Dabartinis šildymo prietaisų asortimentas leidžia sukurti patogias sąlygas žmonėms likti praktiškai bet kokiose patalpose ir klimato sąlygomis. Šiuolaikiniai šildytuvai naudoja išbandytas laiko ir visiškai naujas technologijas, kurios leidžia taupyti energiją ir maksimaliai išnaudoti įrenginio pagamintą šilumą.

Viena iš ekonomiškiausių šildytuvų yra pripažinta kaip infraraudonųjų spindulių prietaisai, naudojami tiek pramonėje, tiek kasdieniame gyvenime.

Kaip veikia infraraudonųjų spindulių šildytuvas?

Infraraudonųjų spindulių kūrybos kūrėjai pasiskolino saulės prietaisų principą. Infraraudonoji spinduliuotė padidina tų objektų temperatūrą, kurios atsiranda spindulių kelyje, be oro šildymo. Kambario temperatūra padidėjo jau dėl šilumos perdavimo iš baldų, baldų ir kitų paviršių.

IR šildytuvo vietos pasirinktys

Taip yra ir saulės spinduliai, panašus darbo principas infraraudonųjų spindulių šildytuvams. Kadangi patalpa šildoma ne oru, o baldais, grindų, sienų ir lubų medžiaga, įrenginio naudojimo poveikis išlieka pakankamai ilgas, atmosfera viduje neišdžiūvo ir deguonies kiekis nesikeičia. Tuo pačiu metu šilumos energijos sutaupymas yra vidutiniškai 50%. Tačiau, norint maksimaliai padidinti infraraudonųjų spindulių šildymo efektyvumą, prietaisų galia ir jų išdėstymas turi būti parenkami atsižvelgiant į kambario aukštį, jo plotą ir kitus parametrus.

Šilumos paskirstymo sistemos

Jei visi skaičiavimai ir įrengimas atliekami teisingai, praėjus minutę po įrenginio paleidimo sukurta jauki atmosfera. Ir šildytuvai gali tarnauti kaip puikus papildomas, o kartais ir pagrindinis šilumos šaltinis.

Vietos parinktis

Kas yra geri IR šildytuvai (video)

Infraraudonųjų spindulių šildytuvų privalumai

 • Priklausomai nuo naudojimo sąlygų ir infraraudonųjų spindulių šildytuvų, kuriuose naudojama tokia įranga, konstrukcijos, galima sutaupyti iki 80% energijos, palyginti su šilumos ventiliatoriais arba konvekcinėmis priemonėmis.
 • Tai ekologiškas, visiškai tyli prietaisai.
 • Visi infraraudonųjų spindulių prietaisai yra kompaktiški, lengvi ir gali būti naudojami tiek patalpose įvairiems tikslams, tiek už uždarų patalpų ribų.
 • Infraraudonieji šildytuvai idealiai tinka tais atvejais, kai reikalingas papildomas ar laikinas šildymas.
 • Kambario atšilimo greitis yra daug didesnis nei naudojant kitus panašios talpos šildytuvus.
 • Šilumos kokybei nedaro įtakos šilumos nuotėkis, esantis patalpoje, pavyzdžiui, skersvėjų.
 • Šildytuvai neturi įtakos deguonies kiekiui ore ir drėgmei.

Related  Dujų šildytuvai kotedžams – atrankos taisyklės

Neigiami infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Dėl daugelio teigiamų charakteristikų, infraraudonųjų spindulių šildymo prietaisai turi trūkumų:

 1. Pirma, kai kurie šildytuvų modeliai reikalauja kruopštesnio požiūrio, o ne nepagydomų konvekcinių baterijų ar kitų konstrukcijų. Čia šildytuvo elementai yra geriau apsaugoti nuo kritimo, smūgių ar kitų įtakų.
 2. Antra, infraraudonųjų spindulių prietaisai gali neturėti geriausio poveikio sveikatai, kartais sukeldami galvos skausmą, silpnumą ir depresiją. Neturėtume pamiršti apie pakankamai stiprų prietaiso švytėjimą, todėl naktį geriau išjungti tokius šildytuvus.

