klematis v predmestskej oblastiAk chcete pestovať krásnu klematis (ako na fotografii), výsadba a starostlivosť na otvorenom poli musia byť v súlade s určitými pravidlami. Iba v tomto prípade potešia “vodopád” kvetov rôznych odtieňov každého pre chodcu. Zariadenie sa odvoláva na známu skupinu škvŕn. Vzhľadom k tomu, že kmeň po troch rokoch jeho života sa stáva ťažkým, botanika často volajú klematis drevený kvet. Kvôli tomu, že rastlina nie je jemná, možno pozorovať na rôznych kontinentoch našej planéty, ale častejšie sa vyskytuje na krajinách východnej Ázie.

Jedná sa o jedinečný druh kvetu, ktorý má nielen atraktívny vzhľad, ale aj veľmi užitočný. V medicíne sa používa už mnoho rokov. Clematis dokáže vyčistiť vzduch a zlepšiť celkový stav človeka.

Výsadba rastlín na otvorenom teréne v meste Ural

pestovanie klematidy v UraleStarostlivosť o tento druh kvetu si nevyžaduje špeciálne zručnosti. Napriek tomu existujú rozdiely v pestovaní rastlín na rôznych kontinentoch. Čo sa týka pristátia a starostlivosti o klíma v Uraloch, je mierne odlišný od pestovania v teplejších oblastiach. Dôvodom je predovšetkým drsné podnebie a pomerne ťažké poveternostné podmienky.

V prírode existuje asi 230 druhov tejto rastliny, ale iba niektoré môžu byť vysadené v tejto časti planéty.

Clematis, ktorý ľahko znáša náhle zmeny teploty:

  1. Zhakman. Je to liana, ktorá má pomerne veľké pupeny. Často vo voľnej forme sú lilami. Zábery tejto odrody môžu dosiahnuť dĺžku 4 metre.klíma odrody Jacmman
  2. Integrifoliya. Druhy kríkov, ktorých výška dosahuje 2,5 metra. Priemer kvetov je asi 12 cm. Veľmi podobajú zvončeky. Vzhľad pukov len na mladé vetvičky.Clematis Integrfolia
  3. Vintsella. Dĺžka výhonkov tejto rastliny môže dosiahnuť 3,5 metra. Listy sú zložité. Kvety veľké. Často majú ružový, fialový alebo červený tón. S náležitou starostlivosťou sa na jednom puzdre môže objaviť až 100 púčikov.clematis Vincella

Clematis v severozápadnej časti vyžaduje špeciálnu výsadbu a starostlivosť. Do závodu nezomrela v zime, mala by byť vysadená v prvom mesiaci jari. Pred mrazom budú kríky posilňovať a dobre koreňovať. klíčky v škôlkeSady nakúpené v obchodoch by mali byť umiestnené iba na otvorených miestach, kde je dobrý prístup na slnko.

Clematis v Urale sa bude dobre rozvíjať, ak sa vysadí na terén chránený pred vetrom.

Sadenice rastlín potrebujú do hĺbky 20 centimetrov. Drážka kvetu by mala byť pripravená vopred. Jeho priemer by mal byť približne 0,7 centimetra. Ak je pôda chudobná, potom je lepšie urobiť dutinu širšiu. Toto je nevyhnutné, aby bolo v strede miesto, kde sa hnojivo umiestni.

KlíčkyPre oblasti, kde sa blíži podzemná voda, by sa malo použiť drenáž. Jedná sa o rastliny, ktoré nemajú radi príliš veľa vlhkosti.drenážne zariadenie

Aj klematis zle reaguje na kyslú a ílovitú pôdu. Optimálna možnosť pre vinič je výživný, drobivý substrát.

Veľa závisí od správne pripraveného miesta na pestovanie. K rastline rýchlo chytil, na dno by mala byť položená vrstva piesku alebo perlit, ktorý bude pôsobiť ako prášok do pečiva. Zastrešenie by malo byť zabalené do pôdy spojené s humusom.

S cieľom uľahčiť starostlivosť o rastlinu by mladé sadenice mali byť ihneď pripevnené k podpore, na ktorej sa budú túlať.

pristátie clematisPred umiestnením sadenice do pôdy je potrebné ich prerezávať. Zastrešenie je odstránené tak, aby existovali dve obličkové žije. Sekcie by mali byť posypané dreveným uhlím. To ich ochráni pred hnilobou. Po výsadbe musí byť sadenica napojená.

Clematis sa stará o Urals

Clematis sa stará o UralsAk chcete kvitnúť kvet s dlhým, bohatým kvitnutím, nielenže viete, ako pestovať klematis, ale aj ako sa oň starať. Obrovský vplyv na rast má rastliny, ktoré sú v blízkosti. Priaznivo ovplyvňuje vývoj vinohradov divoké hrozno, kampsis, aktinidia.

