Užitočný a chutný melón šťava92% melónu pozostáva zo šťavy. Šťava obsahuje všetky užitočné látky, s výnimkou vlákien, ktoré sa oddeľujú počas filtrácie. Preto je čerstvá šťava často ešte užitočnejšia ako buničina melóna. Pri stláčaní sa okolo kôry odoberá biela hmotnosť a má špeciálne zloženie. Preto v šťave viac koncentrovanej, zbierať všetky prvky prítomné v buničine. Výhody melónovej šťavy sú spôsobené silným čistiacim účinkom. Používajte ju na preventívne, lekárske a kozmetické účely.

Výhody melónovej šťavy

Šťava z melónu má priaznivý vplyv na všetky orgányMelón je uznávaným diétnym produktom a jeho prínosy sú už dávno známe. Šťava, to je perfektná forma použitia melóna v pohodlnom balení. Takže s cieľom priniesť vitamínový koktail do telocvične je lepšie ho baliť do fľaše, ako nosiť plátok melóna. Použitie čerstvých štiav znižuje zaťaženie tráviaceho systému, pretože v šťave neexistuje žiadne vláknové vlákno. Šťava má priaznivý účinok na všetky orgány:Šťava z melónu vytlačená z červenej a bielej buničiny

 1. Obličky a močový mechúr dostávajú zásaditý make-up. To znižuje kyslosť, kameň a piesok začínajú klesať, rozpúšťať sa. Vzhľadom na draselné soli sa koncentrácia kyseliny močovej znižuje.

Diuretický účinok šťavy môže odstrániť nadbytočnú tekutinu z tela. Človek stráca váhu, jedy a trosky sa vymyjú z obličiek. To má priaznivý vplyv na prácu pri čistení obličiek. Súčasné používanie šťavy a slaných jedál naopak vedie k opuchu. Sodík spomaľuje vodu v bunkách, a preto sa pridá z vodného melónu voda v tele.

 1. Výrazné ochorenia, ako je artritída, dna, ateroskleróza ustupujú pred čistiacim účinkom šťavy. Súčasné vitamíny B a najsilnejšie antioxidanty kyseliny askorbovej pomáhajú znížiť množstvo usadenín spôsobujúcich bolesť. Špeciálne vlastnosti sú kyselina listová, ktorá má priaznivý účinok na všetky ľudské orgány. Podieľa sa na tvorbe hemoglobínu a zlepšuje činnosť sleziny.

V šťave prejdú všetky minerálne látky predstavované soľami:

 • vápnik;
 • horčík;
 • železo;
 • fosforu;
 • meď;
 • draselný.
 1. Kyselina listová a iné organické kyseliny melón šťava je potrebné účinne ovplyvniť srdce. Tiež podporuje rozšírenie krvných ciev, vymytie cholesterolu a zníženie tlaku u pacientov s hypertenziou.Melónová šťava je kontraindikovaná pri pankreatitíde

Použitie melónovej šťavy je prospešné pre pečeň, ale iba ak nie je pankreatitída. Pri 80% sa šťava pozostáva z destilovanej vody a toxíny prechádzajú do roztoku, ktorý je držaný pečeňou. Lykopén, prítomný v šťave, je preventívny proti novotvarom.

Melón šťava dobre odstraňuje podráždenosť a agresívny stav. So zníženou odolnosťou nápoj postupne posilňuje zdravie. Jedným slovom, čerstvá šťava nielen úplne nahradí čerstvé melón, ale je tiež oveľa pohodlnejšie používať. Zároveň je potrebné vedieť, že šťava je iba čerstvá. Rýchlo sa zmení na kyslosť a nie je uložená v chladničke.

Šťava nie je skladovateľnáAk chcete tento výrobok používať, musíte ho uchovať. Priemysel nevyrába melónovú šťavu, pretože pracuje na koncentrátoch. Vodný koncentrát zatiaľ nie je ekonomicky rentabilný. Zachovanie šťavy doma je preto jediným spôsobom, ako uchovávať liek na zimu.

Ako pripraviť šťavu z melónu?

Ak chcete získať šťavu z vodových melónov, použite metódu lisovania za studenaČerstvá šťava sa pripravuje na odšťavovači alebo lisovaním cez vrstvy gázy. Rozrezané na plátky, lúpaný melón sa podrobí lisovaniu za studena. Táto šťava by sa mala konzumovať okamžite.

V jednej pohári melón šťava, takmer denne potrebu minerálov pre ľudí.

Existuje recept na melónovú šťavu, keď je možné lisovaný produkt skladovať po krátkej teplote. Takže šťava z 9 kg melónovej buničiny s prídavkom 300 g cukru a 10 g kyseliny citrónovej sa varí 5 minút a v zimnom období sa vloží do sterilizovaných nádob.

Na ukladanie melónovej šťavy sa varí cukorŠťava sa môže zachovať bez pridania chemikálií: 0,7 kg džúsu a 300 g cukru priveďte do varu, pridajte 5 g citrónovej šťavy a vložíte do pripravených pohárov. Osobitnú lásku miestnych obyvateľov vodného okraja má vodná šťava.

Nardek - varená melónová šťavaPríprava medového melónu alebo nardeka je dlhý proces opakovaného odparovania šťavy a filtrovanie po ďalšom znížení objemu. V dôsledku varenia sa získa svetlohnedá, viskózna, podobne ako mladý med. Tento liek sa používa ako liek alebo na varenie. V zime sú všetky produkty vyrobené z melónovej šťavy zdrojom užitočných prvkov.

Kto je kontraindikovaná šťava z melónu?

Pre všetky výhody melón šťavy a škody v niektorých prípadoch poznamenal. Takže nemôžete piť šťavu pre tých, ktorí majú veľké kamene v žlčníku a obličkách. Môžu sa začať pohybovať, čo je nebezpečné a spôsobuje bolestivú bolesť.

Melónová šťava je kontraindikovaná pri ochoreniach:

 1. Kolitída, intestinálne adhézie.
 2. Zápal slinivky brušnej.
 3. Diabetes.
 4. Močová inkontinencia.

S opatrnosťou by mala byť opojená s dojčiacimi matkami, dieťa môže vyvinúť črevnú koliku.

Varenie melón melón – video