taip pat, nes variniai vamzdžiai yra kritulių katalizatorius.

Jei strypas yra šalia aktyvesnio metalo, tai bus su juo susisiekti agresyviai jonai. Tada magnio anodo elektrodas žlugs, padengtas laisva pluta, jame nėra pakankamai jonų, kad susidarytų nuosėdos ant TEN. Taigi pagrindinių elementų eksploatacijos trukmė ilgesnė, o magnio elektrodai pakeičiami naujais, kai dėvimi. Todėl visi vandens šildytuvo užpildai užpildomi magnio anodu.

Sausas šildymo įrenginysSausieji šildymo elementai išdėstyti skirtingai. Jie neatsako į nuosėdas, nesikiša į elektrocheminę sąveiką su vandeniu, neperžengia net griežta aplinka. Atitinkamai, su jais nereikia įdiegti anodo elemento. Tai nėra šildytuvas, nes prietaisas negali būti vadinamas vamzdiniu elektriniu šildytuvu. Tokie elementai yra paruošiami konkrečiam vandens šildytuvo modeliui.

Kokie šildytuvai įrengti Thermex katiluose

Šildytuvai Thermex katilamsĮmonė naudoja įvairių gamintojų Thermex vandens šildytuvą šildytuvus. Be Italijos svetainės, elektrodų gamyba Kinijoje yra atvira. Išėjime yra kontrolės laboratorija. Elementai su mažu pasipriešinimu siunčiami į santuoką.

Norint gauti geresnę garantiją namuose, prieš montuodami šildytuvus, jie turi būti laikomi kelias valandas vandenyje ir patikrinti, ar pasipriešinimas atitinka pasą.

“Thermex” vandens šildytuvams gaminami šie šildymo elementai:

 • srauto skersiniams čiaupams, 3,3 2,5, 5,5 kW šildytuvams;
 • ant štampuoto junginio D 64 mm – 2,0 1,5 kW, D 82 mm – 1,5 kW, D 92 mm – 1,5, 2,0 kW;
 • be flanšų, su veržlių tvirtinimu – 0,7, 1,3, 2,0 kW;
 • specialios kompozicijos magnio anodai tik Italijoje.

Bendrovė sukūrė specialią anodų gamybai skirtą kompoziciją iš lydinio AZ63 plus, kuris yra 2 kartus efektyvesnis nei įprasti anodai.

Ariston katilų šildymo elementai

Ariston katilų šildymo elementaiFirma “Ariston” savo reikmėms gamina arba užsako Thermowatt gamykloje Italijoje. Variklio ir plieno konstrukcijos šildytuvai, vertikaliems laivams tiesūs ir išlenkti, guli ant jų šonų.

“Ariston” vandens šildytuvams naudojami rutuliniai ir flanšiniai šildymo elementai, kurių nuosavybės skersmuo – 42, 48, 63, 72 mm ir aprūpintas metrine sriegiu. TEN naudojami daugiausia, o modeliai yra su uždara elementų struktūra. Visi šildytuvai turi 1-4 kW galingumą. Septynios serijos TANS yra naudojamos 80 tipų vandens šildytuvų, tik ARI STEA TITE ir ABS SLV modeliai turi sausus elementus, kurių eksploatavimo trukmė 7-10 metų be pakeitimo.

“Ariston” vandens šildytuvai turi termostatinę temperatūrą 20-80 laipsnių intervale, kuri prailgina šildytuvų tarnavimo laiką. Jei būtina, pakeičiamas magnio elektrodas.

Penkios elektrodų serijos gaminamos naudojant varinį vamzdį, o tik vienas – nerūdijančio plieno. Šildymo elementai serijos RNCA skirti mažiems katilams, kurių talpa yra 30 ir 50 litrų.

Profesionalus požiūris į Ariston vandens šildytuvą, naudojant jam specialiai suprojektuotus šildytuvus, duoda rezultatų:

 • sidabro įpurškimas kontaktais leido padidinti srovę iki 25 amperų, ​​o 18 – iš konkurentų;
 • greitas vandens šildymas dėl didelio šilumos perdavimo;
 • lengvas šildymo elementų montavimas ir ilgalaikis darbas be remonto.

Švedijos bendrovės “Electrolux” šildymo elementai

Švedijos bendrovės Švedijos bendrovė “Electrolux” naudoja savo gamybinius elektrinius šildytuvus ir Italijos gamyklos “Thermowatt” produktus. Kokybiški produktai gaminami dideliu asortimentu, patikimi ir nepakankamai užaugę. Elektriniai šildytuvai “Electrolux” šildytuvams tampa netinkami dėl priežasčių:

 • sprogus metalinis vamzdis nuo ilgalaikio perkaitimo ar aukštos įtampos;
 • korozijos tvirtinimo taškai;
 • nėra magnio anodo;
 • Šildytuvas nėra visiškai panardintas į vandenį.

Visi šildymo elementų gedimo atvejai yra susiję su prietaiso veikimo taisyklių pažeidimais.

Termostato poveikis šildytuvo veikimo trukmei

Termostato poveikis šildymo elemento veikimuiVandens šildytuvai privalo apsaugoti nuo perkaitimo. Kai pasiekiama kritinė temperatūra, prietaisas išjungiamas. Temperatūrą vandens šildytuve reguliuoja termostatas. Šiuo atveju temperatūros daviklis yra;

 • strypą, kuris nuleistas į indą lygiagrečiai šildytuvui;
 • kapiliarinis įtaisas, kuriame membrana užsidaro, kai padidėja skysčio tūris;
 • elektroninis mazgas.

Termoreguliatoriai yra paprasti ir programuojami, pridėtiniai ir įmontuoti. Jie negali būti suremontuoti, jie pakeičiami, kai jie yra panašūs.

Šildymo elementai vandens šildytuvui su termostatu veikia švelniu režimu. Jei naudojamas ekonominis šildymo režimas iki 55 laipsnių, kietumo druskų nusėdimo sąlygos nėra sukurtos ir šildytuvas ilgai išlieka švarus, tai reiškia, kad jis neperkaito.

Be to, labai patogu naudoti termostato šildytuvą, tiesiog šildydamas vandenį bet kokioje talpykloje.

Šildymo elementų keitimo į vandens šildytuvus tvarka

Šildymo elementų keitimo procedūraNorint išvalyti arba pakeisti vandens šildytuvo šildytuvą iš skalės, būtina užtikrinti prieigą prie įrenginio, ištuštinant ir ištuštinus baką. Šiuo atveju būtina užtikrinti indo slėgio išlyginimą.

Per visą darbo laiką vandens šildytuvas ne tik atjungiamas nuo elektros tinklo, bet mašina išjungiama linijoje. Galima surinkti grandinę ir įjungti vandens šildytuvą, kai vanduo tekėjo iš išleidimo vožtuvo.

Siekiant patikrinti ir taisyti, prietaisas turi būti apverčiamas ir išmontuotas su TEN prijungtu flanšu. Atjunkite maitinimo šaltinį. Prieš naudodami jungiamąjį laidą pritvirtinkite arba užfiksuokite jį, kad tinkamai sumontuotumėte grandinę, pakeisdami agregatą. Tuo pačiu metu anodo lazdele reikia pakeisti arba išvalyti nuo nuosėdų.

Dulkės ir tarpikliai turi būti valomi iš nešvarumų ir prireikus pakeičiami. Įstatykite naują šildytuvą ir atlikite surinkimą atvirkštine tvarka. Užpildydami baką vandeniu, atidarykite išleidimo vožtuvą, kad išleistumėte orą.

Kaip išvalyti ir pakeisti bako šildytuvą – vaizdo įrašas