letí v kvetináčiAni starostlivý a skúsený pestovateľ pre izbové rastliny v kvetináčoch môžu byť dostal muchy. Ako sa zbaviť nechcených hmyzu, nie čakať na distribúciu na všetky rastliny, a aké opatrenia boli prijaté na prevenciu opakovanej infekcie – na tieto otázky by mali byť riešené rýchlo a kompetentne. A potom bude záhradná záhrada domu opäť potešiť silnými zdravými výhonkami.

Čo letí môže začať v kvetináčoch

So záhradnou pôdou v kvetináčoch môžete získať veľa rôznych škodcov. Najčastejšie v nich však začínajú rozmnožovať a začínajú rozmnožovať hmyz troch typov:

  • ovocné mušky alebo ovocné mušky, podobne ako malé mušky;ovocná muška
  • sotsiridy – tzv. hubové komáre;
  • bielymi lúčmi – vyzerajú ako veľmi malé motýle s dvoma bielymi krídlami.

Drosophila v prírode sú všade rozšírené, živia rastlinnou šťavou a rozkladajú rastlinné zvyšky. Ovocné mušky sa vyznačujú krátkym životným cyklom a mimoriadnou plodnosťou.

stsiaridyCirródy sú pomerne málo študované a zahŕňajú až 20 000 odrôd. Najznámejšie sú huby, uhorky, zemiaky a skleníky. V tomto druhu sa dospelí kŕmia a larvy jedia hubové mycelium, korene vyšších rastlín, rozkladajú rastlinné tkanivá.

molicaWhitefly alebo aleurodida, žiť na spodnej strane listov a kŕmiť rastlinnou šťavou. Niektoré z nich sú nebezpečné karanténne škodcovia.

Ako sa hniezdo dostanú do kvetináčov

rastlina zomrieAby sa dostali do hrnca, môžu tieto komárky v mnohých ohľadoch:

  • byť v nákupnej alebo záhradnej pôde, ktorá je zle dezinfikovaná;
  • letí cez otvorené okno v lete a kladie vajcia vo vlhkej pôde kvetináča;
  • získať spolu so zeleninou alebo ovocím a rozmnožovať sa, a potom migrovať na kvety.

Rýchla reprodukcia Simuliidae v kvetináčoch je podporovaná nadmerným navlhčením pôdy. V teplých a vlhkých podmienkach sa z lahodných vajíčok larvy rýchlo formujú a aktívne jedia. Čoskoro sa to stáva viditeľným nezdravým druhom rastlinnej rastliny – kohúti sa, listy zaniknú a padajú, aj napriek hojnému zavlažovaniu.

V počiatočnom štádiu je ťažké určiť infekciu rastliny. Je potrebné starostlivo preskúmať – hornú vrstvu pôdy a spodnú stranu listov.

Ak sú na listoch vidieť hmyz a malé biele larvy v pôde, musia sa urobiť urgentné opatrenia, až kým sa škodcovia nerozšíria všade.

Ľudové recepty na boj s lietadlom

lietať pasceNajskôr sa môžete pokúsiť zbaviť hniezdo v kvetináčoch pomocou ľudových metód a začať s najmenej traumatickou rastlinou.

Related  Naučiť sa starať sa o Kalanchoe doma

Najprv je potrebné nechať zem suchú najmenej dva centimetre a trochu uvoľniť hornú vrstvu. Za takýchto podmienok je pre larvy ťažké prežiť, pretože potrebujú vlhké prostredie. Potom chyťte všetky lietajúce hmyz. Vykonajte to pomocou pascí lepidla.

Najjednoduchšie sú druh vlajky z obdĺžnika hrubého papiera na špáradle. Papier potiahnutý kriedou alebo melasou a prilepený do zeme medzi listami. Podľa potreby sa pasce vymenia. Zavlažovanie celého závodu by malo byť veľmi mierne, takže horná vrstva pôdy nebude mokrá. Najlepšie je to urobiť umiestnením nádoby do veľkej nádoby s vodou. Parapet a povrch zeme sa ošetria vysávačom bez štetca. Ľahko napína všetky lietajúce hmyz.

Po spracovaní musí byť vrecko na jedno použitie zlikvidované, je bežné vyprázdňovať byt a dezinfikovať dichlórvos.

Po zničení dospelých dospelých Simuliidae v kvetináčoch je potrebné vyťažiť pôdu, v ktorej stále existuje veľké množstvo lariev. Vysušená a uvoľnená pôda sa naleje roztokom jedného z osvedčených ľudových receptov:

  1. Cesnaková infúzia. Jedna hlava cesnaku sa rozomelie a naleje s 0,5 litrom vody. Infúzia sa udržuje niekoľko hodín, potom sa pôda hojne striekne, celá rastlina sa nastrieka a zvyšky cesnakovej buničiny sa zmiešajú s hornou vrstvou zeme.
  2. Roztok mangánu. Slabý svetlo ružový roztok sa ošetruje rastlinou raz za týždeň.
  3. Mýdlový roztok. V jednom litri teplej vody rozpustite 20 g mydla na pranie. Výsledná mydlová voda sa napojená na chorú vzorku týždenne napojuje a pokropí.
  4. Prípravok z červov pre domáce zvieratá. Je chovaný v dávke vhodnej na liečbu mačiek a šteniat a každý týždeň napojil postihnutú rastlinu.

Ľudové lieky pomáhajú s nízkym stupňom infekcie.

keď silná porážka vyžaduje chemické prostriedky bojaTiež je vhodné vymeniť Simuliidae z kvetov v kvetináčoch s polyetylénovým vreckom takého objemu, aby sa do nej mohla zasadiť celá rastlina. Je dôležité, aby bol balík usporiadaný tak, aby sa nekontrolovali žiadne vetvy. Pod obalom rozprašujte dichlórvos a rýchlo pritiahnite lano uprostred hrnca. V takom skleníku všetok hmyz zomrie v priebehu niekoľkých hodín. Ak chcete odstrániť obal, je potrebné, aby sa v inej miestnosti, kde kvety nezostali, ale na tom istom mieste vykonali vákuové spracovanie a zaistiť lepiace pasty. Po dvoch týždňoch sa rastliny ošetrené dichlorvosom vrátia na svoje miesto.

Related  Jedinečné liečebné vlastnosti vŕbovej kôry a kontraindikácie jej použitia

Chemické látky z much

prípravky proti pôrodnostiAk ľudové prostriedky nepomáhajú zbaviť sa mušiek v kvetináči, nemožno sa vyhnúť úspechom modernej chémie. Silne infikovaná zemina musí byť úplne vymenená, čím sa z nej uvoľnia korene. Potom sa celá rastlina spolu s koreňmi ošetrí jedným zo špeciálnych insekticídov. Na zničenie škodcov zapadajú “Fitoverm”, “Actellik”, “Bazudin”, “Aktara”.

Na prevenciu re-infekcie, používať len v pare alebo rozliatej pôdne insekticíd a dodržiavať režim zavlažovanie, zabraňuje nadmernej vlhkosti pôdy v hrnci.

Metódy boja proti kvetinovým muchám – video