medienos rankinis frezavimo staklėsRankų darbo įrankiams, naudojamiems medienos ir medienos gaminių perdirbimui namuose, taip pat taikomas medienos apdirbimo staklės. Šis įrankis turi labai platų pritaikymą ir yra naudojamas įvairiems apdorojimams, atliekamiems su medienos gaminiais ar dalimis.

Tačiau norint sėkmingai dirbti su tokiu įrankiu, reikia pasirinkti tinkamą tam tikro tipo darbo modelį ir pasirinkti tinkamą purkštuką. Šiame straipsnyje apibūdinamos įvairios medžio apdirbimo staklės rūšys, taip pat visų tipų darbo tūtos.

Perskaitykite straipsnį: medžio drožimo pamokas!

Rankinių malimo mašinų paskirtis ir apimtis

medžio apdirbimas su frezavimo staklėmisPagrindinis medienos rankų malimas yra nedidelių bet kokio įrenginio medinių dalių apdorojimas. Iš esmės šios mašinos naudojamos namuose, be to, jos yra surengtos taip, kad jos galėtų dirbti, net neturėdamos specialių įgūdžių ir patirties. Tokios mašinos apimtis yra labai platus. Taigi, juos galima naudoti:

 • genėjimo arba šlifavimo papildomų sluoksnių medienos;
 • medinių dalių (įskaitant durų spynų ir rankenų skyles) kūrimas;
 • medinių dalių, įskaitant įvairius lentjuostes, strypus, lentas, šlifavimas;
 • medinių langų montavimas;
 • durų įrengimas;
 • medinių grindjuosčių apdorojimas ir pan.

Medienos ranka frezavimo mašina skirta tik mažoms dalims apdoroti, ji negali būti naudojama didelėms medinėms sijomis ar dideliems įrengimams apdirbti.

Frezavimo staklių rūšys ir jų trumpas aprašymas

sunkiojo frezavimo mašina medžiuiVisos mašinos yra suskirstytos į kelias grupes:

 • priklausomai nuo variklio galingumo;
 • pagal veiksmo rūšį medžiaga.

lengvas mobilusis frezavimo staklėsŠios savybės turi įtakos prietaiso veikimui. Priklausomai nuo variklio galios, visos medienos malimo mašinos yra padalintos į:

 • sunkus;
 • vidutinio sunkumo;
 • šviesa

Jei paliesite tam tikrus skaičiai, variklio galia sveria iki 1200 W. Tačiau tokie įtaisai dažniausiai naudojami profesiniam darbui, o ne namų žinynui. Labai priklauso nuo pageidaujamo įrenginio aprėpties, jo naudojimo dažnumo ir konkretaus atlikto darbo tipo.

Vidutinio sunkumo mašinos turi variklio galią nuo 750 W iki 900 W. Tokie įtaisai dažniausiai naudojami medienos vidaus apdirbimui. Jie yra gana funkcionalūs, ši galia yra pakankama, kad galėtumėte atlikti beveik visus namų darbus, kuriuose jums reikia naudoti medienos frezą. Naudodami mašiną su šios galios varikliu, galite užsiimti dekoratyviniu medžio apdorojimu ir baldų surinkimu.

Lengvosios mašinos turi galingumą iki 750 vatų. Mažiems darbams tokia mašina taip pat tinka, tačiau jei mašina naudojama pakankamai dažnai, geriau teikti pirmenybę brangesniam, bet ir labiau funkcionaliam prietaisui su didesniu varikliu.

medžio apdirbimo procesas su frezavimo staklėmisMedžio apdirbimo mašinos, naudojamos namuose dirbtuvėse, taip pat yra suskirstytos pagal poveikio medžiagai tipą. Jie yra:

 • nejudamai;
 • panardinamas

Pagrindinis skirtumas tarp fiksuoto frezavimo staklių yra tas, kad juose esantis metalinis strypas nėra reguliuojamas aukštyje. Taigi tokio prietaiso funkcionalumas yra minimalus.frezavimo staklės

Dėl povandeninių mašinų, jų konstrukcija leidžia jums sureguliuoti medžiagos malimo gylį, malimo tikslumą ir kitus medžiagos apdorojimo parametrus. Naudodami tokius prietaisus galite kurti daugybę dalių ir tvarkyti beveik bet kokią medžio dalį. Žinoma, tokios mašinos yra daug brangesnės, tačiau jų kaina visiškai pagrįsta funkcionalumu.

Katerio pasirinkimas

staklių frezavimo staklių rinkinysMedinės dalies apdirbimas atliekamas tiesiogiai peiliu frezavimo pjaustytuvu. Skirtingų rūšių gydymui naudokite skirtingus peilius.

Tinkamas medienos rankinio medžio pjovimo frezavimo pasirinkimas yra sėkmingo medžio apdorojimo raktas.

