betono tvoraAr norite gyventi kaip akmens siena? Tiesiog statykite konkrečią tvorą, ir jūsų svajonė išsipildys, net montavimas kainuoja daug mažiau nei akmuo. Gelžbetonio gaminiai sujungia dvi priešingos sienų korpuso savybes – tvirtą konstrukciją ir estetinę išvaizdą. Čia galite pamatyti sau, pažvelgdami į konkrečių tvorų nuotraukas.

Betoninių tvorų privalumai

aklas betono tvoraBetoninių tvorų privalumai yra daugybė, todėl jie vis dažniau atsiranda ir miestų, ir priemiesčių srityse:

 • išskirtinis stiprumas ir ilgaamžiškumas;
 • Ilgainiui tvora nesikeičia, ji netaikoma gamtos veiksniams;
 • akloji tvora iš betono turi puikius garso izoliacijos savybes;
 • jei reikia, tvora gali būti be jungčių ir spragų;
 • Betono paviršius gali būti lengvai apdailintas bet kokia apdailos medžiaga;
 • Betonas yra ekonomiškiausia visos kapitalo medžiaga.

betono tvora su dekoratyviniais elementaisSantykiniai trūkumai apima didelį konstrukcijų svorį.

Tokios tvoros statyba pareikalaus daug pastangų ir privalomas pamatų montavimas.

Betono tvoros skiriasi jų gamybos technologija ir funkcine paskirtimi.gražus ir ilgaamžis tvora

Monolitinės tvoros

monolitinė tvirta konstrukcijaŠis tvoros tipas yra patvariausias ir patvarus. Tam reikalingas tvirtas ar stulpinis pagrindas. Tvora yra tvirta gelžbetoninė plokštė, tvirtai sujungta su stulpeliais. Monolitinės plokštės gali būti lygios, gofruotos arba dekoratyvios.

Įrenginiai (skersiniai) tvoros

sekcijų statybaSkaitikliai arba segmentiniai skydai vadinami tvoromis, kurių kiekvieną sudaro kelios plokštės arba skydai. Plokštės gali turėti skirtingą tekstūrą ir dekoruoti dizainą. Už tvoros šonų tvoros iš šonų yra grioveliai, į kuriuos patenka skydai.

Pagrindinė betoninės tvoros konstrukcijos problema yra tikslus polių įrengimas.

Atstumas tarp jų turėtų atitikti skydo ilgį. Priešingu atveju, plokštės nebus laikomos grioveliuose arba apskritai neįeis. Paprastai po tokio tvoros stulpeliais atsiranda tvirtas pagrindas, kad po dirvožemio užšalimo ir atšildymo jie nesispjautų. Kompozicinės tvoros patogumas akivaizdus plokščių sujungimui į betoninių tvoros polių griovelius. Kiekviena dalis turi nedidelį svorį, pernešimui ir klijavimui pakanka dviejų ar trijų žmonių. Viršutinės plokštės, kurių aukštis yra didesnis nei metras, dažniausiai yra sruogos. Dėl daugybės skylių jie tampa daug lengviau ir lengviau įdiegiami.

Tvora iš betono blokelių

betono blokelių tvoraBlokinės tvoros surenkamos iš atskirų kietųjų arba tuščiavidurių betoninių blokų, tvirtinamos kartu su cemento skiediniu. Šio tipo struktūra primena plytų mūras. Blokų tvorą reikia dekoruoti dekoratyviniu tinku ar plytelėmis su imitaciniu akmeniu.

Betoninių blokų tvoros nereikia montuoti polių tarp atskirų sekcijų, bet plytų mūras reikia įgūdžių masonų.

Dekoratyvinės betono tvoros

dekoratyviniai aptvaraiDekoratyvinės tvoros gaminamos skirtingais stiliais ir spalvomis. Su dekoratyviniu betono liejimo amatininkų sukurti ilgalaikį ir estetinius kompozicijas, kurios puikiai dera su kitomis medžiagomis – Medienos, ažūriniai kaliojo metalo, natūralaus akmens. Firmos-gamintojai siūlo daug variantų, pagamintų iš plytų, įvairių spalvų akmenų. Betono liejimas sėkmingai imituoja balustradę ir net medinį pamušalą. Dekoratyvinės betono tvoros yra labai populiarios, tvoros privačių objektų, kur visų pirma reikia tvirtumo ir garbingumo.

