Úžasné echeveria vo vašom domeMódnym koníčkom bol chov sukulentov. Tieto rastliny patria k druhom Tolstyankov a najslávnejším zástupcom je kaktus, dlhoročný obyvateľ bytov. Echeveria je známa ako “kamenná kvetina”. Rozmanitosť tvarov a farieb tejto továrne z neho urobila vítaným obyvateľom okenných parapetov a skleníkov.

Popis eheveria

Štyri typy echeveria na pestovanie domu

Habitát rastliny je skalnatá plošina Mexika a Južnej Ameriky. Jeho obrovské listy v prírodných podmienkach sa stávajú zdrojom vlhkosti pre domorodcov. Názov závodu bol zaradený na počesť umelca, ilustrátora kníh o živočíšnom a rastlinnom svete Mexika A. Egeweriusa.

V prírode sú rastliny zakrpatené alebo krátke. Doma, v závislosti od osvetlenia, môžete pestovať dlhý kmeň a rôzne tvary. List je 3 až 15 cm široký a 25 cm dlhý a skladuje veľké rezervy vody a ako všetky sukulenty môžu ísť bez zavlažovania po dlhú dobu. Listy echeveria sú prispôsobené teplu i chladu. Sú pokryté voskovou vrstvou, v lete sú modro-biele, odrážajú slnečné lúče. Malé chladiace listy sa udržiavajú na úkor fleecovej deky zhora, ktorá sa zima stane silnejšou.

Echeveria je agáveKvitne tento typ sukulentov kedykoľvek počas roka, ale častejšie na jar av lete, pretože počas kvitnutia potrebuje maximálne osvetlenie. Existuje viac ako 150 odrôd rastlín a väčšina z nich je chovaná len málo, pretože ich prístupnosť k reprodukcii.

Medzi nimi môžeme pomenovať:

 1. Echeveria je agáve, takmer bez stonky so zostavenou rozetou listov rôznych odtieňov, ukázal na špičky. Kvitne neskoro na jar.
 2. Echeveria Derenberg má plíživé výhonky a rozety listov sa zhromažďujú v kužeľoch pripomínajúcich smrek. Mäsité listy sú lopatové až do 4 cm dlhé.
 3. Echeveria elegantný nemá kmeň, list je podobný ako lyžica, iba vo forme tvaru späť vajca.
 4. Echeveria štetinySom jedným z najbežnejších odrôd domáceho chovu. Má dlhšie lístie a hojne kvitne, vyhadzuje 30 cm cvetonos.
 5. Echeveria je tlmenáPredstavujem nízky polovicu kríkov, listy sú husto pubescentne biele.

Echeveria bristly RudnelAkýkoľvek krík tejto rastliny pre milovníkov kamenných kvetov sa stáva vítanou akvizíciou.

Domáca starostlivosť Echeveria

Pôvodná forma sukulentnejAby sa závod dobre rozvíjal doma, je potrebné splniť požiadavky na obsah, ktoré sú v blízkosti životných podmienok:

 • osvetlenie;
 • teplota v zime av lete;
 • zalievanie;
 • hnojivá;
 • zloženie pôdy;

Okrem toho by ste mali vedieť hlavné príznaky a choroby rastlín. Dôležitou črtou je vývoj koreňového systému, spôsoby reprodukcie tohto druhu sukulentov.

Jednou z hlavných podmienok pre zdravie zariadenia je osvetlenie. Echeveria sa neboja slnečného svetla, môže byť umiestnená na všetkých oknách, okrem severu bez tieňov. V prípade nedostatočného osvetlenia kvitnutia, nemôžete čakať. Dokonca aj v období odpočinku, tieňovanie nevyžaduje všetky odrody. V lete budú rastliny spokojne otvorené, otvorené verandy alebo balkóny. V každom prípade, nad miestom, kde rastú sukulenty, musí byť dáždnik na ochranu listov pred neočakávaným oblakom. Keď voda zasiahne, listy strácajú svoju ozdobnosť.