Apskritai, visus pjovimo įrankius galima suskirstyti į keletą kategorijų:

 • pabaigos tipas;
 • išpjovos;
 • kraštas

Galų apdirbimo staklės yra viena iš paprasčiausių jų konstrukcijos. Iš išorės jie primena paprastus gręžtuvus, tačiau jų darbo ilgio pabaigoje jie neturi kūginės dalies. Viena iš pagrindinių šių pjovimo bruožų yra tai, kad jų galinėje dalyje yra ir pjovimo dantys. Tai reiškia, kad galiniai malūnai gali būti naudojami:

 • medienos ruošinių pjaustymas;
 • ketvirčio atranka;
 • Krašto apdorojimas;
 • sukurti griovelį per tipą;
 • gręžimas.

Naudodami tokius peilius, jie taip pat apdoroja medinių dalių kontūras ir laiptus paviršius.

Griovelių pjaustytuvo paskirtis yra visiškai suderinta su jų pavadinimu – jie yra naudojami įvairių formų ir dydžių griovelių gamybai ant apdoroto medžio gabalo. Nepaisant to, medienos maršrutizatorių griovelius galima sąlygiškai suskirstyti į keletą kategorijų:

 1. Tiesios linijos. Naudojamas, norint pasirinkti stačiakampio profilio griovelius.
 2. Forma. Jų pagalba galima sukurti tam tikros formos konfigūracijos griovelį, priklausomai nuo frezavimo frezos.
 3. Su konfigūracija “swallowtail”.
 4. Mills gaminti griovelius T formos konfigūraciją.
 5. Mills su darbine kūgio formos dalimi (naudojama V-griovelių ir graviravimo formavimui).
 6. Cinkavimas (dekoratyviniam medienos gaminių apdirbimui).

Mills, vadinamas kraštu, turi daugiausiai porūšių ir subvienetų. Jie dažniausiai naudojami dirbant su medžio apdirbimo mašina. Jie gali būti:

 • tiesiogiai;
 • figured (arba profilis);
 • phigraine;
 • kūgio tipas;
 • liejimas;
 • sustabdyti;
 • mikro-šūvis.

Tiesi pjovikliai taip pat vadinami kopijavimo aparatais. Dažniausiai juose yra specialių guolių, kurie nukreipia peilio veikimą. Dėl to galima gaminti puikiai plokščius kraštus ant medinio gaminio paviršiaus.

Profilio arba formos pjūvis yra skirtas tam tikros formos konstrukcijos medinio gaminio kraštui.

Pjūklai su pavadinimu “kaltiniai” daugiausia naudojami grindjuosčių gamybai.

Kūginiai pjovikliai naudojami gaminio apdorojimui tam tikru kampu. Gebėjimas pasiekti šį apdorojimo formatą yra susijęs su tuo, kad šis peilių pjoviklis yra su guolio guoliu.

Sraigtiniai pjovikliai naudojami medinių spindulių skerspjūvių apvalinimui. Dažniausiai jie taip pat turi gidą.

Cinkavimas, taip pat ertmė, suprojektuota supjaustyti lanku. Tačiau jų pagrindinis bruožas yra tai, kad jie gali suteikti produktą ne tik išgaubtą, bet ir įgaubtą formą. Jei palyginsime makštį ir frezą, matysime, kad jie yra vienas kito veidrodis.

Mikro frezavimo pjovikliai naudojami, norint sukurti smaigalius. Plokšti trikampiai smaigai, sukurti naudojant šį įrankį, naudojami dviejų medinių dalių sujungimui. Šiais smaigais padeda sustiprinti sąnarius.

Atsargumo priemonės ir saugumas dirbant su rankiniu frezavimo staklėmis

asmens saugos įrangaMedienos gaminių, naudojančių medienos apdirbimo mašiną, rankinės apdirbimo pagrindinės saugos taisyklės aprašytos šiame aparate pateiktoje naudojimo instrukcijoje.

Prieš pradėdami dirbti su nauju įrankiu, būtina susipažinti su jo naudojimo instrukcija. Tai sutaupys mašinos operatorių nuo sužalojimo, o pati mašina nuo žalos ir ankstyvo nusidėvėjimo.

Be to, dirbant su tokiu įrankiu, dėl didelių dulkių susidarymo rekomenduojama dėvėti apsauginius akinius ir respiratorių. Nepamirškite šių atsargumo priemonių. Be to, būtina ausines uždėti ausinukus arba ausų antgalius, kurie apsaugotų klausą nuo neigiamo šio lygio triukšmo poveikio.

Jei nėra specialios apsaugos priemonės, galite gauti įprastą vilną, kuri yra prijungta prie ausų.

Kaip matote iš Šiame straipsnyje aprašoma medžiaga, renkantis mašiną rankinio medienos perdirbimo turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į mašiną funkcionalumo ir jo tikslinės paskirties, taip pat į taikymo sritį. Dėl medienos produktų perdirbimas namuose turėtų būti bauda rankinius frezavimo staklės medienai, tačiau modernus rinka siūlo daug modelių CNC (kompiuterinio skaitmeninio valdymo). Ar ši mašina veikia? Taip. Tačiau smulkių darbų ji netelpa namuose, nes jis reikalauja daugiau darbo ir skaitinę žinių programavimo įgūdžių valdyti šią mašiną.

Vaizdo įrašas apie naminį frezavimo staklių