Klasifikacija

Nepriklausomai nuo tokių šildytuvų modelių, bendras jų dizainas yra radiatorius, kuris yra infraraudonųjų spindulių šaltinis. Tokiu atveju prietaisai gali skirtis nuo radiacijos, naudojamos energijos, galios ir kitų savybių šaltinio.

Elektra

Tokie dizainai dažniausiai naudojami kasdieniame gyvenime. Jie yra kompaktiški, patikimi ir lengvai naudojami. Tokiose lubose grindų arba sienų šildytuvas, infraraudonųjų spindulių radiatorius šildomas elektra, tačiau tokio šildymo elemento medžiaga gali būti kitokia.

Lubų IR įrengimas

 • Keraminiai šildytuvai yra pavadinti po šildymo elementu, kuris naudoja keramikos dangtelyje uždėtą varžą, kuris neveikia srovės, bet netrukdo infraraudonųjų spindulių plitimui. Tokie įtaisai yra labai skirtingi dizaino ir dizaino srityje ir dažnai naudojami kasdieniame gyvenime.
 • Anglies infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra ekonomiškesni nei keraminiai. Čia radiatoriaus vaidmenį atlieka anglies ar anglies pluoštas vakuuminio kvarco vamzdyje. Be šildymo efekto, gydytojai gali naudoti specialius tokių prietaisų modelius kaip terapinius prietaisus.
 • Plokščios kino infraraudonųjų spindulių šildytuvai harmoningai pritaiko gyvenamųjų ir biurų interjerą, nes jie dažnai imituoja dekoratyvines plokštes. Miniatiūriniai šildymo elementai montuojami ant specialios karščiui atsparios plėvelės su atspausdintu rašalu. Perkant tokį prietaisą svarbu prisiminti, kad plėvelės danga yra šildoma iki 75 ° C, o tai reiškia, kad prietaisas turėtų būti įsikūręs už šeimos narių arba naminių gyvūnėlių prieigos zonos.

Related  Kaip pasirinkti kotedžų ir namų generatorių?

Dujos

dujinė gatvė IR šildytuvasPramoninių ir gatvių infraraudonųjų spindulių dujinių šildytuvų modeliai turi didesnę šiluminę galią nei elektros prietaisai. Tai paaiškina jų dažną naudojimą didelėse patalpose, pavyzdžiui, dirbtuvėse, sandėliuose ir angaruose, taip pat didelėse sporto ar pramogų vietose, kur lubų aukštis gali siekti iki 15 metrų. Kaip kuras, tokie prietaisai naudoja skirtingus dujų iš natūralaus kokso tipus.

Yra įdomių rūšių infraraudonųjų spindulių šildytuvai dujoms, kurios gali būti naudojamos lauke. Tokie “šilumos skėčiai” idealiai tinka patogiai pramogai ant atviros verandos arba terasos.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvo įtaisas

Dujų infraraudonųjų spindulių šildytuvo “Aeroheat IG 2000” vaizdo apžvalga

Skystas kuras

Šie modeliai, veikiantys žibalą ar dyzeliną, gali būti vertinami pramoninėse ir statybvietėse. Paprastai labai galingi, kompaktiški ir lengvai judamieji prietaisai naudojami ne tik šildymui, bet ir technologiniams procesams. Pavyzdžiui, žaliavų džiovinimas medienos apdirbimo pramonėje arba įtampos lubų įrengimas.

