stromán v podmienkach miestnostiMnohí pestovatelia dávajú prednosť takej nezvyčajnej rastline, ktorej kultivácia stromanmi má určité ťažkosti. Keď poznáte všetky tajomstvá a nuansy starostlivosti o exotickú kvetinu, môžete vytvoriť podmienky, ktoré mu umožnia prejaviť sa v celej svojej sláve. Stromant je skvelá voľba, ak chcete do interiéru pridať trochu exotických. Veľké listy sú nápadné kvôli ich pôvodnému zafarbeniu v podobe kontrastných škvŕn, kapiel nasadených pozdĺž tmavozeleného pozadia. Takáto krása nenechá nikoho ľahostajným.

Vyberte miesto pre kvetinu

mladý strom stromantuSprávna kultivácia stromantu vyžaduje v prvom rade správnu voľbu umiestnenia kvetu. Z toho bude do značnej miery závisieť vzhľad závodu. Nedostatočné osvetlenie spôsobí stratu jasu listov. Výsledkom vystavenia priamemu slnečnému žiareniu môžu byť popáleniny. V prírode stromán rastie pozdĺž riečnych brehov pod oblúkmi stromov, takže pestovanie doma by malo poskytovať mierne rozptýlené osvetlenie. Optimálne usporiadanie kvetu sa stane parapetom, kde je dostatok svetla ráno a večer. Nesmie sa poškodiť poludnie jasných slnečných lúčov.

Ak musíte na južnom okne umiestniť hrniec strománov, musíte ho zakryť záclonou priesvitnej textílie.

Rastlina je veľmi citlivá na zmeny teploty, a preto je miesto pre jej výber vzdialené od prievanu.

Dokonca aj s najvyššou starostlivosťou, stromant kvitnutie doma je veľmi zriedkavé.

Pestovateľské podmienky

komplikovaný stromantStromant je kvitnúca rastlina. Zvyknutý na tropické podnebie v prírode, rastlina potrebuje vytvoriť podobné podmienky pri pestovaní v byte. Správna starostlivosť zahŕňa dodržiavanie viacerých pravidiel.

zalievanie

Pôdna vlhkosť stromandu je veľmi dôležitá. V lete a na jar, keď dochádza k aktívnej tvorbe zelenej hmoty, je potrebné produkovať hojné zavlažovanie takmer denne. V zime je rastlina zalievaná menej často, čaká, kým podklad vysuší. Voda na to potrebujete len stale alebo destilovanú izbovú teplotu.

Nadmerné namočenie pôdy, ako aj sušenie, môže viesť k smrti rastliny.

Zvlhčovanie vzduchu

Okrem napájania stromán vyžaduje denné postrekovanie listov vodou. V horúcom počasí sa to deje niekoľkokrát denne. V zime, keď je vzduch suchý stáva najmä v dôsledku vykurovacích systémov, je vhodné zvlhčovať rôzne spôsoby, ako umiestniť vedľa kvetina s vodnej nádrže, inštalácia špeciálnych zvlhčovače.

Nestriekajte zariadenie počas dňa, pri jasnom slnečnom svetle, aby ste predišli popáleniu.

Teplotné podmienky

Teplo je jednou z najdôležitejších podmienok udržania stromandu. Optimálne parametre počas vegetačného obdobia sa pohybujú od 22 do 30 ° C. Pri vyššej teplote by ste tiež mali zvyšovať vlhkosť vzduchu. V zime sa teplota znižuje na 18-22 ° C. Je dôležité, aby neklesla pod 15 ° C. Za takýchto podmienok zomrie anténa kvetu.

Related  Jarný úsmev záhrady – jemný veterný mlyn

kŕmenie

Kultivácia stromána nie je bez použitia hnojív. Najlepšie obväzy sa vyrábajú v závislosti od sezóny. Na jar a leto sa dvakrát mesačne používa kvapalné komplexné hnojivo pre okrasné rastliny. Predbežná hydratácia pôdy a potom ju rozliať pripraveným roztokom. Príležitostne je možné uskutočňovať foliárny vrchný obväz postrekom rastliny z rozprašovača rozriedeného v polovičnom dávkovom hnojive. V zime, počas obdobia odpočinku, nie je nutné fermentovať stromán.

Vlastnosti transplantácie

Hrniec a pôda pre stromantRovnako ako pri každej domácej rastline, pri homeostatickej starostlivosti o stromanty dochádza k periodickej transplantácii. V prvých 4 rokoch života rastlín sa tento postup vykonáva každoročne, potom každé 2 roky. Hrniec sa zdvihne tesne nad predchádzajúci. Vrstva 5 cm na dne vyliala drenáž. Pripravte zmes pôdy vopred. Za týmto účelom premiešajte listovú zeminu, rašelinu a riečny piesok v pomere 2: 1: 1 a pridajte malé množstvo dreveného uhlia. Má schopnosť absorbovať prebytočnú vlhkosť v podklade a keď sa pôda zotaví, vráťte ju späť.

Zvýšte kapacitu vody a voľnosť substrátu môže byť tým, že k nemu pridáva špongiu machu.

Transplantácia stromána sa uskutočňuje v dezinfekovanej pôde vopred. Naparuje sa 15 minút vo vodnom kúpeli, potom na sušenie, sú rozptýlené na novinový list.

stromant po transplantáciiStromant sa z nádoby odstráni takým spôsobom, aby nepoškodil koreňový systém. Starostlivo odstráňte starú zem, znížte rastlinu do pripraveného kontajnera s drenážou a naplňte podklad. Po transplantácii sa pôda hojne vyliata a naplní usadenú pôdu.

rozmnožovanie

násobenie stromantuV domácnosti sa používajú 2 spôsoby reprodukcie – odrezky a rozdelenie podzemky. V prvom prípade sú odrezané vetvy umiestnené v nádobe s rašelinou, pokryté plastovým vreckom zhora, aby sa vytvorili skleníkové podmienky. Zakorenené odrezky sú transplantované do malých hrncov so živnou zmesou.

Reprodukcia stromantu štiepením rizómov sa vykonáva iba pri transplantácii dospelých rastlín. Koreň je rozdelený na 2-3 časti, z ktorých každý sa pestuje v samostatnom kontajneri.

Related  Ako pomôcť fialovej, ak jej listy žltnú

Pravidlá pre starostlivosť o stromanský dom – video