dúhovka holandskýJedným z najkrajších a najromantickejších rastlín je írsky holandský bulbous iris. Vysádzanie a starostlivosť o neho je trochu nepríjemné podnikanie, ale bude so záujmom vyplácať krásne kvitnúce kvetinové záhony. Vonku sa podobá tropickému motýľu, ktorý sa usadil na stonke, aby odpočíval a lietal na svete. Kvôli svojej kráse, dúhovka okamžite tlmili záhradníkov. Bez nej by takmer žiadna záhonová kocka nemohla robiť.

Popis a odrody

jedinečná holandská dúhovkaAko základ si vezmeme Iris Hollandica (Iris Hollandica).

Najskôr sa odklon od témy a uvádzame, že termofilné kosatce majú tri hlavné odrody:

  1. Juno. Charakterizované ako rastliny milujúce teplo. V podstate sú pestované ako ročné obdobia.
  2. Iridodiktiumy (sú tiež nazývané ok, napríklad Iris holandský popol Jem). Najviac nenáročné a nenáročné. Ich kvitnutie nastane hneď po tavení snehu.
  3. Ksifiumy. Tento druh na druhej strane má svoje vlastné kategórie: španielsky, americký a holandský. Tento druh je najrozšírenejší v našom regióne, preto je predmetom diskusie práve tieto. Milovníci ich pestujú ako ročné kvety alebo vo vnútri. Zistiť identitu forme môže byť prítomnosťou hrubých šupín na žiarovky, ktoré po odkvitnutí by mal kopať, suché a poslať na chladnom mieste, na zimu.ksifiumy

Iris Dutch je xifium a označuje hybridné odrody holandskej kategórie odvodené v krajine s rovnakým názvom. V kvetinárstve sa predávajú vo forme žiaroviek, ktoré sú pokryté viacerými vrstvami váhy. V dospelom tvare je výška rastliny v priemere 0,6 m, ale všetky závisia od odrody. Napríklad írske holandské modré diamanty, Casablanca, Blue Magic a iné sa líšia vo výške od 0,45 do 0,7 m.

Ak pristanete dúhovky na miestach, ktoré nie sú prístupné vetru, nepotrebujú podporu.

Samotná rastlina je zima odolná. Napriek tomu, pri silných mrazoch, musia byť nejakým spôsobom zakryté, aby sa zabránilo zmrznutiu. Irsky sa našli široké uplatnenie. Nielen zdobia záhony záhrad a kvetinových záhonov, ale tiež rastú pod rezom na vytvorenie kytic a kvetinových kompozícií.

kvety dúhovka holandskýKvitnutie holandskej dúhovky (fotky sú uvedené nižšie) prichádza v poslednom májovom týždni a trvá až do začiatku júna. Pokiaľ ide o spektrum odtieňov púčikov, môžu byť veľmi rozmanité od bielej a modrej až po oranžovú a fialovú. Po kvitnutí rastlina začína sušiť listy a do konca augusta úplne vyschne.

Related  Naučiť sa správne starať o zigokaktusom

Iris holandský bulbous: výsadba

vysádzanie holandských dúhoviekV zásade je výsadba dúhovitých dúhoviek identická s koreňmi. Napriek tomu však existuje množstvo odtieňov, ktoré treba bezpodmienečne sledovať:

  1. Vegetačné obdobie cibuľovitých kosatcov je pomerne krátke. Kvitnutie prichádza neskoro, počas leta a rýchlo sa zastaví. Preto je dôležité vybrať správny materiál na výsadbu. V tomto prípade stojí za pozornosť zlatú farbu žiaroviek, absenciu tmavých škvŕn alebo mäkkých zón. Správnosť výberu závisí od vývoja zariadenia a stavu.
  2. Pred zasadením kvetinovej banky je povinné ju spustiť do roztoku fungicídu a stáť tam niekoľko hodín. Tento postup ho chráni pred hnilobou v zemi. Po zožltnutí žiarovky dôkladne vysušte.
  3. Cibuľovité holandské dúhovky sa vysádzajú na jar.
  4. Pôda na lôžku alebo na miesto, kde budú vysadené dúhovky Žiadame orať a potom dezinfikovať manganistanom draselným (len naliať.). To pomôže zbaviť sa mikróbov, baktérií, ktoré môžu poškodiť žiarovku a zničiť rastlinu.
  5. Žiarovky rastlín, keď sa začnú objavovať korene. Tak sú vyvolaná v hĺbke 10-15 cm, vzdialenosť medzi pozorovanie vzoriek po 15 cm. Táto vzdialenosť bude poskytovať dobrý rast a vývoj a nedovolí vzájomne zatemniť skupiny navzájom.
  6. Zasadené žiarovky sú posypané pôdou a dobre napojené.

Hlavné pravidlá starostlivosti o bulbous holandský iris

starostlivosť o dúhovku holandskýK rastline vyvinutý bez komplikácií a dlho potešený s kvitnutím, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel pre starostlivosť o kvety.

osvetlenie

Krivky sú svetlo milujúce rastliny, takže musíte vybrať suché a dobre osvetlené miesta na pestovanie. Súčasne však musia byť chránené pred priamym slnečným žiarením. Ideálnym miestom pre kvetinovú záhradu je perá s dostatočným osvetlením.

pôda

Pokiaľ ide o substrát, živina a voľná pôda sú dôležité pre dúhovky. V tomto prípade by malo byť jeho pH alkalické alebo neutrálne. V prípade, že údaje sú rozdielne alebo íl substrát prevláda v tejto oblasti, bude správna poloha pomôcť pridať piesok, bráni stagnáciu vody, ako aj zavedenie vápenného hydrátu na nastavenie hodnoty pH na požadovanú hodnotu.

Irizy dávajú prednosť voľnej pôde, takže po výsadbe pravidelne uvoľňujte. 1-2 krát týždenne bude stačiť.

zalievanie

Vzhľadom k tomu dúhovky je veľmi citlivý na zamokrenie pôdy (čo vedie k koreňovú hnilobu a ďalšie stratu všetkých žiaroviek), pred výsadbou je potrebné sa postarať o dobré odvodnenie, takže voda môže “ísť” a nehromadí na mieste pristátia.

Rusko sa vyznačuje dažďovými sezónami, takže po odkvitaní žiarovky sa odporúča vykopať, vysušiť a umiestniť na suché miesto na uskladnenie.

Ďalšie hnojenie

záclona holandských dúhovZariadenie taktiež netoleruje účinky žiadnych chemikálií. Preto musíte s vrchným obväzom byť veľmi opatrní. Lepšie vyberanie kompostu alebo humusu v množstve 1 lyžica / m 2. Po vysádzaní žiaroviek je možné rastliny “kŕmiť” popolom z dreva.

Related  Ako pestovať citrón z kostí doma

Často v obchodoch predávajú iris holandský mix. Vysádzanie a starostlivosť o takéto žiarovky je totožné. Len “farebné púčiky” pre vás budú “prekvapením”.

Teraz viete, ako a kedy rastúce holandské dúhovky. Dodržiavanie všetkých pravidiel vám umožní pestovať úžasnú krásu rastliny a rozjasniť vaše stránky jasnými farbami.

Video o žiarovkách s irisom