Klasifikacija pagal bangos ilgį

IR šildytuvai taip pat klasifikuojami pagal spinduliuotųjų bangų ilgį:

 1. Trumpųjų dažnių šildytuvai yra lengvai atpažįstami, kai įjungtas. Jie spinduliuoja gerai matomus žmogaus akių spindulius ir yra susiję su šviesos tipo instrumentais. Bangos ilgis svyruoja nuo 0,74 iki 2,5 μm, o tai suteikia galingą šildymą. Radiatoriaus temperatūra siekia 800 ° C, kuri yra didesnė nei kitų tipų prietaisų temperatūra. Tokie įtaisai naudojami didelėse gamybos vietose, atvirose zonose ir gyvenamuosiuose namuose.
 2. Vidutinio bangų šildytuvai, vadinami pilkais, išskiria bangas nuo 2,5 iki 50 mikronų. Spinduliuojantis elementas yra šildomas iki 600 laipsnių, o šilumos srauto galia ir kaina priklauso nuo vidutinės klasės. Šios infraraudonųjų spindulių šildytuvų rūšys yra išties universalios ir gali būti naudojamos gamyboje, namuose ir net už namų sienų.
 3. Ilgųjų bangų šildytuvai yra bangų šaltiniai nuo 50 iki 1000 mikronų, kuriuos žmogaus akis negali sureguliuoti. Todėl tokie įtaisai vadinami tamsiais. Šildymo elemento temperatūra čia pasiekia 300 ° C, tokio prietaiso šilumos srautas nėra toks intensyvus, kaip šviesos ar pilkos spalvos prietaisų atveju, tačiau tokio tipo šildytuvo kaina yra daug mažesnė. Prietaisas tinka uždariems mažiems kambariams, o gatvėse – neefektyvus.

Related  Lauko terasos ir vasarnamio ar kotedžo verandos tipo pasirinkimas

Atrankos taisyklės

Šiuolaikinių įvairių šildymo prietaisų asortimentas yra labai platus. Todėl, prieš pasirinkdami infraraudonųjų spindulių šildytuvą, turėtumėte suprasti tokio pasirinkimo kriterijus.

 • Pagrindinis kriterijus yra šildytuvo galingumas, kuris apskaičiuojamas pagal kambario parametrus ir kitų šilumos šaltinių buvimą.
 • Mažiems, pavyzdžiui, gyvenamiesiems patalpoms geriau įsigyti elektrinių šildytuvų.
 • Grindų modeliai dažniau yra galingesni nei sienų arba lubų elementai.
 • Jei atostogų namuose, kur elektros energija ne visada yra stabili, rinkitės suskystintų dujų sistemas.
 • Dujomis varomaisiais prietaisais gali būti įvairių gebėjimų cilindrai.
 • Buitiniai prietaisai gali būti įrengti su patogiais termostatais, valdymo skydais ir automatika, todėl galite nustatyti patogų prietaiso naudojimo būdą.

Projektavimo ir montavimo funkcijos

Kadangi šildytuvai yra pagal infraraudonųjų spindulių spinduliuotę elektriniai buitiniai prietaisai, kurie pagal vartotojus yra teisingai pripažinti kaip labiausiai ergonomiški ir naujoviški prietaisai, tačiau nėra tokie populiarūs kaip alyvos ar konvekciniai įtaisai. Todėl gamintojų noras kuo patogiau naudotis infraraudonųjų spindulių prietaisais, o patys prietaisai yra stilingi ir technologiškai suprantami.

Infraraudonųjų spindulių šildymo įranga gali būti ir kartais netgi rekomenduojama montuoti ant lubų arba sienų. Tuo pačiu metu, ant lubų infraraudonųjų šildytuvų, skirtų namui ir butai, tvirtinimo detalių konstrukcija leidžia neperkabinti įrankių specialiose skliaustuose, šildytuvai gali būti įtvirtinti lubų antklodėje.

diegimo parinktis

Nešiojamieji šildytuvai turi trikojis, kad būtų galima reguliuoti prietaiso patogumo aukštį. Dažnai visame tokių modelių komplekse yra atramos ir ratukai, skirti greitai judėti prietaisą iš vienos patalpos kitoje. Reikiamą temperatūrą galima nustatyti nuotolinio valdymo pulte, o tai ypač svarbu prietaiso lubų tvirtinimui. Jei šildytuvas stovi, geriau pasirinkti modelį su pasirinktomis temperatūros sąlygomis, turinčiu išorinį termostatą.

Šildymo sistema PLEN – video