brezová huba chagaChag Chag a jeho prospešné vlastnosti sú známe ľuďom od začiatku XVI. Storočia. V ľuďoch je tiež nazývaný čierny, tinder, alebo breza. Odkazuje na rodinu Trutovikov. Huba často rastie na kmeň brezy, ale je vidieť aj na jelšach, horskom popole, buku a jesete. Z iných druhov chaga má svoje vlastné liečivé vlastnosti. Vzhľadom k tomu, brezová kôra sa často používa na liečbu mnohých chorôb.

Funkcia húb Chaga

huba chaga večnáTrutovik rastie na poškodených častiach trupu. V priemere môže vyrastiť až 40 centimetrov a hrúbku – 15 centimetrov. Hmotnosť dospelého prírastku dosahuje 5 kg. Jeho vnútornou časťou je tmavohnedý odtieň s jemnými žilkami. Propaguje sa pomocou spór, ktoré sú pod kôrou stromu. Mladý výrastok má svetlú farbu, ale časom nadobúda čierny odtieň.

Birch chaga chaga sa používa na lepšiu asimiláciu vitamínov a liekov.

Čierna huba patrí k pomaly rastúcim parazitom. Aby bolo stredne veľké, bude to trvať asi 10 rokov. Často strom, na ktorom sa usadil tesák, zomrie.

Užitočné vlastnosti chaga húb:

 • má protizápalové, baktericídne vlastnosti;
 • znižuje arteriálny tlak;
 • odstraňuje bolesť;
 • zlepšuje metabolizmus;
 • obnovuje činnosť tráviaceho traktu;
 • vylučuje telo toxínov;
 • pozitívne ovplyvňuje nervový systém;
 • znižuje hladinu cukru v krvi;
 • normalizuje spánok;
 • spomaľuje vývoj rakovinových buniek.

Aj brezový strom má priaznivý účinok na obličky a pečeň. Má diuretický účinok a pomáha rýchlemu hojeniu rezov. Okrem toho sa užíva s vredmi a gastritídou rôzneho stupňa.

Birch huba chaga je bohatá na živice, víno, mravčia, kyselina octová. Vďaka týmto mikroelementom pomáha infúzia z tinderu normalizovať acidobázickú rovnováhu tela. Zahŕňa aj také chemické prvky ako zinok, horčík, draslík, nikel. Okrem toho má huba veľké množstvo melanínu, phytoncidu, flavonidu.

Ako sa pripraviť a kto ju môže použiť?

zber húbBirch je možné zozbierať v ľubovoľnom období roka, ale je najlepšie vykonať takýto postup na jar alebo na jeseň. V tejto dobe huba obsahuje predovšetkým užitočné látky. Odstrihnutie zostáva len s živou brezou. Pred oddelením od trupu by ste mali skontrolovať jeho štruktúru. Brezová kôra s ľahkým mäsom bude užitočná.

V prípade slepého filmu je potrebné použiť túto hubu, ktorá sa nerozpadá.

Vystrihnite zostavu ostrým nožom. Pretože sa buničina rýchlo stáva pevnou, odporúčame ju ihneď vyseknúť do správnych častí a vysušiť ju. Urobte to lepšie pomocou elektrického spotrebiča pri teplote nepresahujúcej 50 ° CS.

Odvar z húb chaga sa na:

 • onkológia rôzneho stupňa;
 • patológie pečene;
 • nefritída a pyelonefritída;
 • poškodenie žalúdočnej sliznice;
 • kožné choroby;
 • stomatitída;
 • parodontitídy.

Najväčší počet užitočných vlastností v brezovej huby chaga sa nachádza v raste, ktorý nie je kratší ako 10 rokov. Menej užitočné je brezová kôra, odobratá zo suchého stromu. Nepoužívajte rastlinku na dne kufra. Najlepšie je strieľať ten, ktorý bude čo najvyšší.

Napriek všetkým užitočným vlastnostiam brezy húb chaga, neodporúča sa pre ľudí s chronickou kolitídou, úplavicou. Tiež by sa nemalo používať infúzie u pacientov, ktorí užívajú antibiotiká a glukózu.

Ako správne používať brezové huby?

terapeutická infúzia húb ChagaExistuje mnoho spôsobov, ako variť brezovej kôry. Často ľudia jednoducho rozdrvia nános a nalejú studenú vodu. Bohužiaľ táto metóda neumožní, aby sa huba úplne otvorila a rozdávala všetky stopové prvky. Takáto zmes bude účinná iba na prevenciu chorôb.

Infúzia na vodke

vodka infúzie húb chagaTáto metóda je účinná pri ochoreniach gastrointestinálneho traktu. Tiež sa infúzia používa na liečbu nespavosti.

zloženie:

 • 100 gramov nasekanej huby;
 • 2 šálky vodky.

V 1-litrovej nádobe vložte všetky prísady a nechajte na tmavom mieste po dobu 14 dní. Každých 2-3 dni dobre pretrepte. Po dvoch týždňoch môžete začať liečbu. Čajová lyžička kvapaliny sa kombinuje s 30 ml teplej vody.

Prijatý liek sa má užívať trikrát denne počas 20 až 30 minút pred jedlom. Priebeh liečby trvá 14 dní. Potom urobte prestávku po dobu dvoch týždňov. Po odpočinku je potrebné opätovne spustiť kurz.

Odporúčame Vám čítať užitočný článok o čajovej huby a jej vlastnostiach.

Hubový čaj

Čajový čajový čajNa varenie potrebujete 50 gramov vysušeného nánosu a 0,5 litra čistej a teplej vody. Vložte prísady do keramickej misky, dobre premiešajte. Zmes sa mieša počas 48 hodín pri teplote vzduchu 20 ° CC až 25C. Po uplynutí času vložte filter a dobre stlačte koláč.

Kvapalina sa má pridať rovnakým množstvom vody. Mal by to byť 0,5 litra hotového výrobku.

Vezmite si jednu pohár na pol hodinu pred jedlom. Liečba trvá tri mesiace. Každý mesiac si prestanete 14 dní.

Pred každým príjmom sa infúzia musí pretrepať.

Infúzia s onkológiou

huba chaga v boji proti onkológiiAby sa zastavil vývoj rakovinových buniek, používajú sa nielen infúzie z huby, ale aj inhalácie. Druhá metóda sa často používa pre novotvary v hrtane.

Na prípravu je potrebné:

 • hrst brezovej kôry;
 • 500 ml vriacej vody;
 • panvicu.

Odstráňte hubu, umiestnite ju do nádoby a pridajte vodu. Nechajte to po dobu 10 minút. Potom sa ohnite nad nádobou a zhora sa zakryjete vankúšikom alebo prikrývkou. Dýchajte páry na 5 minút.

Tento postup sa má opakovať dvakrát denne po dobu troch mesiacov. Po uplynutí každých 30 dní urobte prestávku 2 týždne. Efektívnejší a rýchlejší bude liečba, ak paralelne s inhaláciami pacient napije infúziu z huby. Pri kombinovanej terapii by sa liek mal užívať každý deň a dýchať v pároch raz za dva dni.

Podľa odporúčaní sa môžete v krátkom čase zbaviť chorôb žalúdka, pečene a iných orgánov. Ale skôr ako začnete liečbu, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Zhromažďujeme hubu chaga – video