Užitočné zelené fazuľkyMladé struky obyčajných fazule, s hustými šťavnatými listami a stále nezrelé plody, sa nazývajú struky alebo špargľa. Dnes je tento produkt dobre známy všetkým, ktorí sledujú svoje zdravie, radšej jesť racionálne a efektívne. A je ťažké si predstaviť, že ani užitočné vlastnosti zeleného fazule, ani jeho chuť, neboli známe Európanov až do konca 18. storočia.

Perfektne pocit v rôznych podmienkach, nenáročná a skoré dozrievanie kultúry sa používa po mnoho storočí ako dekoratívne lezenie a potom zdroj živín. Prvýkrát používali nezrelé struky fazule na kulinárske účely, Taliani rozhodli. A o niečo neskôr ľahká čerstvá obloha padla dokonca aj na stôl francúzskych panovníkov, čo vyvolalo záujem o kultúru a iniciovali poľnohospodárske pestovanie bôbov.

Už v minulom storočí sa vážne skúmali vlastnosti zeleniny a jej zloženie a vyvodili závery o výhodách zelených bôbov a o škodlivosti, ktorú by mohli spôsobiť, keď sú negramotní.

Biochemické zloženie zelených bôbov

Zloženie fazule obsahuje veľa jódu, železa, horčíka, zinkuZáväzok prínosov, ktoré prinášajú zelené fazule do tela, je komplex bioaktívnych látok, ktoré sú súčasťou šťavnatých strukov.

Súbor vitamínov pozostáva z kyseliny askorbovej, pantoténovej a kyseliny listovej, tiamínu a tokoferolu, pyridoxínu, riboflavínu a vitamínu PP. Zoznam makroprvky a stopové prvky sa nachádzajú v zelených fazule, prítomný vápnik a fosfor, sodík, zinok, selén, kremík, jód, železo, horčík, draslík, a síry.

Množstvo takýchto rôznych, ale absolútne nenahraditeľných látok umožňuje zelené zrná nielen uspokojiť hlad, ale priniesť významné zdravotné výhody. A chuť tohto dietetického výrobku každoročne priťahuje čoraz viac ľudí. V tomto prípade môžu byť jedlá zo zelených bôbov zahrnuté v dospelých a detských menu. Ak neexistujú žiadne zdravotné kontraindikácie, výrobok nepoškodí a prínosy zelených bôbov budú zrejmé.

Kalorický obsah zelenej fazule a jej nutričná hodnota

Čerstvé, len zelené struky vyrezané z rastliny, rovnako ako mnohé rastlinné plodiny, majú veľmi nízky obsah kalórií.

Vo stovke gramov fazule, iba 24-32 kalóriíNa 100 gramov tohto fazule je iba 24 až 32 kcal, zatiaľ čo tuk zodpovedá 0,3 gramom, 2,5 gramu je bielkovina a obsah uhľohydrátov v produkte je 3,1 gramov. Väčšina hmotnosti zelených bôbov je vláknina a vlhkosť.

Related  Problémy dracaena – žlté a suché listy

Ale kalorický obsah zelených bôbov, ktorý závisí v malom rozsahu na stupni a stupni dozrievania zeleniny, sa môže dramaticky zmeniť, ak sa výrobok varí. Vzhľadom k tomu, fazuľa použitá v potravinách až po pôsobení tepla, neutralizačné nie je stráviteľné látky pochádzajúce z rastlín, v starostlivosti o vlastné zdravie a pohodu je dôležité vybrať pokrmy, ktoré si zachovávajú prospech zelených fazúľ, ale škoda z jeho používania. Stručne povedané, pozor odvar udržuje zeleným struky asi 80% účinnej látky, avšak vzhľadom k zmenám vo vlastnostiach sacharidových kalórií zvyšuje takmer zdvojnásobil.

V sušenej fazuľke fazuľa 175 kcal na 100 gramovPri vyprážaní strukov v hotových bôboch bude obsahovať 175 kcal na 100 gramov a dušená omáčka je o niečo menej – 136 kcal.

Ak vezmeme do úvahy, že kulinárske recepty zahŕňajú nielen fazuľa, ale aj soľ, rastlinné a živočíšne tuky, koreniny a ďalšie zložky, celkový obsah kalórií zelených bôbov sa prudko zvyšuje.

Užitočné vlastnosti zeleného fazule

Jednoduché raňajky fazule a húbVýhody zelených šťavnatých bôbov sú v prvom rade množstvo vlákniny, bielkoviny, ktoré sa dobre absorbuje v tele a komplexných sacharidov.

  • Rastlinné vlákno, ktoré padá do tráviaceho systému, ako pevná huba odstraňuje zvyšky potravín, trosky a iné látky škodlivé pre ľudí.
  • Proteíny sú stavebným materiálom pre bunky a tkanivá.
  • A uhľohydráty, ktoré prichádzajú s jedlom, prenášajú energiu a sú zodpovedné za pracovnú kapacitu.