Najťažšou vecou pri udržiavaní domácnosti je zabezpečenie teplotného režimu. Ak v lete 22-27 vytvoriť je jednoduché, v zime v izbe podmienky svetlé miesto s 6-8 je to ťažké. Pri vyšších teplotách sa stonka roztiahne. Ak to nie je kritické pre majiteľa sukulentu, potom je teplota 18 stupňov hosť dobre toleruje.

Dôležité v starostlivosti o ozveny doma je zalievanie. Je lepšie vyschnúť rastlinu než dať prebytočnú vodu. Pri nedostatku vody listy vrások a potom znovu naplniť. Pri pretečeniu sa doska zmäkne a začne sa hniloba. V lete je zalievanie mierne, pôda by mala vyschnúť 2/3 výšky, listy sú mierne zviazané. Pri napájaní by kvapky vody nemali spadnúť na rastliny. Najčastejšie používajte nižšie zavlažovanie cez drenážne otvory. V zime je zalievanie na polovicu, mierne napojené na základe stavu rastlín. Nadmerná vlhkosť vedie k smrti šťavnatého.

Pôda pre echeveria pozostáva z kamenných drobkov, piesku a rašelinových substrátovZloženie pôdy by malo byť čo najbližšie k prírodným. Zemina je štíhla, s prevládaním piesku a kamennej drviny, kyslé z rašelinového substrátu. Môžete si zakúpiť pripravenú pôdu pre kaktus a pridať prísady:

 • hrubý piesok;
 • pouličné uhlie;
 • brúsne drobky;
 • vermikulit.

Kyslé zloženie môže byť vyrobené nezávisle, zmiešaním hornej a dolnej rašeliny, listového humusu a na výživové účely pridávať trochu biohumu. Po dezinfekcii vlastnej alebo zakúpenej pôdy pridajte uvedené plnivá.

Transplantujte echeveria do nového plochého hrncaNádoby na starostlivosť o ozveny sú vybrané široké a ploché, v ktorých sú korene umiestnené horizontálne. Pôdna kompozícia je taká, že mladé rastúce vzorky vyžadujú častú transplantáciu. Dospelá rastlina sa podľa potreby presunie do nového hrnca. V každom prípade sa pri transplantácii pokúste nepoškodiť krík. Kŕmiť dospelé rastliny v teplom období roka raz za mesiac so špeciálnymi tekutými hnojivami pre sukulenty.

Apartmány s suchým vzduchom so zimnými vykurovacími radiátormi s teplou vodou pre zariadenie sú priaznivé. Pri ošetrovaní ozveny v domácnosti nie sú potrebné žiadne spreje a zvlhčovanie.

Reprodukcia Echeveria

Na reprodukciu echeveria, listových platníPropagácia rastliny pomocou semien, listových listov alebo horných častí rozety. Rozmnožovanie semien používajú chovatelia na získanie nových dekoratívnych vlastností. V praxi sa echovírus rozmnožuje vegetatívne.

Zakorenenie doskyVezmite list niekoľko hodín a potom prehĺbte. Zakorenenie sa uskutoční počas niekoľkých dní, vytvoria sa nové mini rastliny, ktoré budú neskôr kvitnúť po 2-4 rokoch. Ak sa šíri apikálnou rozetou, potom kvitnutie môže byť získané v tom istom roku.

kvitnúce

Echeveria RundelliRôzne odrody echeveria kvitnú v ich období. Zber môžete zhromaždiť tak, aby sa kvitnutie stáva nepretržite. Hlavnou podmienkou je intenzita svetelného toku. Preto často pestovatelia kvetov organizujú umelé odvodňovanie. Kvety vychádzajú z axilov listov, môže to byť nahé, listové. Niekedy sa vznáša nad rastlinou vo výške, v iných prípadoch to stláča proti kefu. Kvety sú opylené dobre a v prijatej krabici sú životaschopné semená.

Výhody zariadenia

Kvety kvetovVytvorenie záhrady sukulentov na okne má priaznivý vplyv na priestor. Vzduch je obohatený kyslíkom a ozónom, zvyšuje sa vlhkosť, iskry sa nosia menej. Vo všeobecnosti žijúci obyvatelia okenného parapety spôsobujú pozitívne emócie.

Reprodukcia echeveria – video