dekorácia kvetinového záhonu kynieMajors, sú tiež cynické, zdobia záhon s krásnymi krásnymi kvetmi počas celej letnej sezóny. Cinchia, výsadba a starostlivosť v otvorenom teréne, za ktorou nie je ťažké, pestujú semená a sadenice. Ročné kvety po odkvitnutí poskytujú dobré semená, zbierajú, ktoré dostanú vynikajúci sadivový materiál pre budúci rok. Ak chcete získať veľké kvetenstvo a svieže kríky, amatérski záhradníci používajú niekoľko pravidiel pre starostlivosť a pestovanie týchto rastlín.

Kde rozbiť kvetinové záhony pod zini

dobre upravené kvetinové záhony cynieSprávne pestovanie čínskych na otvorenom teréne je nemožné bez dobrého miesta pristátia. Rastlina miluje slnečné žiarenie a teplo, takže pre ne je vybrané otvorené miesto.

Je dôležité, aby v oblasti kvetinového záhonu nevyrastali veľké stromy a poskytovali hojný tieň.

Známky vhodného miesta pre záhon:

 • pôda je voľná a plodná;
 • miesto je dobre vetrané, ale nie je navrhnuté;
 • Zem je dobre osvetlená slnkom;
 • Pôda prechádza cez vodu bez toho, aby sa jej oneskorila.

Voda by nemala stagnovať v pôde, inak korene rastlín budú hniť.

Ak je pôda príliš hustá, pridá sa k nej piesok alebo trávnik. Preto sa zlepšujú odvodňovacie vlastnosti pôdy.

Doba výsadby

Ak chcete správne určiť čas, kedy sa výsadba zini na otvorenom teréne, riadia poveternostnými podmienkami. Ak sú noci studené a na zemi sú mrazy, stojí za to počkať. Ak sa zem zohreje dobre a teplota sa zníži pod nulu, neočakáva sa – kvety sa môžu vysadiť. V závislosti od spôsobu pristátia vyberte najvhodnejší mesiac. Napríklad, na pestovanie semien v otvorenom teréne vyberte koniec apríla. Ak je pôda zasadená sadenice, vyberte jemný deň v polovici mája.

Ako vysádzať semienka v zemi

výsadba semien zinie na otvorenom teréneSpôsob výsadby zinku v pôde so semenami je vhodnejší pre južné oblasti Ruska. Klimatické podmienky regiónov prispievajú k rýchlemu otepľovaniu pôdy. Aby semená produkovali častejšie silné výhonky, pestovatelia kvetov používajú takýto algoritmus výsadby:

 • semená na 5 dní pred výsadbou zabalené v horúcej handričke impregnovanej epinovým roztokom na klíčenie;
 • pre kvetinové záhony vyberte dobre osvetlené miesto;
 • pripraviť pôdu – uvoľniť, pridať hnojivá (superfosfát) a piesok na zlepšenie drenážnych vlastností;
 • určiť schému výsadby, najčastejšie semená sú zasiate obrazným spôsobom (vo forme kruhu, srdca, harmančeka);
 • v deň vysadenia sa z kvetinového záhonu odstránia všetky buriny a kamene;
 • v pôde vytvárajte drážky a vysádzajte osivo, ktoré bolo naočkované.

Drážka veľkých spoločností by mala byť 4 cm hlboká a semená by mali byť umiestnené 30 cm od seba. Väčšina veľkých a väčších v tomto prípade rastie. Ak sú semená príliš tesne umiestnené v rade – kvety budú menšie a slabšie.

výhonky otvoreného zinkuPripravené semená dobre rastú. Ak nie sú predklíčené, polovica sadivového materiálu nesmie umožniť klíčenku. Po vysadení sa kvapalina rozlieva cez postrekovač tak, aby nebol zablokovaný. Ďalšie napájanie sa vykonáva po výskyte klíčky.

Výsadba zinnia so sadenicami

rastúce sadenice škoriceDruhou cestou je pestovať zinok v pôde na jar v sadeníkoch. Táto metóda je vhodná pre akúkoľvek oblasť, pretože poskytuje zaručený výsledok. Sadenice sa pestujú vopred a vysadia sa pri stanovení dobrého teplotného režimu. Algoritmus činnosti je rovnaký ako pri nasadení. Rozdiel je v tom, že sadenice sú umiestnené vo vzdialenosti 35-40 cm od seba, prehĺbenie o 5-6 cm. Po výsadbe, sadenice sú dobre napojené.