Pravidlá starostlivosti o rastlinu:

  1. Najlepšie obväz. To je dôležitá súčasť starostlivosti o rastlinu. Oplodniť kvetina by mala byť niekoľkokrát do roka. Na jar sa odporúča zaviesť finančné prostriedky založené na dusíku. Najlepšie je použiť kvapalné prípravky, ktoré sa pred použitím vo vode zriedia. Dusík urýchľuje rast vínnej révy na začiatku jari a dá mu bujnú zeleninu. Druhý postup sa vykonáva pred rozchodom. Preto je potrebné použiť zlúčeniny draslíka. popolNajlepšou možnosťou je popol. Zastavte top dresing by mal byť prvý vzhľad kvetov. Ak budete pokračovať v hnojivách, klíma prestane kvitnúť a všetky jeho sily sa dostanú do vývoja zelene. Prvý kvitnutie trvá 14 dní. Potom po niekoľkých dňoch začína druhá fáza kvitnutia, pred ktorou sa musí znovu pridať malé množstvo draselného hnojiva.hnojivá pre klematis
  2. Orezanie. Do závodu sa potešilo oko s bohatým a dlhotrvajúcim kvitnutím, tento postup je jednoducho nevyhnutný. Ak odstránite dospelých a poškodené výhonky, krík rýchlo obnoví svoju silu a vetvičky sa zrýchlia rastom. Na zimu je potrebné odrezať všetky vetvy a nechať dva alebo tri uzly nad zemou.rezanie klematis
  3. Príprava na zimu. Vzhľadom k tomu, že v Urali po dlhú dobu existujú ťažké prechladnutia, kríky by mali byť chránené. Preto sa odporúča použiť plátno, ktoré je možné zakúpiť v špecializovanom obchode.príprava klíma pre zimu
  4. Škodcami. Tento druh rastliny má dobrú odolnosť voči rôznym chorobám. Ale napriek tomu, klematis stále postihuje niektoré choroby. Jedným z nich je vôľa Wilt. Je to choroba, z ktorej na prvom mieste trpia horné lístie. Ak sa nič neurobí, potom krov môže zomrieť.Clematis potrebuje pomoc

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť chorôb, ktoré postihujú klíma, je roztok manganistanu draselného.

Ak spozorujete všetky podmienky pestovania viniča, môžete v krátkom čase pozorovať divoký výskyt tejto neuveriteľne krásnej rastliny.

Rýchly spôsob, ako množiť klíma so semenami

semená klímaTo je jedna z hlavných metód používaných záhradkármi. Vedieť, ako pestovať klíma od semien, môžete rýchlo zvýšiť zbierku tohto úžasného kvetu. Zrná liany môžu byť veľké a malé. Z nich závisí trvanie klíčenia semien a doba dozrievania kapsúl.

Veľkosť semien nezávisí od veľkosti pukov a samotného kríka.

Ak chcete pestovať klíma od semien doma, musíte najprv správne zberať semená. V rastlinách s malými semenami môže zber plodov začať jeden mesiac po ukončení kvitnutia a vo veľkých rastlinách po 4 mesiacoch. Uložte ich do miestnosti s minimálnym percentom vlhkosti a nízkou teplotou.

Sekacie stupne:

  1. Príprava zŕn. Barboring je najefektívnejším spôsobom. Vďaka nemu klesá rýchlosť klíčenia semien. Aby ste to urobili, musíte nalievať roztok sódy do litrovej nádoby (2 čajové lyžičky na 200 ml kvapaliny). Vo výslednej zmesi dajte zrno a pripojte ho k kompresoru pre akvárium. V tomto stave uchovávajte 5 hodín. Tento postup sa odporúča každý deň na týždeň. Zároveň meníte denne vodu. Zrná môžu byť tiež umiestnené do rastového stimulátora tridsať minút.prebublávanie semien clematis
  2. Siatie. Používajte len drevenú škatuľu, ktorej výška je v rozmedzí do 20 cm. Ošípte na substrát pozostávajúci z rašeliny, fezu a záhradnej pôdy (v rovnakých pomeroch). V spodnej časti nádrže ležal odtok. Na to môžete použiť drvenú tehlu alebo expandovanú hlinku. Na povrchu pôdy vytvárajte malé brázdy, ktoré nie sú hlbšie ako 1 cm. Umieste zrná o vzdialenosť 5 cm od seba. Vrchol s pôdou a nalejte sprejom.kmeňové semenáče
  3. Transplant. Po dvoch listoch sa objavia na mladých rastlinách, môžete transplantovať plastové nádoby.

Najvyššie na zachytenie. Pristáť na trvalom mieste ďalejtransplantácie do samostatných kontajnerovt potom, čo sa sadenice dobre posilnia.

Ak chcete osivo rýchlo klesnúť, odporúča sa vytvoriť mini-skleník s polyetylénom.

Ak je všetko vykonané správne, prvý kvitnutie sa zaznamená v druhom alebo treťom roku života.

kvitne mladý clematisNa urýchlenie klíčenia môže byť spôsob manuálneho odstránenia ochranného plášťa. Toto by sa však malo robiť veľmi opatrne, aby sa nepoškodilo jadro.

Výsadba, starostlivosť a násobenie klematidy v Uraloch je príležitosťou na vychutnávanie jedinečného kvitnutia rastliny počas teplého obdobia. Ak splníte všetky podmienky, liana bude vždy mať krásny výhľad a vyzdobiť akúkoľvek časť lokality.

Video o funkciách výsadby a starostlivosti o Clematis