S malým obsahom kalórií zelených fazulí, uspokojuje hlad hladko, bez preťaženia telo s tukami, ale poskytuje všetko potrebné pre život.

Zelené fazule majú regeneračný, tonizujúci účinok, stimulujú trávenie a čistenie čreva.

Veľmi užitočné vlastnosť zelených fazule a je protizápalový a antivírusová aktivita používajú lekári v profylaxii a liečbe dysbacteriosis, zápalové ochorenia ústnej dutiny, hrubého čreva a pľúc. Zahrnutie do denného menu zelených fazuliek pomáha rýchlejšie zvládnuť sezónne vírusové ochorenia a množstvo kožných problémov.

Čistiace vlastnosti zelených bôbov sú užitočné pri hypertenzii, ateroskleróze, riziku vzniku iných ochorení kardiovaskulárnej sféry. Pri pravidelnom používaní zdravých a chutných príloh zelených strukov – je to vynikajúca prevencia infarktu a mŕtvice, arytmií a anémie spôsobenej nedostatkom železa.

Related  Marec úsilie na kvetinové záhony: čo robiť s vnútornými a záhradnými kvetmi

Pravidelná konzumácia fazule zabráni mŕtvici a infarktuVšetky tieto vlastnosti zeleného fazule sú spôsobené prítomnosťou železa a síry v kompozícii. Prítomnosť zinku je však obzvlášť užitočná u mužov, ktorí trpia sexuálnou dysfunkciou alebo zápalovými procesmi v močovej a uroutej oblasti. Tento istý prvok má priaznivý vplyv na stav pokožky a vlasov, zabraňuje vzniku plesňových a bakteriálnych infekcií.

Miska zo zelených bôbov bude veľkou pomocou pre telo, ak v období masovej chorobnosti hrozí chrípka alebo ARVI.

Známa schopnosť fazuľového listu regulovať metabolizmus uhľohydrátov a udržiavať hladinu cukru v krvi. To je tiež charakteristické pre užitočné zelené fazule, bez poškodenia tela zlepšujúce zdravie diabetikov v druhom type choroby.

Dnes onkológovia vážne skúmajú možnosť zaradenia zelených strukov do stravy pre pacientov, ktorí majú nádor prsníka. Dokonca aj dnes boli prínosy lieku cítiť ľudia, ktorí sú liečení na urolitiázu, zlyhanie obličiek, opuch a cystitídu. To sa stalo možným kvôli ľahkému diuretickému a protizápalovému účinku fazule.

Zelené fazule zabránia vzniku rakoviny prsníkaVarené struky z fazule pomôžu zbaviť plaku na zuboch, vyčerpaný dych a zabrániť tvorbe zubného kameňa. Je to hodnota aktívnych kyselín a vlákniny v produkte.

A ženy môžu mať záujem nielen ťažiť z vlastností zelených fazule, aby uniesol váhu, ale tiež udržiavať hormonálnu rovnováha je často narušená pred menštruácie, tehotenstvo a menopauze. Zahrnutie diétnych jedál z tohto lahodného produktu do stravy bude mať priaznivý vplyv na stav nervového systému a na blahobyt.

Fazuľa pestovaná na ich záhrade bude mať úžitok len pre teloPre starších ľudí sú fazule zaujímavé, pretože úspešne odolávajú zmenám v orgánoch a tkanivách súvisiacich s vekom. Ako prírodný antioxidant, zelené šupky znižujú hladinu cholesterolu, podporujú regeneráciu buniek a zabraňujú starnutiu.

Uzatvorením stravy zelenými fazuľkami, môžete si byť úplne istí, že fazuľa neobsahujú žiadne pesticídy alebo dusičnanov, stopové množstvo ťažkých kovov a iných škodlivých kontaminantov vstupu vody alebo pôdy zeleniny.

Pods sú skoré a nemôžu byť škodlivé, ale prínosy zelených bôbov sú obrovské.

Related  Starostlivosť o rodinu doma

Môže to byť škodlivé fazuľa?

Sendvič s bryňou a zelenými fazuľkamiA napriek tomu nie každý môže jesť zdravé, bohaté účinné látky bez strachu zo zdravotného stavu.

Jedlá z fazuľových strukov môžu spôsobiť nežiadúce a bolestivé reakcie u pacientov:

  • gastritída s vysokou kyslosťou;
  • pankreatitída v akútnom štádiu;
  • žalúdočný vred;
  • cholecystitída;
  • zápalové procesy a dysfunkcia čriev;
  • kolitída.

Vzhľadom na to, že impulzy môže vyvolať zrýchlenú tvorbu s plynom a stimulovať tráviaci proces, je nutná opatrnosť zelených fazúľ a chronický priebeh týchto chorôb, ako aj odpustenie.

Máte rád pokrmy zo zelených bôbov, najmä ochutených korenín a masla, nemali by byť pri pankreatitíde, starobe ani v posledných mesiacoch tehotenstva. Pri najmenšom nepohodlie je lepšie opustiť svoj obľúbený fazuľa a získať radu od ošetrujúceho lekára.

Video o výhodách zelených bôbov