Pri transplantácii mladých rastlín na posteľ je potrebné nepoškodiť korene a výhonky. Ak bola rastlina v rašeliníkovom baníčku, nemusí sa odstrániť – najlepšie je to priamo v banke.

Po dokončení výsadby zinku v otvorenom teréne sú kvetiny starostlivo ošetrené – hojne sa vysypajú, odstráni burinu a oplodí.

Ako sa starať o cynia

starostlivosť o sadenie zinniaStarostlivosť o dospelé sadenice veľkých spoločností sa skladá z piatich postupov:

 • bohaté zavlažovanie;
 • uvoľnenie suchej zeminy;
 • odstránenie buriny;
 • zvieracie výhonky;
 • aplikácia hnojív.

kytice škoriceAk chcete pestovať a starať sa o cynia v otvorenom poli, dosiahol dobrý výsledok, kvetinové záhony sú dobre napojené. Namiesto častého, ale povrchného zalievania poskytujú rastliny pravidelné a bohaté. Takže sa im podarilo dobre absorbovať vlhkosť, zatiaľ čo pôda medzi zavlažovaním má čas vysušiť, čo neumožňuje korene hnilobu.

Voda kvety, ktoré potrebujete na koreň. Ak sa voda dostane do dutín výhonkov, začnú hniť. Ak sa voda dostane do púčikov, stratí ich estetický vzhľad.

Pôda medzi kvetinami sa mení na hustú kôru. To sa stáva pravidelne po dobrom zalievaní, keď sa zem vysuší a vytvrdzuje. Vzniknutá kôra neumožňuje prenikanie vzduchu do koreňov rastlín, kvôli ktorým sa vyvíjajú horšie. Preto, medzi zalievanie pôdy uvoľniť, poskytovať koreňový systém s prístupom vzduchu.

Pravidelne odstráňte burinu iba v čase, keď sa veľké kvetiny rozkvetli. Malé rastliny nie sú schopné absorbovať všetky živiny a vlhkosť z pôdy, ak sa burina pestuje v blízkosti. Odoberá živiny, rýchlo rastie a potláča kvety. Ale akonáhle ziny rastú, nebojí sa buriny.

tsiniya v kvetináčochK cynizmu, výsadbe, starostlivosti a kvitnutiu v otvorenom teréne, ktoré sú pre záhradníka dôležité, rástla v bujnom kríve. ich vrcholy musia byť rozbité. Ak je cieľom – rastúci veľký kvet na dlhej nohe, odrežte bočné výhonky a vrchol sa nezaslepte.

Vykonávať hnojenie len vtedy, ak kvetinový záhon s veľkými zväčša dlho nekvitne alebo má depresívny vzhľad – žlté listy, pomalé výhonky. Je lepšie vziať kvapalné prípravky s antifungálnym účinkom. Vhodné sú napríklad “Humate” alebo “Humax”.

Zber a skladovanie osív

zbierka semien cyánovVýsadba zinku a vonkajšej starostlivosti na zimu sa líši od bežnej starostlivosti o zber semien a prípravu lôžok pre novú sezónu. Zretie kapsuly so semenami trvá pomerne dlho – 50-60 dní od okamihu kvitnutia. Ak počas starostlivosti o rastliny kvetináči odrezávajú vyblednuté kvetinové hlavy, potom sa počas obdobia prípravy osiva zachovajú semenné boxy silných a veľkých rastlín. Môžu sa odrezať len vtedy, keď sú úplne zrelé.

Semená by mali byť zozbierané z hornej veľkej kvetiny. Po stárnutí sa vyreže nožnicami a vysuší. Po zaschnutí semien do obálky podpíšte a ukladajte na zimu.

Cynizmus je hlavnou výzdobou záhonov. Ak sa riadne starajú, vyzerajú kráľovsky, hojne sa rozvíjajú a rýchlo rastú na radosť z kvetinárstva.

Video o výsadbe semien zinku na otvorenom teréne