Kaip patobulinti tvorą

formos monolitinės tvoros gamybaiNorėdami įdiegti betoną tvorą savo rankomis, jums reikės įrankių ir statybinių medžiagų:

 • Plieno fitingai 4 mm tvorai ir 8 mm poliai;
 • skalda, kurio dydis yra 2-6 cm;
 • nuplautas upės smelis;
 • prekės ženklo cementas ne mažiau kaip M500;
 • liejimo betonai;
 • plastifikatorius;
 • betono maišyklė;
 • vibruojantis stalas.

kratytuvasVibracijos stalą galite įsigyti jau paruoštą ar pagamintą. Savo rankų gamybai iš metalo kampo suvirinkite rėmus ir sustiprinkite ant jo vibratorių.

Betono plokštes galima gaminti be vibracijos įrangos, tačiau jų kokybė bus daug mažesnė.

Betono plokščių liejimo technologija

Betono maišytuvas pakrautas su smulkiu akmeniu, užpildytas vandeniu ir nuplaunamas iš dulkių ir priemaišų. Tada vanduo nusausinamas ir pakraunamas smėliu, cementu ir vandeniu. Tikslios pasirinkto cemento tirpalo santykio proporcijos paprastai yra ant pakuotės.

Šiuo metu yra daug įvairių plastifikatorių, skirtų parduoti – specialius priedus tam tikroms konkrečioms savybėms suteikti arba greičiau (lėtai) nustatyti tirpalą. Betoninių tvorų gamyboje naudojami plastifikatoriai, skirti skiedinio mobilumui, neiškreipimui ir papildomam stiprumui.

Liejimo formos yra sumontuotos ant vibracinio stalo, tepamas mineraliniu alyviu iš tirpalo sukibimo, ir ruošiamas armatūra. Sustiprinimo schema turi būti iš anksto apgalvota, atsižvelgiant į formos ypatybes. Idealiu atveju armatūra turėtų praeiti per visą panelio storį, o ne išsikišti ant paviršiaus.

Formos pilamas į pusę tūrio ir vibratorius įjungiamas. Tada sumontuojama armatūra, tirpalas papildomas formos viršutine dalimi, o betonas vėl suspaudžiamas su vibratoriumi.

Formos liejimo stadijoje turi būti numatytos tvirtinimo detalės, jungiančios skydą su kitomis tvoros dalimis – virš arba po plokštėmis ar stulpeliais.

Po to, kai tirpalas išdžiovinamas, klojinys yra atskirtas – atskirtą gatavą plokštę nuo formos. Tada produktas rankomis arba mašinomis nušluostomas į standartinę formą, formos valomos iš betono likučių ir yra paruoštos kitam išpilstymui.

Tarpinių polių įrengimas

polių įrengimasPažymėtose vietose iškasti duobes apie 50 cm skersmens, jo gylis turi būti ne mažesnis kaip dirvožemio užšalimo gylis tam tikroje vietovėje. Šulinio dugnas yra pasklidęs, padengtas 10-15 cm smėlio sluoksniu ir vėl ištemptas. Tada stulpelis fiksuojamas griežtai vertikalioje padėtyje, tvirtinamas šioje padėtyje ir pilamas betoniniu žemės lygiu.

Norint visiškai sukietinti pamatą, reikia stovėti dvi savaites.

Viso struktūros surinkimas

betoninių tvorų montavimasGatavi plokštės dedami į polių griovelius arba suvirinti į surenkamą armuotę kiekvieno skydelio ir stulpelių kartu.

dailylentėsŠiame etape montavimo darbai gelžbetonio tvoros gali būti laikomi užbaigtais. Baigta konstrukcija papildomai apdailinama dekoratyvinėmis medžiagomis – gipso, fasado dažais betonui, plytelėmis. Būtina dažyti visas suvirintas detales, kad būtų išvengta korozijos atspariais vandeniui dažais.

Tokiu būdu sumontuotos tvoros išlaiko visus betono tvoros privalumus. Jie nesugeba absorbuoti drėgmės, turi mažus burės, puiki garso izoliacija, yra labai patvarios. Nepertraukiamas betoninis tvora kaimo vietovėse gali tapti patikima kliūtimi paprastam gaisrui pavasario blyškioje žolėje, dėl kurio atsiranda didelių gaisrų ir žmonių nuostolių.

Vaizdo tvirtinimo instrukcija betoninei tvorai