Grandininių grandinių grandinėĮrankio funkcionalumas priklauso nuo darbo mazgo tinkamumo naudoti. Neteisingai sumontuota arba purvina grandininius grandininius pjūklus, ramus, sukels darbus į sielvartą. Pjovimo grandine yra pažeidžiamas mazgas. Dantys ištrinami, ištempiamos jungtys, pririšti audiniai stabdžiai. Tinkama grandinės priežiūra, jos laiku pakeitimas, prailgins įrankio tarnavimo laiką.

Grandinės laisvù rankù çrangos parametrai

Pjovimo grandinė Stihl 62 jungtys, 0,325-1,6 Gamintojų grandinė 26RMKiekvieno tipo pjovimo agregatas sukurtas tam tikroms savybėms. Taigi, standartinis yra atstumas tarp važiuojančių ir pirmaujančių žvaigždžių dantukų. Grandinės dantys tiksliai patenka į grandinės skyles, sukurtas kilnojamomis nuorodomis į kniedes. Šis atstumas vadinamas grandinės žingsniu, matuojamas coliais:

 • grandinė 0,325 skirta lengvam darbui, sumontuota ant namų apyvokos priemonės;
 • žingsnis a, 375 (3/8) naudojamas pjūklams, kurių galia yra iki 4 kW;
 • grandinės aukštis 0, 404 taikomas profesionaliam įrankiui.

Kuo didesnis žingsnis, tuo didesnė galia yra reikalinga pjūviui ir didesnė našumas.

Vairavimo jungties storis nustato grandininę pjūklą ir yra matuojama 1,1-2,0 mm diapazone. Svarbi charakteristika yra grandinės profilis. Mėgėjų grandininiams pjūklams ausinės yra sumontuotos su mažu profiliu, todėl variklio apkrova sumažėja. Pjūklai su aukšto profilio “ašara” medienos giliau ir agresyviai. Bet tai padidina vibraciją. Jei aukšto profilio ir ilgapjovės pjovimo diskas pritvirtintas prie profesionalaus įrankio, jis veiks su dideliu vibracija, kuri kenkia pjūklui ir asmeniui. Todėl pasirinkite vidurį – didelis žingsnis, žemas profilis ir atvirkščiai.

Grandininio grandinėlės profilisGrandininių pjūklo grandinės grandinių skaičius priklauso nuo padangos ilgio ir yra nurodytas pasu. Pagrindiniai grandininių pjūklų gamintojai naudoja savo grandines. Patvariausias pjovimo diskas Husqvarna, 1, 6 mm skerspjūvio jungtys yra patvarus, plienas naudojamas karbidui. “Makita” pjovimo grandinės laikomos lengvais, danties storis yra 1,1-1,3 mm. Pripažintas pasaulinės grandinės gamintojas yra Oregonas. Picco Duro, Rapid Duro, Picco Micro pjūklas yra pripažintas geriausiu, jie turi suvirintus pjovimo kraštus, įskaitant laimėjusius. Grandinės pjovimo grandinės kaina priklauso nuo naudojamos medžiagos ir pjovimo dantukų skaičiaus drobėje.

Perkant grandininius pjūklus, tuo pačiu metu reikia nusipirkti 3-4 grandines. Periodiškai pakeiskite skudurėlį, netgi nusivilkite. Kai visos grandinės ištemps, perdavimo mechanizmai taip pat taptų netinkami. Kiekvienai grandinei nereikia pakeisti žvaigždžių atkūrimo.

Priekabos priežiūra – grandinės įtempimo kriterijai

Grandinės įtempimas ant audinioVeikimo metu pjūklų pjūklas patiria didžiulę apkrovą. Laikui bėgant, grandinės žingsnis padidina ir net galimą pjovimo ašmenų ant dantų. Tai yra normalu, jei viršutinis dantis, ištempęs aukštyn, virsta griovelyje, lieka jame trečdaliu. Tai yra nenormalus, jei apatinė grandinės dalis yra stipriai susilpnėjusi. Kaip tinkamai priveržti grandinine grandinine grandine? Būtina atlaisvinti padangos tvirtinimą ir traukti grandinę.

Norėdami ištraukti grandinę, yra įtempiklis. Kai reguliavimo varžtas sukasi, kaištis judina padėtį išilgai griovelio, pjūklo kreiptuvo judėjimas į priekį, padidinant ašies įtempimą grandinės įtempimui. Reguliuojant, būtina grandinę paversti ir pasiekti, kad treniruotės ir trūksta užkandžių kelyje. Po tvirtinimo padangas priveržkite ir patikrinkite pjūklo veikimą.

Ruožas yra laikomas tinkamu, kai po pjūvio sustojimo yra mažas laisvas smūgis.

Pritvirtinimas gali sukelti padangos gniuždymą, suklijusias sąnarius. Laisvoji grandinė atneš užkandžių ir slydimo su galimu plyšimu. Prispaudimo varžtas gali būti priešais arba už apsauginio korpuso.

Kodėl man reikia grandininių pjūklų grandinių?

Grandinės alyvos tiekimo sistemaTepant riebalinių dalių mechanizmus, sukuriamas tarpas, kuris apsaugo nuo paviršių kontakto. Tai yra šios grandinės apsauga, kuri leidžia:

 • mažiau pastangų perkelti mechanizmą;
 • Sumažinti kontaktinį dalių šlifavimo paviršių;
 • pervadinti šildymą, trintis trinties metu;
 • apsaugo nuo pjovimo diskų pjovimo.

Šiuolaikiniai pjūklai turi nuolatinę priverstinę tepimo sistemą. Vis dar yra grandininiai pjūklai, kuriuose tepalas yra reguliariai tiekiamas iš rezervuaro, siurblys yra įjungtas iš įrenginio mygtuku, įrengtu ant rankenos.

Alyvos siurblys MoliūgųGrandininių pjūklų grandinės aliejus parenkamas specialia kompozicija. Tai turėtų:

 • išlaikyti skysčio temperatūrą be nulio;
 • turėsite specialių priedų, kad išvengtumėte danties tepimo;
 • apsaugokite pjovimo diską nuo pjovimo.

Tokias savybes turi specialūs alyvos, sukurtos ir pagamintos “Stihl” ir kitų pirmaujančių gamintojų. Tinkami aliejai yra M6 ir M8. Eksploatuojant riebalų srautą į grandinę eksploatacijos metu patikrinamas darbas tuščiame popieriaus lape tuščiąja eiga. Alyva turėtų palikti būdingą pėdsaką juostos pavidalu. Tepimo nebuvimas atsiras šildant ir rūkant pjovimo agregato srityje.

Automatinis grandininių pjūklų grandinių tepimas su reguliuojamu siurbliu padės sumažinti brangaus produkto kainą.

Tepalo alyvaKuo tankesnė mediena, tuo daugiau pjovimo reikia. Automatinis tiekimo srautas užtikrina srautą, priklausomai nuo grandinės apkrovos. Ateityje aliejus sumaišomas su pjuvenomis ir absorbuojamas.

Jei naudojate benziną garsią užsienio gamintojų prekę, turite naudoti rekomenduojamą alyvą. Apie tai, kaip naudoti alyvą grandininių grandinių grandinėms, priklauso nuo visos įrangos remonto trukmės. Mažesnio pjovimo agregato apkrova sukurs geresnes sąlygas varikliui eksploatuoti.

Grandininio grandininio pjaustymo tvarka

Bet koks grandininis pjūvis laikui bėgant praranda aštrus pjovimo įrankio kraštus. Negalima dirbti su šiurkščiu įrankiu, variklio pakėlimo apkrova, darbas juda lėtai. Todėl pjūklai yra aštrūs, o ne didelei dantų dilimui. Atsižvelgiant į pjūklo pjovimo disko kokybę, gali prireikti pjaustyti po skirtingo darbo laiko.

Galandimo sistema Tinklai su nugalėjusiu paviršiumi namuose negali būti sustiprinti. Tačiau tokia priemonė kelis kartus brangesnė ir naudojama specialiomis sąlygomis. Likusią drobės dalį galima pjaunant naudojant grandininių pjūklų grandininių pjūklų, specialių įrankių rinkinį arba staklių įrankį.

Visi darbo su pjovimo grandine darbai atliekami su odiniais pirštines, kad būtų išvengta sužalojimų.

Svarbu gauti galutinį rezultatą nepriklausomai nuo darbo būdo ir naudotų įrankių. Tinkamas galandimo kampas, supjaustytos plokštumos ir vienodų visų dantų veidai leis atkurti grandinės audinio tinkamumą.

Visi kampai turi atitikti grandinės paso duomenis.

Grandinės grandinės veidų galandimo kampaiJei naudodami failą pjaustysite grandininių pjūklų grandines savo rankomis, jums reikės dėmesio ir kantrybės. Darbas yra lygus, geriau naudoti šabloną, kad nebūtų didesnis už ženklą. Pjūklo pjovimo peiliuką galima pjauti specialiai. Rinkinyje yra:

 • apvalūs ir plokšti failai;
 • turėtojas;
 • kalibrai ir šablonai;
 • rankenėlių rinkinys;
 • Kablys kliringo spragas.

Tikslinkite grandinę savo rankomisTurėtojas reikalingas failo kryptims nustatyti, jis padeda valdyti profilį. Kalibras naudojamas norint nustatyti krašto gylį. Būtina sekti galandimo operacijos seką:

 1. Įstatykite spaustuką, kad grandinė nebūtų slenkama.
 2. Užfiksuokite šabloną, kad rodyklė atitiktų snapelį;
 3. Pažymėkite pirmąją nuorodą, iš kurios prasideda galandimas.

Turite dirbti su failu iš savęs.

Kur galiu grandinine grandinine grandine nukreipti nepatyrusiam vartotojui? Jei pjūklo dantys tvirtai ir netampai nuplaunami, reikės griebiklio, dirbdami su specialia įranga. Sunku pjaustyti saws karbido galą. Serviso centre, galandimas atliekamas atsižvelgiant į standartinius kampų į skutimosi aštrumo būseną.

Įrankių laikymas

Baigę darbą, įrankis turi būti sutvarkytas. Pjuvenų spragų ir pjuvenų valymas iš prilipusių pjūklų išvengs korozijos ir užtikrins įrankio oro aušinimą. Alyva turi būti nusausinta, kad ji nepasklistų, ir dujų bakelyje sukurtų degimą mišinį. Laikykite pjovimą šiltoje, sausoje vietoje, šalia šildytuvų.

Grandininių grandinių grandinės, jų rūšys ir dydžiai – video